Küçükçekmece Alarko Servisi

"Küçükçekmece Alarko Servisi"

Küçükçekmece Alarko Servisi

Küçükçekmece Alarko Servisi

Alarko kombi bar ayarı kaç olmalıdır ve ne şekilde yapılır bilgi almak için çağrı merkezimizi arayınız. Ayni gün için servis hizmeti sunmaktayız. Küçükçekmece Alarko Servisi kombi arıza tamiri bakım servisi

Alarko Kombi Bar Ayarı

Kombi çalışma sistemi belirli bir su basıncı altında çalışır. Başka deyişle yeterli su seviyesi bulunmalı ve çok yüksekte olmamalıdır. Alarko kombi su seviyesi 1.3-1.7 bar arasında olmalıdır. Alarko kombi su basınç değeri ortalama 1.5 bar diyebiliriz. Kombi çalışırken herhangi bir kaçak nedeniyle, zamanla suyun buharlaşması ile veya arıza sebebiyle su seviyesi azalabilir. Bazı arıza durumların da ise Alarko kombi su basıncı çok yükseliyor olabilir. Kullanıcı tarafından her iki durumda da Alarko kombi basınç ayarı yapılarak bu durumlar giderilebilir.

Alarko kombi genleşme tankı fiyatı, Alarko kombi doldurma musluğu fiyatı, Alarko kombi bar göstergesi, Alarko kombi bar ayarı nasıl yapılır, Alarko kombi genleşme tankı arızalı, Alarko kombi doldurma musluğu arızalı, Alarko kombi basınç yükselmesi, Alarko kombi su basma işlemi, Alarko kombi su damlatıyor, Alarko kombi su akıtıyor, Alarko kombi su basıncı düşmesi, Alarko kombi basınç ayarı, Alarko Kombi Bar Ayarı, Alarko kombi su seviyesi, Alarko kombi su basınç değeri, Alarko kombi su basıncı çok yükseliyor,

Alarko Kombi Bar Ayarı

 

Alarko kombi su basıncı düşmesi neden olur ?

Kombide bazı parçalarda arıza veya kaçak bulunması nedeniyle kombi su eksiltir. Bu sebeple su basıncı düşer. Bu durumlarda kombi alt kısmından su akıtır. Alarko kombi su akıtıyor, Alarko kombi su damlatıyor gibi şikayetlerde cihazın kontrol edilmesi gerekir. Arıza veya kaçak bulunup giderilmeli ve Alarko kombi su basma işlemi ile basınç tekrar ayarlanıp cihaz çalıştırılmalıdır.

Alarko kombi basınç yükselmesi neden gerçekleşir ?

Kombinin alt kısmında kombiye su vermek için bulunan Alarko kombi doldurma musluğu arızalı ise kombi su basıncı yükselir. Doldurma musluğu değiştirilerek arıza giderilebilir. Kombideki su basıncını dengeleyen Alarko kombi genleşme tankı arızalı veya tank havası bittiği zaman yine basınç yükselir. Kontrol edilip hava basılmalı, bu işlem sırasında su geliyorsa tank delik olduğu için değiştirilmelidir. Cihazda herhangi bir arıza yok ise kombi tahliye vanasından veya peteklerden fazla suyu alarak basıncı düşürerek ayarlayabilirsiniz.

Alarko kombi bar ayarı nasıl yapılır ?

Kombinin alt kısmında sağ tarafta mavi yada siyah renkte bulunan Alarko kombi doldurma musluğu ile bar ayarı yapılır. Bu musluğu açıp Alarko kombi bar göstergesi üzerinde bar seviyesi 1.5 bar civarına gelince kapatınız. Normal bir şekilde bu ayarı yaptığınız halde kombi çalışmaz veya arıza gösterir ise bir kombi servisi çağırınız.

Cihazlarda : alarko kombi basınç ayarı, alarko kombi su basıncı ayarı

Alarko kombi doldurma musluğu fiyatı, Alarko kombi genleşme tankı fiyatı ve tüm arızalar için çağrı merkezimizi arayarak teknik bilgi ve ücret bilgisi alabilirsiniz.