Büyükçekmece Ariston Servisi

"Büyükçekmece Ariston Servisi"

Büyükçekmece Ariston Servisi

Büyükçekmece Ariston Servisi

Ariston Kombi Isıtmıyor ve kombiden yeterli performansı alamıyorsanız firmamızı arayarak çözüm hakkında teknik bilgi alabilirsiniz. Büyükçekmece Ariston Servisi kombi arıza tamir bakım hizmeti verilmektedir.

Ariston Kombi ısıtmıyor

Ariston kombi petek ısınmıyor sebebi nedir ?

Kombi peteklerinin ısınmaması durumunda bazı kontrollerin yapılması gerekir. Kombi peteklerinin vanalarının açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Cihazın termostat derecesi çok düşük olabilir kontrol etmelisiniz.

Kalorifer dönüş filtrelerinde tıkanıklık olması uzun süre bakım yapılmamış olması gibi durumlarda bu şikayet ortaya çıkabilir. Kombide sıcaklık değerini algılayan parçalarda arıza bulunabilir. Kombi içerisinde kış konumunda çalışan aksamlarında yaşanan problemlerde de petekler ısınmayabilir. Ariston kombi devirdaim pompa arızası var ise petekler yeteri kadar ısınmaz. Ariston kombi ısı ayarı yapılarak daha iyi verim alınabilir.

Ariston Kombi ısıtmıyor, Ariston kombi arızaları ve bakımları, Ariston kombi nasıl çalıştırılır, Ariston kombi ısı ayarları nasıl yapılır, Ariston kombi suyu neden ısıtmaz, Ariston kombi petekleri ısıtmıyor, Ariston Kombi Isıtmıyor, Ariston kombi devirdaim pompa arızası, Ariston kombi ısı ayarı, Ariston kombi ısıtma sistemi pompası aşırı çalışma uyarı, Ariston kombi sıcak su sensör arızası, Ariston kombi 3 yollu vana arızası

Ariston Kombi Isıtmıyor

Not : Ariston kombi ısıtma sistemi pompası aşırı çalışma uyarısını dönüş suyu sıcaklığı çok arttığında verir. Bir arıza durumu değil güvenlik önlemidir. Pompa çalışma devri yüzde 20 lere düşer ve aşırı ısınma önlenmiş olur. Dönüş suyu soğuduğu zaman cihaz tekrar devreye girer normal çalışır. Bu uyarıyı almamak için pompa ayarları yapılabilir.

Ariston kombi petekleri ısıtmıyor, Ariston kombi Isıtmıyor gibi şikayetler geneldir. En doğru çözüm bir arıza tespiti yapılmasıdır.

Ariston kombi suyu neden ısıtmaz ?

Ariston kombi sıcak su sensör arızası, Ariston kombi 3 yollu vana arızası mevcut ise kombi sıcak su vermeyebilir. Tesisat basıncı yüksek olduğunda veya musluk çok açıldığında da sıcak su gelmeyebilir. Kontrol edilmesi gereklidir.

Ariston kombi ısı ayarları nasıl yapılır, Ariston kombi nasıl çalıştırılır teknik bilgi almak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Ariston kombi arızaları ve bakımları için kombi servis hizmetimizden yararlanabilirsiniz.