Daily Archives: 3 Mart 2015

Kombi Genleşme Tankı

Kombi Genleşme Tankı Nedir? İçinde membran lastiği ile ayrılmış hava ve su bulunan, emniyet basıncına dayanıklı sacdan yapılmış, kombilerde su basıncını dengeleyen parçadır. Cihaz kapasitesine göre farklı ölçü ve şekillerde üretilmektedir…. Read more »

Kombi Fan Motoru

Kombi fan motoru nedir ? Fan motoru hava emiş ve üfleme yani hava sirkülasyonu sağlayan bir motordur. Kombilerde yanma için gerekli temiz hava ortamını sağlar ve yanmış gazların tahliye eder…. Read more »

Kombi Gaz Valfi

Kombi gaz valfi nedir ? Kombi cihazları doğalgazın yakılması ile çalışır. Yanma birçok kombide elektronik ateşleme ile gerçekleşir. Yanmada ihtiyaç olan gaz kombi gaz valfi tarafından ayarlanır. Kombi elektronik kartı… Read more »

Kombi Emniyet Ventili

Kombi emniyet ventili ne işe yarar ? Kombi cihazları suyun ısıtılarak ihtiyaçlara kullanılmasını sağlar ve belirli bir su basıncı altında çalışmalıdır. Birçok kombide bu basınç 1.5 bar civarındadır. Bar seviyesinin… Read more »

Kombi Ana Eşanjör

Kombi ana eşanjör nedir ? Kombi ısıtma ve sıcak su sağlayan bir cihazdır. Bu ihtiyaçları karşılayabilmesi için sıcak suyun üretilmesini sağlayan parçaya eşanjör denir. Isı değiştirici olarakta bilinen bu parçanın monotermik ve… Read more »