Bahçelievler Airfel Servisi

"Bahçelievler Airfel Servisi"

Bahçelievler Airfel Servisi

Bahçelievler Airfel Servisi

Airfel kombi arıza kodları hakkında bilgi almak ve arıza giderme işlemleri için servis talep etmek üzere çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Bahçelievler Airfel Servisi kombi arıza tamiri bakım için arayabilirsiniz.

Airfel kombi arıza kodları ile cihazda yaşanan arızanın kaynağı hakkında bilgi sahibi olursunuz. Bazı arıza durumları kullanıcı tarafından yapılacak basit ayarlar ile giderilebilmektedir. Bazıları ise teknisyen kontrolü gerektirir. Bu durumda bir servis ile görüşerekte teknik bilgi alabilirsiniz.

Airfel Ecofel Kombi Arıza Kodları ;

Ecofel model kombilerde cihazın ön panelinde,  musluk ledi, ünlem işareti olan arıza ledi ve petek ledi olmak üzere üç adet uyarı ışığı bulunur.

Airfel Ecofel kombi su basınç arızası ;

Musluk ledi yanıp söner ve arıza ledi yanar. Airfel kombi su basınç seviyesi 1.5 bar olmalıdır. Bu sebeple Airfel kombi su doldurma musluğu ile cihaza su basınız.

Airfel Ecofel kombi alev hatası ;

Ön panelde sadece arıza ledi yanıyor ise cihazda ateşleme gerçekleşmiş fakat alev oluşmadığı için arızaya geçmiştir. Airfel kombi gaz valfi arızası, Airfel kombi iyonizasyon arızası, Airfel kombi elektronik kart arızası bu soruna yol açabilir. Bir teknisyen kontrolü ile arıza giderilmelidir.

Airfel Ecofel kombi aşırı ısınma hatası ;

Musluk ledi ve arıza ledi yanar. Cihaz maksimum sıcaklığa geldiğinde emniyet termostatının cihazı bloke etmesi ile oluşur. Cihazın bir süre soğumasını bekleyip reset atınız.

Airfel Ecofel kombi atık gaz hatası ; Arıza ledi ve kalorifer ledi yanar. Cihazın baca hattında atık gaz sisteminde ve hava akışında bir problem olduğunu gösterir. Bu arıza durumunda Airfel kombi fan motoru arızası, Airfel kombi hava prosestat arızası mevcut olabilir kontrol edilmelidir. Bazı durumlarda kombi bacası yerinden çıkmış veya tıkalı olabilir.

Airfel Ecofel kombi kalorifer sensörü arızası ;

Arıza ledi ve kalorifer ledi yanıp söner. Peteklerin ısınmasında sorun yaratacak olan bu durumda sensör değiştirilmelidir.

Airfel Ecofel kombi sıcak su sensörü arızası ; Musluk ledi ve arıza ledi yanıp söner. Bu durumda cihaz sıcak su vermez. Sensör ve bağlantıları kontrol edilmeli gerekliyse değiştirilmelidir.

Airfel Ecofel kombi iyonizasyon hatası ; Arıza ledi yanar, musluk ve kalorifer ledi yanıp söner. İyonizasyon elektrodu alevi hissetmediği için cihaz arızaya geçer. Bazı durumlarda Airfel kombi kart arızası, Airfel gaz valf arızası da mevcut olabilir. Gaz kesik veya gaz vanası kapalı unutulmuşta olabilir.

Airfel kombi arızaları, Airfel Digifel kombi BC arıza kodu, Airfel kombi elektronik kart arızası, Airfel Digifel kombi FP arıza kodu, Airfel Digifel kombi Fr arıza kodu, Airfel kombi gaz valfi modülasyon arızası, Airfel Digifel kombi G1 arıza kodu, Airfel Digifel kombi alev hatası, Airfel kombi sıcak su sensör arızası, Airfel Digifel kombi DB arıza kodu, Airfel kombi kalorifer gidiş sensör arızası, Airfel Digifel kombi Hb arıza kodu, Airfel kombi hava prosestatı arızası, Airfel Digifel kombi AF arıza kodu, Airfel kombi aşırı ısınma hatası, Airfel kombi ana eşanjörü, Airfel kombi sirkülasyon pompası, Airfel kombi limit termostatı, Airfel kombi sensörleri, Airfel Digifel kombi HL arıza kodu, Airfel kombi su basınç anahtar arızası, Airfel Digifel kombi LP arıza kodu, Airfel Digifel Kombi Arıza Kodları, Airfel kombi kart arızası, Airfel gaz valf arızası, Airfel Ecofel kombi iyonizasyon hatası, Airfel Ecofel kombi sıcak su sensörü arızası, Airfel Ecofel kombi kalorifer sensörü arızası, Airfel kombi fan motoru arızası, Airfel kombi hava prosestat arızası, Airfel Ecofel kombi atık gaz hatası, Airfel kombi gaz valfi arızası, Airfel kombi iyonizasyon arızası, Airfel kombi elektronik kart arızası, Airfel Ecofel kombi alev hatası, Airfel kombi su doldurma musluğu, Airfel Kombi Arıza Kodları, Airfel Ecofel Kombi Arıza Kodları, Airfel Ecofel kombi su basınç arızası,

