Category Archives: Kombi Kullanımı

Kombi Çalışma Prensibi

Kombi çalışma prensibi olarak kat kaloriferi ve şofbenlerin sağladığı ısıtma işlemlerini tek bir cihazda birleştiren sisteme sahiptir. Bu avantajı ile kombiler kullanıcıların hem konforlu bir şekilde ısınmasını hem de sıcak su ihtiyacını… Read more »

Kombi Regülatörü

Şebekeden gelen elektrikteki gerilimler sonucu düşük yada yüksel voltaj oluşması elektrikli cihazlara zarar vermektedir. Bu zararları önlemek amacıyla voltaj düzenleyici de denilen regülatörler kullanılır. Kombi cihazlarında da farklı voltaj ile… Read more »

Kombi Bakımı Faydaları

Periyodik kombi bakımları ve petek bakımları düzenli bir şekilde zamanında yaptırılmalıdır. Bu bakımlardan önce cihaz kontrolleri yapılıp arıza olup olmadığı kontrol edilmelidir. Daha büyük sıkıntılara yol açmadan arızaların giderilmesi sonrasında… Read more »

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılır

Kombi bakımı cihazın daha iyi performansta çalışabilmesi, soğuk kış vakitlerinde sorun çıkartmaması ve cihazın ömrü açısından önemli bir işlemdir. Kombi petekleri veya radyatörleri de zamanla dolaşan suyun kirlenmesiyle yeterli derecede ısınmayabilir bu… Read more »

Kombi Zehirlenmesi

Kombi zehirlenmesi, kombi ve benzeri doğalgaz ile çalışan cihazlarda bacadan atılan karbonmonoksit gazının kapalı alan birikmesiyle gerçekleşir. Kombilerde baca montajı hatalı yapıldıysa, kombi bacası yerinden çıktıysa kombi zehirlenmesi gerçekleşebilir. Bu… Read more »

Kombi Peteklerine Antifriz Konur Mu?

Antifriz 0 derece ve altındaki soğuk havalarda suyun donmasını önleyen bir kimyasaldır. Daha çok otomobil radyatörlerinde kullanılan antifriz su ile çalışan sistemlerde suyun donmasını veya kaynamasını önleyebilir. Pas ve korozyona karşı önleyici… Read more »

Kombi Çok Yakıyor

Kombi doğalgaz ile çalışan ve günümüzde yaygın olarak kullanan bir cihazdır. Kombi benzeri yine doğalgaz ile çalışan bir çok ürün bulunmaktadır. Kombi ile bi yerin ısınmasında tüketilen yakıtın miktarını etkileyen birçok… Read more »