Category Archives: Eca

Eca Kombi Ateşleme Yapmıyor

Eca kombi ateşleme yapmıyor ise bunun birden fazla sebebi olabilmektedir. Kombi ateşleme yapmadığı zaman çalışmaz arızaya geçer arıza kodu E1 gösterir. İlk olarak kombi neden ateşlemez bunu düşünmeliyiz. Kombi doğalgaz… Read more »

Eca Kombi Bakımı

Kombi günümüzde yaygın olarak kullanılan ısıtma ve sıcak su sağlayan bir cihazdır. Sürekli kullanılan bir kombide düzenli bakım yaptırılması gereklidir. Eca kombi bakımı düzenli olarak yaptırdığınızda, kombi düzenli ve iyi performansta… Read more »

Eca Kombi Genleşme Tankı Arızası

Genleşme tankı kombi içerisindeki suyun ısındıkça genleşmesi sonucu oluşan basıncın kombiye ve tesisata zarar vermesini önlemeye yarar. Yani kombi tesisat basıncını dengede tutar. Kombi genleşme tankı içerisinde membran lastiği ile… Read more »

Eca Kombi Kullanım Kılavuzu

Eca ülkemizde yaygın olarak kullanılan, kombi ve diğer iklimlendirme ürünleri, ev yapı ürünleri ile sektörde bulunan köklü bir firmadır. Eca kombi kullanıyorsanız kullandığınız modele ait eca kombi kullanım kılavuzu ile… Read more »

Eca Kombi Kırmızı Işık

Eca kombi kırmızı ışık Eca model kombilerde arıza durumlarında uyarı veren hata ışığıdır. Eca kombi de kırmızı ışık yanıyor ise kombi ayarlarını kontrol ederek resetleyip tekrar çalıştırmayı deneyiniz. Eğer Eca kombi… Read more »

Eca Kombi Kart Tamiri

Kombilerde devreye girmesini sağlayan ve gerekli yerlere çalışması için sinyal veren elektronik kart bulunur. Kombinin anakartı da denilen bu parça bir çok sebepten dolayı arızalanabilir. Özellikle şebekeden düşük yada yüksek… Read more »

Eca Kombi Sıcak Su Vermiyor

Kombi bir yerin sıcak su ve ısınma ihtiyacını karşılayan bir cihazdır. Eca kombi sıcak su vermiyor olması kullanıcıların en çok şikayet ettiği sorunlardan biridir. Kombi sıcak su veya sıcak su ve ısıtma… Read more »

Eca Kombi Neden Ateşleme Yapmaz

Kombi çalışma sistemine göre kombi eletronik kartın gerekli sistemleri devreye sokması ile ateşleme yapar ve eşanjördeki suyu ısıtır. Isıtılan suyun musluk ve peteklere gönderilmesi ile ihtiyacı karşılar. Eca kombi ateşleme yapmıyor ise kombi… Read more »

Eca Kombi Petekler Isınmıyor

Eca kombi petekler ısınmıyor kombilerde en sık rastlanan şikayetlerden birisidir. Havaların soğumasıyla kullanıcılar kombiyi ısıtma konumunda çalıştırmakta, kombi petekler az ısıtıyor yada hiç ısıtmıyor şeklinde sorunlarla karşılaşmaktadırlar. Eca kombi petekler hiç ısıtmıyor… Read more »

Eca Kombi Pilot Alevi Sönüyor

Kombiler ateşleme sistemine göre pilot alevli ve elektronik ateşlemeli olmak üzere ikiye ayrılır. Pilotlu kombilerde kombinin çalışabilmesi için pilot alevinin oluşması gerekir. Eca kombi pilot alevi oluşmuyor, Eca kombi pilot alevi… Read more »