Şişli Airfel Servisi

"Şişli Airfel Servisi"

Şişli Airfel Servisi

Şişli Airfel Servisi

Airfel kombi arızaları ve cihaz bakımı için ihtiyacınız olan servisi firmamız tüm İstanbul için sağlamaktadır. Çağrı merkezimizi aramanız yeterlidir. Şişli Airfel Servisi kombi arıza tamir bakım hizmeti için bizi arayabilirsiniz.

Airfel Kombi Arızaları

Airfel kombi çalışmıyor ;

Kombinin hiç çalışmaması durumunda öncelikle cihazın elektrik bağlantıları kontrol edilmelidir. Elektrik olduğu halde cihaz çalışmıyor ise Airfel kombi elektronik kart arızası mevcut olabilir. Kombinin su dağıtım sistemi ve baca sistemindeki parçalar kontrol edilmelidir. Airfel kombi devirdam pompası arızası, Airfel kombi fan motoru arızası, Airfel kombi hava prosestat arızası cihazın çalışmasını engeller. Kombiye gaz girişinin sağlanamadığı durumlar veya gazın kesik olması da kombinin çalışmamasına neden olur. Çok düşük su basıncı da cihazın arızaya geçmesine neden olur. Airfel kombi su doldurma vanası ile su basma işlemi yapılarak 1.5 bar civarında ayarlanmalıdır.

Airfel kombi sürekli çalışıyor ve otomatiğe geçmiyorsa cihazın kartı arızalıdır.

Airfel kombi petekler ısınmıyor ;

Kombi peteklerinin ısınabilmesi için kombinin suyu ısıtması ve pompa vasıtasıyla peteklerde dolaşımını sağlaması gereklidir. Airfel kombi petekleri ısıtmıyor ise su ısınmadan tesisata gidiyor olabilir. Airfel kombi kalorifer sensörü kontrol edilmelidir. Suyun sirkülasyonunda problem olabilir. Airfel kombi pompa arızası veya pompanın gücünün yetersiz olması gibi sebeplerde yeterli ısınmayı engeller. Suyun dolaşımını engelleyen peteklerin tıkalı olması, çok eski ve paslı olması, filtrenin tıkalı olması gibi durumlarda sorun yaratacaktır. Airfel kombi filtre temizliği ve petek bakımı yaptırılması faydalıdır. Airfel kombi pompası yetersiz kalıyorsa daha güçlü bir pompa ile değiştirilmelidir.

Airfel kombi ateşlemiyor ;

Airfel kombi ateşleme arızası cihazın çalışmamasına neden olur. Öncelikle cihaza gaz girişi olup olmadığı kontrol edilmelidir. Gaz vanaları açık mı bakılmalı, kombi gaz sisteminde bulunan Airfel kombi gaz valfi arızası var mı, ayarları iyi mi bakılmalıdır. Kombi baca hattı kontrol edilerek hava akışını engelleyen bir sorun olup olmadığına bakılmalı, sistemde bulunan Airfel kombi fanı, Airfel kombi prosestatı kontrol edilmelidir. Ateşlemeyi sağlayan elektrotlara bakılmalı ve son olarak kombi kartı kontrol ettirilmelidir.

Airfel kombi su akıtıyor ;

Kombi tesisattan yüksek su basıncı gelmesi sebebiyle plastik gruplardan, eskimiş conta ve kaçaklardan kaynaklı olarak su akıtabilir. Bazı durumlarda Airfel kombi eşanjörü ve bakır borularda çatlak sebebiyle de su damlatabilir. Bu tür sorunlar için düzenli olarak Airfel kombi bakımı yaptırmanız fayda sağlayabilir. Kombideki su basıncının çok yükselmesi ve 3 bar civarına yaklaşması durumunda da emniyet ventili açılarak cihazın su akıtmasına neden olur. Airfel kombi genleşme tankı havası bitmiş veya delik olabilir.

Airfel kombi 3 yollu vana motoru arızalı, Airfel kombi ses yapıyor, Airfel kombi 3 yollu vana arızalı, Airfel kombi su akış türbini arızalı, Airfel kombi sıcak su sensörü, Airfel kombi plakalı eşanjör arızası, Airfel kombi sıcak su vermiyor, Airfel kombi genleşme tankı, Airfel kombi bakımı, Airfel kombi eşanjörü, Airfel kombi su akıtıyor, Airfel kombi gaz valfi arızası, Airfel kombi ateşleme arızası, Airfel kombi ateşlemiyor, Airfel kombi pompası, Airfel kombi filtre temizliği, Airfel kombi pompa arızası, Airfel kombi kalorifer sensörü, Airfel kombi petekleri ısıtmıyor, Airfel kombi petekler ısınmıyor, Airfel kombi sürekli çalışıyor, Airfel kombi su doldurma vanası, Airfel Kombi Arızaları, Airfel kombi çalışmıyor, Airfel kombi elektronik kart arızası, Airfel kombi devirdam pompası arızası, Airfel kombi fan motoru arızası, Airfel kombi hava prosestat arızası,

Airfel Kombi Arızaları

Airfel kombi sıcak su vermiyor ;

Kombinin sıcak su üretimnde problem varsa bu sorun yaşanabilir. Airfel kombi plakalı eşanjör arızası mevcutsa cihaz sıcak su vermez. Isıyı algılayan Airfel kombi sıcak su sensörü ( ntc ) arızalı, sıcak suyun gönderilmesini sağlayan Airfel kombi 3 yollu vana arızalı, Airfel kombi su akış türbini arızalı ise yine sıcak su problemi yaşanır.

Airfel kombi ses yapıyor ;

Airfel kombi fan rulmanlarının bozulması, çarklarının eğilmesi gibi durumlarda sese neden olur. Airfel kombi 3 yollu vana motoru arızalı olduğunda cihazda ses yapar. Devirdaim pompasından da çalışma esnasında ses gelebilir. Arıza kontrolü ile sese neden olan parça tespit edilerek tamir edilmeli yada değiştirilmelidir.

Cihaz arızalarında airfel kombi anakart arızası, airfel kombi su arızası, airfel kombi ateşleme arızası, airfel kombi prosestat arızası, airfel ecofel kombi arızaları, airfel duo kombi arızaları

Airfel kombi arızaları ve cihaz kullanımı bakımı hakkında bilgi almak ve servislerimizden yararlanmak için destek hattımızı arayabilirsiniz. Firmamız tüm İstanbul semtleri için özel teknik servis hizmeti vermektedir.