Kombi Kendi Kendine Su Alıyor

      Yorum yok Kombi Kendi Kendine Su Alıyor

Kombi Kendi Kendine Su Alıyor ise kullanıcıların doldurma musluğunu açık mı? Kapalımı kontrol etmesi gerekir. Kendi kendine su alıyor ve su akıtıyor bar saati devamlı yükseliyor şikayetleri devamlı karşılaşmaktayız. Sizinde kombiniz kendi kendine su alıyor ise dikkat etmeniz gereken 2 husus vardır.

1- Kombi çalışırken bar saatim yükseliyor; Cihazınız çalışma esnasında bar göstergesi yükselmesi genleşme tankının havası olmadıgından yada patlamış olmasından kaynaklanır. Bu durumda 3 bar emniyet ventili devreye girerek tesisaat delinmesin diye suyu dışarıya boşaltır.

Kombi genleşme tankı arızaları

Kombi genleşme tankı arızaları

2- Kombi çalışmadığı halde gösterge saatim yükseliyor; Bu durumda kombiniz çift eşanjörlü mü tek eşanjörlü mü tek eşanjörlü ise ana eşanjör arızasıdır. Çift eşanjörlü ise yaprak eşanjör arızasıdır. Eşanjör değişimlerinde doldurma musluğu ile değişmelidir.

Alarko, serena, alarko, trendy,aden, demirdöküm,airfel, alaska,ariston,class,egis,egis plus,genus,as royal, asrin, atron,auer,aura,baymak eco, luna 310 fi, baxi,baxi luna 240 fi, baykan,baymak,beko,beretta,bosch,brötje,buderus,delta,logomax,Chaffoteaux Maury, confeo plus, confeo, demirdöküm, nitromix, nitron,isofast,demrad,dolçevita,calora,eca,whiteplus,emko,etna,falke,fellini,ferroli,kalisto,lambert,leopard,lynx, nepto,neva, ocean, panther,proteus plus, protherm, leon, sargon condense, sargon, süsler, süsler dorlion, tayros, termodinamik,termostar,termoteknik,unical,vaillant,vaillant turbo, wolf, ihlas, immergas, midea, Themafast

 

kombi-servisin.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir