Alarko Kombi Emniyet Ventili

"Alarko Kombi Emniyet Ventili"

Alarko Kombi Emniyet Ventili

Alarko Kombi Emniyet Ventili

Alarko kombi emniyet ventili ne işe yarar ?

Kombiler belirli bir su basıncı ile çalışan cihazlardır. Alarko kombi su basınç seviyesi ideal olarak 1,5 bar civarındadır. Herhangi bir sebeple Alarko kombi bar seviyesi çok yükselip 3 bar seviyesine gelirse aşırı basıncı önlemek amacıyla kombi emniyet ventili açılarak fazla suyu atar.

Alarko kombi emniyet ventil fiyatı, Alarko kombi emniyet ventili arızası, Alarko kombi su akıtıyor, Alarko kombi su damlatıyor, Alarko kombi bar seviyesi, Alarko Kombi Emniyet Ventili, Alarko kombi emniyet ventili ne işe yarar, Alarko kombi su basınç seviyesi

Alarko Kombi Emniyet Ventili

Alarko kombi su damlatıyor ise kombi su basıncı 3 bar a çok yaklaşmış demektir. Alarko kombi su akıtıyor ise 3 barı geçmiş emniyet ventili açılarak basıncı gidermiş olur. Emniyet ventilinin ucu kesinlikle su akıtıyor diye kapatılmamalıdır. Kombinin zarar görmesine patlamasına sebep olabilir.

Alarko kombi emniyet ventili arızası var ise kombi basıncı yüksek olmasa bile kombi su akıtır. Kombi bar seviyesi çok düştüğü zaman kombi arızaya geçer. Bu sebeple emniyet ventilinin değiştirilmesi gerekir. Kombi su seviyesini ayarladığınız halde bar seviyesi sürekli azalıyor ya da artıyor ise kombi su basınç seviye arızası mevcuttur ve servis çağırmanız gereklidir.

Alarko kombi emniyet ventil fiyatı ve servis montaj ihtiyaçları için firmamızı arayarak gününde kaliteli hizmet alabilirsiniz.