Category Archives: Kombi Kullanımı

Kombi Çalışma Prensibi

Kombi çalışma prensibi olarak kat kaloriferi ve şofbenlerin sağladığı ısıtma işlemlerini tek bir cihazda birleştiren sisteme sahiptir. Bu avantajı ile kombiler kullanıcıların hem konforlu bir şekilde ısınmasını hem de sıcak su ihtiyacını… Read more »

Kombi Regülatörü

Kombi Regülatörü Şebekeden gelen elektrikteki gerilimler sonucu düşük yada yüksel voltaj oluşması elektrikli cihazlara zarar vermektedir. Bu zararları önlemek amacıyla voltaj düzenleyici de denilen regülatörler kullanılır. Kombi cihazlarında da farklı… Read more »

Kombi Bakımı Faydaları

Kombi Bakımı Faydaları Periyodik kombi bakımları ve petek bakımları düzenli bir şekilde zamanında yaptırılmalıdır. Bu bakımlardan önce cihaz kontrolleri yapılıp arıza olup olmadığı kontrol edilmelidir. Daha büyük sıkıntılara yol açmadan… Read more »

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılır

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılır Kombi bakımı cihazın daha iyi performansta çalışabilmesi, soğuk kış vakitlerinde sorun çıkartmaması ve cihazın ömrü açısından önemli bir işlemdir. Kombi petekleri veya radyatörleri de zamanla dolaşan suyun… Read more »

Kombi Zehirlenmesi

Kombi zehirlenmesi, kombi ve benzeri doğalgaz ile çalışan cihazlarda bacadan atılan karbonmonoksit gazının kapalı alan birikmesiyle gerçekleşir. Kombilerde baca montajı hatalı yapıldıysa, kombi bacası yerinden çıktıysa kombiden kaynaklı zehirlenme gerçekleşebilir…. Read more »

Kombi Peteklerine Antifriz Konur Mu

Kombi Peteklerine Antifriz Konur Mu Antifriz 0 derece ve altındaki soğuk havalarda suyun donmasını önleyen bir kimyasaldır. Daha çok otomobil radyatörlerinde kullanılan antifriz su ile çalışan sistemlerde suyun donmasını veya kaynamasını önleyebilir…. Read more »

Kombi Çok Yakıyor

Kombi Çok Yakıyor Kombi doğalgaz ile çalışan ve günümüzde yaygın olarak kullanan bir cihazdır. Kombi benzeri yine doğalgaz ile çalışan bir çok ürün bulunmaktadır. Kombi ile bi yerin ısınmasında tüketilen yakıtın… Read more »