Baymak Luna Kombi Ateşleme Sorunu

      Yorum yok Baymak Luna Kombi Ateşleme Sorunu

Kombi ateşleme sorunu, cihazda kırmızı ışık yanması ve çalışmaması çok sık karşılaşılan bir durumdur. Kombinin çok bakımsız olması, eski olması ve bulunan arızalar sebebiyle ortaya çıkan bu sorunun giderilmesi için bir servis ile görüşerek cihaza baktırmanız gerekebilir. Tabiki bazı basit sebepler nedeniyle de cihaz çalışmayabilir. Bu sebeple önce bazı kontrolleri yapmanız daha doğru olacaktır.

Doğalgaz kesilmiş veya gaz vanasını kapalı unutmuş olabilirsiniz. Bu sebeple gaz gelip gelmediğini kontrol ediniz. Kombi su basıncı düşmüş bu yüzden cihaz arızaya geçiyor olabilir. Baymak kombi bar göstergesine bakarak basıncı kontrol ediniz. Eğer ki basınç 1 barın altına düşmüş ise kombinin alt kısmında bulunan Baymak kombi su doldurma vanası ile basıncı 1.5 bar civarında ayarlayınız. Cihazı resetleyerek tekrar çalıştırmayı deneyiniz.

Kombi sisteminde bulunan bir arıza nedeniyle sorun yaşanıyorsa gelen teknisyenin yapacağı kontrol ile arıza belirlenmelidir. Muhtemel arıza durumları ;

  • Baymak kombi elektronik kart arızası, yeterli elektriğin gelmemesi veya kartın arızalı olması nedeniyle sistemler çalışmaz ve kombi ateşleme yapmaz. Baymak kombi kart tamiri ile bu sorun giderilebilir. Kart tamir edilemiyorsa yenisi ile değiştirilmelidir.
  • Baymak kombi fan arızası, fan motorunun bozulmuş olması ve hava akışını sağlayamaması nedeniyle sorun oluşabilir.
  • Baymak kombi hava prosestat arızası, fanın çalışması ile oluşan hava akışını algılamaması veya karta iletmemesi nedeniyle cihaz arızaya geçebilir.
  • Baymak kombi iyonizasyon arızası, yanma odasında gerekli ateşlemenin olmaması veya elektrotun hissetmemesi nedeniyle gazın kesilmesi ateşlemenin gerçekleşmemesine neden olur.
  • Baymak kombi gaz valfi arızası, gaz valfinin arıza nedeniyle gaz beslemesi yapmaması cihazda arıza oluşturur. Kombi ateşleme başarısızlığı ekrandan E01 arıza kodu ile görüntülenir.

Baymak Luna kombi ateşleme sorunu hakkında bilgi almak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Baymak kombi arıza giderme işlemleri için ihtiyacınız olan servisi firmamızdan sağlayabilirsiniz.

kombi-servisin.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir