Category Archives: Ariston

Ariston Kombi Oda Termostatı

Ariston kombi termostat kullanımı ile gereksiz ısı kullanımının önüne geçerek tasarruf sağlayabilirsiniz. Kullanım açısından da konfor sağlayan Ariston kombi oda termostatı kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Oda termostatı sayesinde bulunduğunuz ortamı istediğiniz sıcaklıkta tutabilirsiniz. Oda… Read more »

Ariston Kombi Devirdaim Pompası

Ariston kombi devirdaim pompası kombi ve petek tesisatı içerisindeki suyun dağıtımını yapan önemli bir parçadır. Bu motor sayesinde su sürekli çevrim yapar bu sebeple sirkülasyon pompası diye de adlandırılır. Ariston kombilerde Genellikle Ariston kombi Wilo pompa… Read more »

Ariston Kombi Su Basıncı Ayarı

Kombiler ısınma ve sıcak su ihtiyacı için ısıtılan suyun sürekli sirküle edilmesi ile çalışan cihazlardır. Bu sebeple belirli bir su basıncı ile çalışırlar. Kombide yetersiz su basıncının olması veya çok yüksek su basıncı bazı sorunlara yol açmaktadır. Ariston kombi su… Read more »

Ariston Kombi Hava Alma

Kombi petekleri içerisinde hava olduğu zaman petekler tam olarak ısınmaz ve verim alınamaz. Peteğin bir tarafı ısıtıyor bir tarafı ısıtmıyor olabilir. Bu sorunun giderilebilmesi için Ariston kombi hava alma işlemi yapılmalıdır…. Read more »

Ariston Kombi İşaretleri

Ariston Kombi İşaretleri   Ariston kombi açma kapatma düğmesi, Bazı modellerde on-off şeklinde yazı halinde düğme bulunur.       Ariston kombi reset atma düğmesi,  R simgesi ile ifade edilir. Bazı… Read more »

Ariston Kombi Su Akıtıyor

Ariston kombi su akıtıyor ise bu arızadan kaynaklı ya da ayarlardan kaynaklı olabilir. Kombide yapılması gereken Ariston kombi su basınç seviye ayarı vardır. İdeal olarak 1.5 bar olan bu seviye… Read more »

Ariston Kombi Çalışma Sistemi

Ariston kombi çalışma sistemi nasıldır ? Kombi bir mekanın ısınması ve kişilerin sıcak su ihtiyacını aynı cihazda karşılayan bir cihazdır. Soğuk suyun bir eşanjör vasıtasıyla ısıtılarak petek ve musluklara gönderilmesi ve soğuyan suyun tekrar kombiye dönmesi şeklinde çalışır. Tasarım… Read more »

Ariston Kombi Çalışmıyor

Ariston kombi çalışmıyor ise normal kontrolleri ilk olarak yapmanız gerekir. Ariston kombi elektrik gelmiyor olabilir elektrik bağlantıları kontrol edilmelidir. Ariston kombi gaz gelmiyor olabilir doğalgazın kesik olup olmadığı ve gaz vanaları… Read more »

Ariston Kombi Kırmızı Işık

Ariston Kombi Kırmızı Işık  sebebi nedir ? Kırmızı ışık kontrol edilmesi gereken bir uyarı olmak üzere kombilerde arıza durumlarında yanan veya yanıp sönen arıza ışığıdır. Ledli kombilerde arızanın çeşidine göre led göstergesi… Read more »

Ariston Kombi Genleşme Tankı

Ariston kombi genleşme tankı kombi içerisinde dolaşan suyun basıncının artması ile kombiye zarar vermesini önlemek amacıyla bulunan önemli bir parçadır. İçerisinde yarı su yarı hava bulunur ve mebran lastiği ile ayrılmıştır. İmbisat… Read more »