Category Archives: Bosch

Bosch Kombi E9 Hatası

Kombinin çalışması, bazı durumlarda zarar görmemesi için güvenlik sistemleri ile kontrol edilir. Bunlar kombi emniyet termostatlarıdır. Kombi baca emniyet termostatı sadece bacalı kombilerde baca çekişini kontrol eder ve baca çekişi… Read more »

Bosch Kombi Bakımı

Kombi bakımı neden yapılmalı ? Kullandığımız cihaz ister kombi olsun ister elektronik başka bir ürün sağlıklı ve düzenli çalışabilmesi için sistemlerinin temiz ve ayarlarının iyi olması gerekir. Günümüzde yaşanan birçok arıza… Read more »

Bosch Kombi Sıcak Su Arızası

Evlerde işyerlerinde birçok kullanım alanı olan kombilerin en önemli görevlerinden birisi sıcak su teminidir. Mutfak olsun, banyo olsun her gün kullanılan sıcak su evlerde rahat kullanım ve konfor sağlayan sürekli bir ihtiyaçtır…. Read more »

Bosch Kombi Kırmızı Işık

Sürekli artan teknoloji ile kombiler sürekli yenilenmektedir. Günümüzde kullanılan kombilerin çoğu birçok fonksiyonu barındıran dijital lcd ekrana sahip cihazlardır. Eski cihazlarda ise dijital ekran yok bunun yerine led göstergeleri mevcuttur. Bosch… Read more »

Bosch Kombi Nasıl Çalışır

Bosch kombi nasıl çalışır ? Bosch kombi kullanıcı dostu kullanımı gayet basit bir cihazdır. Gaz tüketiminin ve çevreye verilen zararın mümkün olduğu kadar düşük olacağı şekilde dizayn edilmiştir. Sürekli modülasyon… Read more »

Bosch Kombi Arıza Kodları

Bosch kombi arıza kodları hakkında bilgi sahibi olmak için sitemizden Bosch kombi kullanım kılavuzu indirerek inceleyebilirsiniz. Bazı önemli Bosch kombi hata kodları ve sebepleri aşağıdaki gibidir. Çözemediğiniz veya sormak istediğiniz… Read more »

Bosch Kombi Eşanjör Arızası

Kombi eşanjörü sıcak su ve ısıtma ihtiyacı için gerekli olan sıcak suyu sağlayan parçadır. Bazı durumlarda kireçlenmesi, delinmesi, kaça sebebiyle su kaçırması gibi sebepler nedeniyle değiştirilmesi gerekir. Bazı model kombilerde… Read more »

Bosch Kombi Kart Tamiri

Kombi kart tamiri yada değişimi cihazda bulunan elektriksel ve çalışma sistemi ile alakalı durumlarda yapılmaktadır. Kombi elektronik kartı cihazın tüm çalışma sistemini kontrol eden parçadır. Kombinin çalışmasındaki aksaklıklar sebebiyle Bosch… Read more »

Bosch Kombi Basınç Ayarı

Bosch kombi basınç ayarı ideal olarak 1.5 bar civarındadır. Bosch kombi su basınç seviyesi çok yüksek olduğu zaman Bosch kombi emniyet ventili açarak fazla suyun atılmasını sağlar ve kombi su… Read more »

Bosch Kombi Resetleme

Bosch kombi reset tuşu, Bazı kombi modellerinde direk reset yazısı bulunur. Reset ingilizce bir kelime olmak üzere türkçemizde yeniden başlatmak demektir. Günümüzde birçok kombide cihazın yeniden başlatılabilmesi için reset tuşu… Read more »