Alarko Kombi Arızaları

"Alarko Kombi Arızaları"

Alarko Kombi Arızaları

Alarko Kombi Arızaları

Alarko Kombi Arızaları

Alarko kombi çalışmıyor ?

Genel bir arıza durumudur. Kombinin çalışmaması için bir çok neden bulunabilir. Bunlardan bazıları teknik sorunlar bazıları kullanım ayarları veya bağlantılar ile alakalıdır. Bu tür genel bir Alarko kombi arızası için kullanıcı kombiye gaz ve elektrik gelip gelmediğini kontrol edebilir. Kombi su basıncını ayarlayarak Alarko kombi reset işlemi ile cihazı tekrar çalıştırarak deneyebilirsiniz. Teknik sorundan kaynaklı çalışmıyorsa bir kombi servisi çağırarak baktırmanız gereklidir.

Alarko kombi ateşleme yapmıyor ?

Kombide ateşleme gerçekleşmezse alev oluşmaz ve eşanjördeki su ısıtılmayacağından kombi çalışmaz. Alarko kombi ateşlemiyor ise öncelikle gazın kesik olup olmadığı yada gaz vanalarının açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kombiye gaz geliyorsa teknik bir problem nedeniyle ateşleme olmuyorsa Alarko kombi gaz valf arızası, Alarko kombi elektronik kart arızası ve Alarko kombi ateşleme kart arızası mevcut olabilir. Teknisyen kontrolü ile arızalı parça bulunup tamir veya değişim yoluyla sorun çözülmelidir.

Alarko kombi reset işlemi, Alarko kombi ateşleme kart arızası, Alarko kombi elektronik kart arızası, Alarko kombi gaz valf arızası, Alarko kombi ateşlemiyor, Alarko kombi sıcak su gelmiyor, Alarko kombi 3 yollu vana arızası, Alarko kombi hava alma işlemi, Alarko kombi devirdaim pompa arızası, Alarko kombi emniyet ventil arızası, Alarko kombi doldurma musluğu arızası, Alarko kombi genleşme tankı arızası, Alarko kombi su damlatıyor, Alarko kombi su akıtıyor, Alarko kombi su basınç seviyesi, Alarko kombi devirdaim pompa arızası, Alarko kombi fan motor arızası, Alarko kombi ses yapıyor, Alarko kombi su akıtıyor, Alarko kombi petekleri ısıtmıyor, Alarko Kombi Arızaları, Alarko kombi çalışmıyor, Alarko kombi ateşleme yapmıyor, Alarko kombi sıcak su vermiyor,

Alarko Kombi Arızaları

 

Alarko kombi sıcak su vermiyor ?

Kombiler ısıtma ve sıcak su ihtiyacını karşılayan cihazlardır. Alarko kombi sıcak su problemi kombi çalıştığı halde kullanım suyunun ılık veya soğuk gelmesidir. Kombi kış konumunda çalışırken petekler ısınıyor fakat sıcak su gelmiyorsa bunu sağlayan sistemde teknik bir arıza mevcuttur. Alarko kombi sıcak su sensör arızası mevcut olabilir. Kombi yaz konumunda çalışırken Alarko kombi sıcak su gelmiyor ve petekler ısınıyorsa Alarko kombi 3 yollu vana arızası oluşmuş olabilir. Bazı durumlarda cihazda teknik bir sorun bulunmadığı halde tesisattaki su basıncının yüksek olması veya kullanılan muslukta problem olması nedeniyle de bu sorunla karşılaşılabilir.

Alarko kombi petekleri ısıtmıyor ?

Ortamın yeteri kadar ısınmaması genel bir sorundur ve sadece kombiden kaynaklı olduğu söylenemez. Mekanın izolasyonunun iyi olması, kullanılan kombinin doğru seçilmesi ve yeterli olması gibi faktörler ısınmayı ve yakıt tüketimini etkiler. Kombiler ortamı değil ona bağlı olan peteklerin ısınmasını sağlar. Bu sebeple kombi düzgün çalışıyor ve petekler ısınıyorken de ortam yeterli ısınmıyor olabilir. Kombi kaloriferini kontrol ettiğinizde ısınmıyor veya bir kısmı ısınıyor bir kısmı soğuk ise doğalgaz sisteminden kaynaklı sorun olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle petek vanalarından açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bir kısmı ısınıyor ise sistemde hava bulunuyor olabilir Alarko kombi hava alma işlemi ile havasını aldığınızda düzelebilir. Peteklerin üst kısmı ısınıyor alt kısmı ısınmıyor gibi bir durumda peteklerin eski olması veya bakımsız olması sözkonusu olabilir. Alarko kombi bakımı veya kombi petek bakımı ile bu sorun giderilebilir. Fazla sayıda petek bulunup uzaktaki peteklerin ısınmaması durumu kombinin yetersiz kalmasından kaynaklı olabilir ve reglaj ayarı ile çözülebilir. Peteklerin hiç ısınmaması kombi sisteminden kaynaklıdır. Alarko kombi devirdaim pompa arızası mevcut olabilir.

Alarko kombi su akıtıyor ?

Kombiler suyun sürekli çevrim yapması ile çalışan cihazlardır ve belirli bir su basıncı ile çalışır. Kombiler genellikle 1.2 – 1.7 bar su basıncı ile çalışmaktadır. Alarko kombi su basınç seviyesi çok yükseldiğinde kombi zarar görmemesi için fazla suyu atacaktır bu sebeple Alarko kombi su akıtıyor, Alarko kombi su damlatıyor gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Teknik olarak Alarko kombi genleşme tankı arızası, Alarko kombi doldurma musluğu arızası, Alarko kombi emniyet ventil arızası mevcutsa bu problem yaşanır.

Alarko kombi ses yapıyor ?

Kombiler gürültüsüz çalışan düşük sesli cihazlardır. Normal çalışma sesi dışında yüksek bir ses çıkartarak devreye giriyor veya sürekli sesli çalışıyorsa kombi içerisindeki motorlu parçalarda problem olabilir. Alarko kombi fan motor arızası, Alarko kombi devirdaim pompa arızası mevcut olabilir.

Sorunlarınız: alarko kombi arızaları ve çözümleri, alarko serena kombi arızaları, alarko trendy kombi arızaları, alarko serena kombi arızaları e01, alarko minea kombi arızaları, alarko bacalı kombi arızaları, eski alarko kombi arızaları, alarko kombi e01 arızası, alarko kombi h20 arızası, alarko kombi ateşleme arızası, alarko kombi 80 arızası, alarko carrier serena kombi arızaları, alarko kombi e14 arızası, alarko kombi pa 30 arızası

Alarko kombi arızaları ve çözümleri hakkında bilgi almak ve tüm servis ihtiyaçlarınız için firmamızı arayarak hizmet alabilirsiniz. Aynı gün içerisinde kesin çözüm sunmakta ve parça değişimlerinde 1 yıl garanti vermekteyiz.