Arçelik Kombi Arızaları

"Arçelik Kombi Arızaları"

Arçelik Kombi Arızaları

Arçelik Kombi Arızaları

Arçelik Kombi Arızaları

Arçelik kombi çalışmıyor ;

Kombinin hiç çalışmaması ve bazen çalışsa bile hiç bir görevi yapmaması en çok karşılaşılan şikayetlerden birisidir. Arçelik kombi elektrik gelmiyor veya gaz gelmiyor ise çalışmaz. Bu sebeple ilk olarak bunlar kontrol edilmelidir. Kombi ateşlemeyi gerçekleştiremezse, cihazın su basıncı çok düşükse, baca hattı hava akışında problem varsa cihaz çalışmaz. Arçelik kombi çalışma sistemindeki bazı parçaların arızalanması da çalışmasını engeller. Örneğin ; Arçelik kombi devirdaim pompa arızası, Arçelik kombi fan motoru arızası, Arçelik kombi elektronik kart arızası kombinin çalışmamasına neden olur.

Arçelik kombi ısıtmıyor ;

Kombi çalışarak suyu ısıtmaz ise ne sıcak su ihtiyacını ne de peteklerin ısınmasını sağlayamaz. Bu sebeple önemli bir problemdir. Kombi gaz valfi sorunu ve modülasyon ayarlarının iyi olmaması, yetersiz alev gibi sıkıntılar suyun az ısınmasına neden olur. Arçelik kombi eşanjörü çok eski ve zamanla tıkanmışsa yine benzer sorun ortaya çıkabilir. Cihazın modülasyon ayarlarını ve bakımlarını yaptırmanız gereklidir.

Arçelik kombi ateşlemiyor ;

Kombi ateşleme yapmıyor ise çalışmaz. Ateşleme yapabilmesi için cihaza gaz ve hava girişi sağlanmalıdır. Bunu sağlayan sistemlerdeki arızalar ateşlemeyi engeller. Gaz vanaları ve kombinin baca hattı kontrol edilmelidir. Arçelik kombi gaz valfi arızası, Arçelik kombi fan arızası cihazın ateşleme yapmamasına neden olur. Prosestatın havayı algılamaması, ateşleme elektrodunun kirli olması gibi sebeplerde ateşleme gerçekleşse bile alev hissedilmeyeceği için cihaz arızaya geçer. Cihazın anakartındaki problemlerde arızaya sebep olabilir.

Arçelik kombi sıcak su gelmiyor ;

Kullanıcı musluklardan yeteri kadar sıcak su alamıyorsa, cihazda suyun sıcaklığını kontrol eden Arçelik kombi sıcak su sensörü arızalı veya Arçelik kombi akış türbini arızalıdır. Bu parçalar değiştirilerek cihaz test edilmelidir. Eğer bu parçalarda problem yok ise cihazın 3 yollu vanası kontrol edilmelidir.

 

Arçelik kombi akış türbini, Arçelik kombi pompası, Arçelik kombi üç yollu vana motoru, Arçelik kombi fan arızası, Arçelik kombi ses yapıyor, Arçelik kombi doldurma musluğu, Arçelik kombi bar göstergesi, Arçelik kombi genleşme tankı havası, Arçelik kombi su akıtıyor, Arçelik kombi petek filtresi, Arçelik kombi kalorifer sensörü, Arçelik kombi pompası, Arçelik kombi petekleri ısıtmıyor, Arçelik kombi akış türbini, Arçelik kombi sıcak su sensörü arızalı, Arçelik kombi sıcak su gelmiyor, Arçelik kombi gaz valfi arızası, Arçelik kombi fan arızası, Kombi ateşleme yapmıyor, Arçelik kombi ateşlemiyor, Arçelik kombi eşanjörü, Arçelik kombi ısıtmıyor, Arçelik Kombi Arızaları, Arçelik kombi çalışmıyor, Arçelik kombi elektrik gelmiyor, Arçelik kombi devirdaim pompa arızası, Arçelik kombi fan motoru arızası, Arçelik kombi elektronik kart arızası,

Arçelik Kombi Arızaları

Arçelik kombi petekleri ısıtmıyor ;

Kombinin petekleri hiç ısınmıyorsa Arçelik kombi pompası arızalıdır. Pompa arızalarında değişim gerekir tamiri mümkün değildir. Pompa çalışıyor fakat devri düşükse de yeteri kadar petekleri ısıtmayabilir. Arçelik kombi kalorifer sensörü bozuksa sıcaklığı algılamaz yine aynı sorunla karşılaşılabilir. Arçelik kombi petek filtresinin tıkalı olması, peteklerin çok eski olması, peteklerde hava olması gibi durumlarda ısınmayı engeller.

Arçelik kombi su akıtıyor ;

Kombiler belirli bir su basıncı altında çalışır. Cihazda su basıncını dengeleyen Arçelik kombi genleşme tankı havası biterse veya tank delinmiş ise su basıncı yükselir ve cihaz su akıtır. Kombide basıncın yüksek olduğu durumlarda Arçelik kombi basınç düşürme işlemi tahliye musluğundan yapılarak basıncı ayarlanabilir. Arçelik kombi bar göstergesi bozuksa kullanıcı farketmeden fazla su basabilir ve cihaz yine su akıtır. Arçelik kombi doldurma musluğu arızalarında cihaz kendiliğinden su alır ve aynı sorun yaşanır.

Arçelik kombi ses yapıyor ;

Kombinin çalışması esnasında cihazdan  rahatsız edici derecede sesler geliyorsa ilk olarak kombi fanı kontrol edilmelidir. Çoğunlukla Arçelik kombi fan arızası sebebiyle ses yapmaktadır. Fanda sorun yoksa Arçelik kombi pompası, Arçelik kombi üç yollu vana motoru ve Arçelik kombi akış türbini kontrol edilmelidir.

Sorunlarımız: arçelik kombi e10 arızası, arçelik kombi e01 arızası, arçelik kombi f7 arızası, arçelik kombi e25 arızası, arçelik kombi e96 arızası, arçelik kombi e03 arızası, arçelik kombi prosestat arızası

Arçelik kombi arızaları ve cihazla ilgili tüm şikayetleriniz için bizi arayarak teknik bilgi ve servis alabilirsiniz. Firmamız tüm İstanbul semtlerine gününde kombi hizmeti sağlamaktadır.