Category Archives: Vaillant

Vaillant Kombi Arızaları

Kullanıcıların çok sık karşılaştığı bazı Vaillant kombi arızaları ve şikayetleri aşağıdaki gibidir. Vaillant kombi yeşil ışık yanıp sönüyor ? Vaillant kombide sıcak su musluklarından birisinin açık olması durumunda cihaz bunu… Read more »

Vaillant Kombi F 75 Hata Kodu

Vaillant kombi F 75 hata kodu kombide yetersiz su olduğu zaman, Vaillant basınç sensör arızası ve Vaillant devirdaim pompası arızası varsa  meydana gelen bir hata kodudur. Vaillant kombi F 75 arıza… Read more »

Vaillant Kombi Regülatörü

Kombi regülatörü şebeke elektriğindeki voltaj düşmesi ve artması durumlarında voltajı düzenleyerek kombiyi koruyan bir cihazdır. Delta kombi regülatörü, Reguline kombi regülatörü ve benzeri birçok voltaj düzenleyici bulunmaktadır. Kombi regülatörü takılı olmayan bir kombide düşük voltaj… Read more »

Vaillant Kombi Havası Nasıl Alınır

Kombiler petek tesisatında suyun çevrilmesi ile ısınmasını sağlayan cihazlardır. Kombi petekleri bakım temizlik işlemleri, arıza nedeniyle tesisatta tadilat yapılması gibi durumlarda tesisatta hava oluşur. Kombi peteklerinin bir kısmı ısınıyor bir kısmı… Read more »

Vaillant Kombi Petekleri Isıtmıyor

Vaillant Kombi Petekleri Isıtmıyor ise bunun sebebi kombiden kaynaklı veya peteklerden kaynaklı olabilir. Vaillant kombi petekleri ısınmıyor ise kombi kontrol edilmelidir. Kombi sıcak su veriyor mu, kombi peteklere az da olsa… Read more »

Vaillant Kombi F22 Arızası

Vaillant kombi F22 arızası kombide düşük su basıncı olması halinde ortaya çıkan arıza kodudur. Kombinin çalışması için yeterli su basıncına ihtiyacı vardır. Vaillant kombi su basınç seviyesi 1.5 bar olmalıdır…. Read more »

Vaillant Kombi F29 arızası

Vaillant kombi F29 ne demek ? Kombinin çalışmasıyla ateşleme gerçekleşir alev oluşur. Bir süre sonra kombi çalışıyorken alevin sönmesi ile Vaillant Kombi F29 arızası gösterir ve kırmızı ışık yanar. Vaillant kombi F29 hatası… Read more »

Vaillant Kombi Elektronik Kart Tamiri

Kombilerin çalışma sistemini kontrol eden kombi elektronik kartı veya anakartıdır. Kombi elektronik kart arızası olduğunda kombi çalışmaz. vaillant kombi elektronik kart tamiri yapılmalı veya kart değiştirilmelidir. Vaillant kombi elektronik kart tamiri ile kartın… Read more »

Vaillant Kombi Genleşme Tankı Arızası

Kombi genleşme tankı kombide su basıncını dengeleyen, ortasından membran ile ayrılmış yarısında su yarısında hava bulunan parçadır. Kombide su basıncı arttığında, havanın baskı yaparak basıncı dengelemesi şeklinde çalışan bir sistemdir…. Read more »

Vaillant Kombi Eşanjör Arızası

Vaillant marka kombiler Vaillant kombi ana eşanjör ve Vaillant kombi plakalı eşanjör olmak üzere çift eşanjörlüdür. Kombi ana eşanjörü tesisat suyunun ısıtılmasını sağlar. Kombi plakalı eşanjörü de kullanım suyunu ısıtır…. Read more »