Airfel Kombi Arıza Kodları

Airfel Digifel Kombi Arıza Kodları ;

Airfel Digifel kombi LP arıza kodu :

Airfel kombi su basınç anahtar arızası, Kombinin su basıncı, tesisatta kaçak olup olmadığı ve basınç sensörü kontrol edilmelidir. Kombi su basıncını 1.5 bar olarak ayarlanmalı arıza devam ederse basınç anahtarı değiştirilmelidir.

Airfel Digifel kombi HL arıza kodu : Airfel kombi aşırı ısınma hatası, Airfel kombi ana eşanjörü, Airfel kombi sirkülasyon pompası, Airfel kombi limit termostatı ve Airfel kombi sensörleri kontrol edilmelidir.

Airfel Digifel kombi AF arıza kodu :

Airfel kombi hava prosestatı arızası, Kombiye gelen elektrik voltajı kontrol edilmeli, çok düşükse fan açmaz prosestat sinyal vermez. Fan motoru ve prosestat arızalı olabilir. Bu kontrollere rağmen arıza devam ederse venturi sökülerek kontrol edilmeli ve son olarak anakarta bakılmalıdır.

Airfel Digifel kombi Hb arıza kodu : Airfel kombi kalorifer gidiş sensör arızası, Sensör ile anakart bağlantıları kontrol edilmelidir. Sensör bozuk, ara bağlantı sorunlu veya cihazın elektronik kartı arızalı olabilir.

Airfel Digifel kombi DB arıza kodu :

Airfel kombi sıcak su sensör arızası, Sensör arızalı ise cihaz sıcak su vermez. Sensör değiştirilmelidir. Değişime rağmen arıza devam ederse kart ve ara bağlantılar kontrol edilmelidir.

Airfel Digifel kombi alev hatası : Ekranda anahtar ve alev işareti belirir. Ateşleme gerçekleştiği halde alev kesintisi sorunu yaşanır. Airfel kombi gaz valfi, gaz basıncı, ateşleme trafosu, iyonizasyon elektrodu, elektronik kart ve baca hattı kontrol edilmelidir.

Airfel Digifel kombi G1 arıza kodu : Airfel kombi gaz valfi modülasyon arızası, Gaz valfi bobinleri ve bağlantıları kontrol edilmelidir. Voltaj ve akım kontrolü ile gerekliyse cihazın kartına da bakılmalıdır.

Airfel Digifel kombi Fr arıza kodu :

Airfel kombi donma hatası, Kombideki su sıcaklığının çok düşmesi ve kalorifer sensörünün 2 derece sıcaklık ölçmesi durumunda ana eşanjörde donma tespit eden kart bu hatayı verir. Arızalı ise sensör değiştirilmeli, ısı 5 derece olana kadar beklenmelidir.

Airfel Digifel kombi FP arıza kodu : Airfel kombi elektronik kart arızası, Şebekeden gelen elektrik voltajı kontrol edilmeli gerekliyse kart soket bağlantıları değiştirilmelidir. Program ve parametre hataları varsa yine bu arıza görüntülenir. Voltaj sorunları için kombi regülatörü kullanılmalıdır.

Airfel Digifel kombi BC arıza kodu :

Airfel kombi alev oluşmama hatası, Airfel kombi gaz valfi, gaz basıncı, ateşleme trafosu, iyonizasyon elektrodu, elektronik kart ve baca hattı kontrol edilmelidir.

Sizden gelen bilgilere göre: airfel kombi arıza kodları e2, airfel kombi arıza kodları e3, airfel kombi arıza kodları af, airfel kombi hata kodları, airfel kombi af arıza kodu, airfel digifel kombi arıza kodları, airfel duo kombi arıza kodları, airfel kombi e4 arıza kodu

Airfel kombi arızaları ve bakımları için firmamızı İstanbul’un tüm semtlerinden arayarak gününde servis hizmeti alabilirsiniz. Airfel kombi e2 hatası için bilgi alabilirsiniz.