ANKARA BUZDOLABI SERVİSİ

"ANKARA BUZDOLABI SERVİSİ"

ANKARA BUZDOLABI SERVİSİ

ANKARA BUZDOLABI SERVİSİ

Buzdolabı gıdaların zarar görmeden muhafaza edilmesi için kullanılan soğutucu makinelerin evlerde kullanılan çeşididir. Her evde kullanılan sağlık açısından da çok önemli olan bir beyaz eşyadır. Günümüzde nofrost, derin dondurucu gibi farklı özelliklere sahip buzdolabı çeşitleri bulunmaktadır. Elektrik ile çalışan bu cihazda kullanılan iç kısmının soğutulması ve o sıcaklıkta sabit kalması sağlanır.

Buzdolabı arızaları en kısa sürede giderilmesi gereken bir durumdur. Aksi halde bozulmuş gıda sağlık açısından zararlı olmakla birlikte zehirlenmelere de yol açabilir. Bu sebeple kullanıcı gıdaları çeşitlerine göre cihazın kullanım talimatlarında bulunan sürelere uygun bir şekilde muhafaza etmeli ve herhangi bir arıza da buzdolabı servisi çağırmalıdır.

Buzdolabı arızaları ve tamiri için hizmet veren firmamıza istediğiniz zaman ulaşarak kaliteli bir servis desteği alabilirsiniz. Cihazınızın teknik arızaları yerinde tespit edilerek en kısa zamanda giderilir. Kırılan veya hasar gören parçaları satın almak için de firmamızdan yararlanabilirsiniz.

Kullanıcıların en çok şikayet ettiği ve sık rastlanan arızalar ;

Buzdolabı elektrik arızaları, elektrik kesintileri veya düşük voltaj sebebiyle ortaya çıkabilmektedir. Kullanılmadığı zamanlarda elektrik bağlantısını kesiniz.

Buzdolabı kart arızaları, elektriksel ve sistemdeki bazı problemler nedeniyle elektronik kart arızası oluşabilmektedir. Buzdolabı kart tamiri veya değişimi yapılması gerekir.

Buzdolabı gaz arızaları, bazı kaçaklar sebebiyle cihazın gazının bitmesi durumunda soğutma gerçekleşmez. Kaçak varsa giderilmeli, gaz eklenmelidir.

Buzdolabı kapak arızaları, sürekli açılıp kapanması sebebiyle veya darbe alması sonucu bozulursa değişmesi gerekebilir.

Buzdolabı termostat arızaları, arızalı olması veya devre dışı kalması cihazın soğutmamasına neden olur. Değiştirilmesi gerekir.

Buzdolabı kompresör arızaları, cihazın soğutma sisteminin çalışabilmesi için devreye giren motor kısmıdır. Çalışmazsa soğutma olmaz. Arızası giderilmelidir.

Buzdolabı fan arızası, soğuk hava sirkülasyonunu sağlayan fanın arızalanması sese yol açar ve soğutma verimi düşer.

Buzdolabı rezistans arızası, cihazda buzlanmaya sebep olur. Tamir edilmelidir.

Buzdolabı timer arızası, zamanlayıcı arızalanırsa buzlanma sorunu ortaya çıkar.

Buzdolabı defrost arızası, rezistansların devreye girmemesine neden olur.

 

Bu ve benzeri bir şikayetiniz var ise çağrı merkezimizi arayarak kayıt bırakmanız yeterlidir. Servis kaydı hemen işleme konulup en kısa sürede size dönüş yapılacaktır.