Category Archives: Baymak

Brötje Kombi Ateşlemiyor

Kombi çalıştırıldığında ateşleme yaparak brülörde alev ile yanma oluşmasını sağlar. Bu şekilde eşanjördeki su ısıtılır ve ihtiyaç olan kısımlara aktarılır. Baymak kombi ateşleme sorunu mevcut ise cihaz çalışmaz ve arızaya… Read more »

Baymak Wolf Kombi Ateşleme Yapmıyor

Kombide ateşlemenin gerçekleşmesi için bazı sistemlerin devreye girmesi ve sistemde yeterli su basıncı bulunması gereklidir. Baymak kombi su basıncı 1.5 bar civarında olmalı ve 1 barın altına düşmemelidir. Cihazın devreye… Read more »

Falke Kombi Ateşlemiyor

Falke kombi ateşleme yapmıyor veya ateşleme gerçekleştiği halde alev oluşmuyorsa cihaz çalışmayarak arızaya geçecektir. Kombinin çalışarak sıcak su üretebilmesi için brülörde yanma olması gerekir. Bu sebeple kombide ateşleme sorunu mevcutsa hiç… Read more »

Baymak Luna Kombi Ateşleme Sorunu

Kombi ateşleme sorunu, cihazda kırmızı ışık yanması ve çalışmaması çok sık karşılaşılan bir durumdur. Kombinin çok bakımsız olması, eski olması ve bulunan arızalar sebebiyle ortaya çıkan bu sorunun giderilmesi için… Read more »

Lambert Kombi Ateşlemiyor

Kombi doğalgaz ile çalışan elektrikli bir cihazdır. Bir kombinin çalışmaya başlaması için elektrik beslemesi olmalı ve gaz girişinin sağlanması gerekir. Bir kombi ateşleme yapmıyor ise cihaz çalışmaz ve arızaya geçer…. Read more »

Brötje Kombi Su Damlatıyor

Bir kombide normal şartlarda suyun sirkülasyonu kapalı bir sistemde sağlanır. Cihaz ve tesisat dışına su akmaması gerekir. Eğer ki kombi dışına su akıyor ise ilerde daha büyük sıkıntıya yol açmaması… Read more »

Brötje Kombi Sıcak Su Sorunu

Kombinin düzenli bir şekilde sıcak su vermemesi kullanıcıları günlük yaşamda çok rahatsız eden önemli bir şikayettir. Kombinin sıcak su üretmemesi veya yeterli ısıda su vermemesi hem kullanım suyu hemde ısınma… Read more »

Lambert Kombi Su Damlatıyor

Kombi bakımlarının düzenli olarak yaptırılmaması, kombinin eskimiş ve bağlantılarının sorunlu olması, iç sistemindeki parçalarda bulunan arızalar ve kombi su basıncının yükselmesi gibi sebepler cihazın su akıtmasına neden olmaktadır. Bu durum… Read more »

Lambert Kombi Sıcak Su Akmıyor

Kombi suyun ısıtılarak hem ısınma hemde sıcak su ihtiyacı için kullanılmasını sağlayan bir cihazdır. Sıcak su üretmemesi, sıcak su vermemesi önemli bir problemdir. Kombi içerisindeki tüm parçalar bu amaç için… Read more »

Falke Kombi Su Akıtıyor

Kombi suyun kapalı bir sistemde sirkülasyonu ile çalışan bir cihazdır. Bu sebeple cihaz dışına herhangi bir şekilde su akması normal değildir. Bu sorun kombinin bakımsız olması, yanlış kullanılması ve arızalar sebebiyle… Read more »