Kombi Ana Eşanjör

      Yorum yok Kombi Ana Eşanjör

Kombi ana eşanjör nedir ?

Kombi ısıtma ve sıcak su sağlayan bir cihazdır. Bu ihtiyaçları karşılayabilmesi için sıcak suyun üretilmesini sağlayan parçaya eşanjör denir. Isı değiştirici olarakta bilinen bu parçanın monotermik ve bitermik eşanjör olmak üzere çeşitleri vardır. Bitermik kombi eşanjörü cihazdaki iki ısıtma devresine de sıcak su sağlar. Monotermik kombi eşanjörü ise sadece kalorifer yani ısınma için sıcak su üretir. Bu tip kombilerde sıcak kullanım suyu için ekstradan kombi plakalı eşanjörü bulunur.

Kombi eşanjör çalışma prensibi nedir ?

Eşanjörler sıcaklıkları farklı iki sıvının farklı borularda birbirine karışmadan dolaşması ile  aralarında ısı transferi sağlayan ısı değiştiricisidir. Kombilerde soğuk su bu şekilde ısıtılarak sıcak su elde edilir. Kaynak ile bazı kaçaklar giderilirken çoğu zaman kombi eşanjör tamiri mümkün değildir. Aşırı su basıncı ve tesisattaki suyun kirliliği sebebiyle arızalanabilir. Herhangi bir delinme ve patlamaya maruz kalmadıysa bakım ile kombi eşanjör temizliği yapılabilir. Arızalanmış ise değiştirilmesi gerekir. Kombi marka, model ve kapasitelerine göre eşanjör ölçüleri değişmektedir.

Kombi eşanjör arızaları, kireçlenme sonucu tıkanmış olması, yüksek ısıda uzun süre çalışması, cihazın donması durumlarında görülmektedir.

Ferroli kombi ana eşanjör, Bosch kombi ana eşanjör, Eca kombi eşanjör ve diğer tüm marka eşanjörler için firmamızı arayarak servis montaj talebinde bulunabilirsiniz. Kombi ana eşanjör fiyatları ve teknik bilgi almak için çağrı merkezimizi arayarak destek alabilirsiniz. Eşanjör arıza giderme ve montajı için firmamızı tercih ederseniz ihtiyacınız olan hizmet en kısa zamanda, kaliteli ve uygun fiyatlara yapılacaktır.

En sık sorulan sorular: kombi ana eşanjör fiyatları, kombi ana eşanjör nedir, ferroli kombi ana eşanjör, buderus kombi ana eşanjör fiyatı, bosch kombi ana eşanjör fiyatları, kombi ana eşanjör

 

kombi-servisin.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir