Bahçelievler Alarko Servisi

"Bahçelievler Alarko Servisi"

Bahçelievler Alarko Servisi

Bahçelievler Alarko Servisi

Alarko kombi kullanımı hakkında ihtiyacınız olan tüm teknik bilgiler için çağrı merkezimizi arayarak destek alabilirsiniz. Bahçelievler Alarko Servisi kombi arıza tamir bakım için arayabilirsiniz.

Alarko kombi kullanımı hakkında incelemek için sitemizde Alarko kombi kullanım kılavuzu bulabilirsiniz.

Alarko kombi nasıl çalışır ?

Kombi, doğalgaz veya LPG yakıtı ile çalışan, brülörün yakılması ile eşanjör içerisindeki suyun ısıtılarak ihtiyaç olan kısımlara gönderilmesi esasına dayanarak çalışır. Kullanıcı isterse sıcak musluk suyu ihtiyacını karşılar. İstersen hem sıcak su hem ısınma ihtiyacını sağlar. Alarko kombi çalıştırma gayet basittir. Öncelikle kombiyi çalıştırmadan önce bazı kontrolleri yapmalısınız. Tüm bu kontroller tamamsa cihaz çalışmaya hazır demektir.

  • Daire girişindeki gaz vanası açık değilse açınız.
  • Radyatörlerin vanaları açıl değilse açınız.
  • Kombinin alt kısmında soğuk su giriş açık değilse açınız.
  • Kullanım sıcak su musluğunu su akıyor mu kontrol ediniz.
  • Cihazın şarteli açık mı veya fişi takılı mı kontrol ediniz.
  • Kalorifer tesisat suyu yeterli mi kontrol ediniz, değilse 1-1.5 bar arasında ayarlayınız.

Alarko Kombi Kullanımı, Alarko kombi çalıştırma, Alarko kombi nasıl çalışır, Alarko kombi nasıl kullanılır, Alarko kombi ayarları, Alarko kombi reset nasıl atılır, Alarko kombi resetleme, Alarko kombi reset, Alarko kombi reset düğmesi, Alarko Kombi Kullanımı, Alarko Serena kombi kullanımı, Alarko Trendy-D kombi kullanımı, Alarko Harmony kombi kullanımı,

Alarko Kombi Kullanımı

Alarko kombi nasıl kullanılır ?

 

  • Oda termostatı kullanıyorsanız ilk olarak termostattan yükseğe ayarlayınız. ( kullanmanızı tavsiye ederiz )
  • Kalorifer suyu sıcaklık ayar düğmesini oda termostatı kullanıyorsanız maksimuma getiriniz. Kullanmıyorsanız istediğiniz sıcaklık değerine göre ayarlayınız. Sadece sıcak su da kullanacaksanız bu düğmeyi açmanıza gerek yoktur.
  • Kullanım suyu sıcaklık ayar düğmesini istediğiniz sıcaklık değerine getiriniz.

Alarko kombi ayarları genel olarak çoğu kombide aynı olmasına rağmen bazı modellerde farklı olabilmektedir. Çözemediğiniz durumlarda kullanma kılavuzuna bakabilir ihtiyaç halinde firmamızı arayarak telefon desteği alabilirsiniz.

Alarko kombi reset nasıl atılır ?

Kombi arka arkaya 3 kez ateşlemenin gerçekleşmemesi, aşırı ısınma gibi bazı durumlarda kendisini kilitler ve Alarko kombi resetleme işlemi ile kullanıcının müdahale etmesi gerekir.

Kilitlenmesine sebep olan durum kontrol edilmeli ve Alarko kombi reset düğmesine basarak sistem tekrar çalıştırılmalıdır. Alarko kombi reset atılmasına rağmen çalışmıyor ve yine resete geçiyorsa bir kaç deneme sonrası bir kombi servisi ile irtibata geçerek çözüm aranmalıdır.

Alarko Serena kombi kullanımı, Alarko Trendy-D kombi kullanımı, Alarko Harmony kombi kullanımı hakkında ihtiyaç halinde bizi arayabilirsiniz. Arıza durumlarında aynı gün için servis kaydınız alınarak müsait olduğunuz vakitte servislerimiz yanınızda olacaktır.