Baymak Wolf Kombi Ateşleme Yapmıyor

      Yorum yok Baymak Wolf Kombi Ateşleme Yapmıyor

Kombide ateşlemenin gerçekleşmesi için bazı sistemlerin devreye girmesi ve sistemde yeterli su basıncı bulunması gereklidir. Baymak kombi su basıncı 1.5 bar civarında olmalı ve 1 barın altına düşmemelidir. Cihazın devreye girmesi içe pompa ve fan çalışmalı yanma odası temizlenerek yanmaya hazır olmalıdır. Gaz ve taze hava gelerek karışım elektrotlar ile ateşlenerek yakılmalıdır. Baymak kombi ateşleme sorunu mevcutsa bu sistemde bir sorun var demektir.

  • Baymak kombi gaz valfi arızası mevcutsa cihaz ateşleme yapmaz. Kombiye gaz girişi sağlanmıyorsa veya gaz kesik ise yine aynı durum gerçekleşir. Bu durumda cihaz arızaya geçer ve 30 derece led ışığı yanıp söner.
  • Baymak kombi kart arızası mevcutsa ateşleme gerçekleşmeyebilir. Karta düşük voltaj gelmesi veya arızalı olması durumunda fan devreye girmeyebilir ve cihaz arızaya geçer.
  • Baymak kombi fan arızası nedeniyle yanma için gerekli hava sağlanamazsa yani fan devreye girmiyorsa cihaz ateşleme yapmaz.
  • Sistem su basıncının düşük olması nedeniyle cihaz gaz girişini keserek arızaya geçer ve ateşleme olmaz.
  • İyonizasyon ve ateşleme elektrodu arızalı ise yine yanma gerçekleşmez. Kirlenmiş veya arızalı olabilir.
  • Baymak kombi fan prosestatı arızalı ise hava akışını algılayamayacağı için cihaz arızaya geçer.

Bu tür bir arıza kombiden anlayan bir teknisyen tarafından kontrol edilerek giderilebilir. Kesinlikle kullanıcı tarafından kombi iç sistemine müdahale edilmemelidir. Kullanıcı sadece kombi ayarlarını ve gaz vanasını kontrol edebilir ve reset işlemi yapar. Diğer sorunlar için bir servis çağırmalıdır. Düzenli Baymak kombi bakımı yaptırarak bazı basit sorunları önlemiş olabilirsiniz.

Baymak Wolf kombi ateşleme yapmıyor ve arıza ışığı yanıyor ise firmamızı arayarak teknik bilgi alabilirsiniz. Baymak kombi arıza giderme işlemi için servis talep edebilirsiniz.

kombi-servisin.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir