As Royal Kombi Arızaları

"As Royal Kombi Arızaları"

As Royal Kombi Arızaları

As Royal Kombi Arızaları

As Royal Kombi Arızaları

As Royal kombi ateşlemiyor ;

As Royal kombi ateşleme arızası mevcut ise kullanıcı gaz vanasını ve cihazın elektrik bağlantılarını kontrol etmelidir. Gaz vanası kapalı unutulduğu için veya elektrik kesintisi sebebiyle bu arıza yaşanabilmektedir. As Royal kombi devirdaim pompası arızalı ise cihaz ateşleme yapmaz ve pompanın değiştirilmesi gerekir. Bunun dışında As Royal kombi elektronik kart arızası, As Royal kombi fan arızası, As Royal kombi prosestat arızası da cihazın ateşleme yapmamasına neden olur. Arıza tespiti ile kesin çözüm aranmalıdır.

As Royal kombi ses yapıyor ;

Cihazınız rahatsız edici bir şekilde sesli çalışıyorsa ve sürekliyse bir servis çağırarak kontrol ettirmelisiniz. Sese neden olan parça tespit edilerek tamir edilmeli veya değiştirilmelidir. As Royal kombi fan motoru en çok karşılaşılan sesli çalışma sebebidir. Rulmanlarının ve kanatçıklarının bozulması yüksek sese neden olmaktadır. Bunun dışında As Royal kombi 3 yollu vana motoru ve As Royal kombi pompası da neden olabilecek diğer parçalardır.

As Royal kombi petekleri ısıtmıyor ;

Petekler yeteri kadar ısınmıyorsa öncelikle petek vanasının açık olup olmadığını kontrol ediniz. Bazı petekler ısınıyorken bazıları az ısınıyorsa vanaları biraz kısarak diğer peteklerinde iyi ısınması sağlanabilir. Bunu dışında petek bakımı yaptırarak verimi biraz arttırabilirsiniz. Kombi petek filtresi tıkanmış ise temizlenmelidir. Bunların dışında kombi sisteminden kaynaklı arızalar var ise bir teknisyene göstererek çözüm aranmalıdır. As Royal kombi sirkülasyon pompası arızalı veya gücü düşük olabilir. As Royal kombi kalorifer sensörleri arızalı olabilir.

As Royal kombi çalışmıyor ;

Kombiniz çalışmıyor ve kırmızı ışık yanıyor ise cihazdaki su basıncını kontrol ediniz. As Royal kombi su basınç seviyesi 1.5 bar civarında olmalıdır ve çok düşük basınç cihazın çalışmamasına neden olur. Gazın kesilmesi veya gaz vanasının kapalı unutulması, As Royal kombi kart arızası ve As Royal kombi gaz valf arızası da çalışmama sebepleridir. Arıza sebebi hava akışı ile alakalı da olabilir. Bu durumda da As Royal kombi fanı ve prosestatı kontrol edilmelidir.

As Royal kombi sıcak su gelmiyor ;

Kombi sıcak su arızalarının bir çoğu sensörün kısa zamanda bozulması nedeniyle ortaya çıkar. Bu durumda As Royal kombi sıcak su sensörü değiştirilmelidir. Sensör sağlam ise As Royal kombi su akış türbini kontrol edilmelidir. As Royal kombi 3 yollu vana ve As Royal kombi plakalı eşanjör de diğer kontrol edilmesi gereken parçalardır. Arıza kombiden kaynaklı değil ise tesisattan gelen su basıncı ve kullanılan musluklar kontrol edilmelidir. As Royal kombi sıcak su vermiyor ise firmamızı arayarak servis isteyebilirsiniz.

As Royal kombi su akıtıyor ;

Kombi bakımlarının uzun süre yaptırılmaması, cihazın bağlantılarının eskimesi ve contaların su kaçırması gibi sebeplerle cihaz su akıtabilir. Kullanıcının fazla su basması veya cihazdaki arızalardan kaynaklı olarak su basıncının çok yükselmesi durumunda emniyet ventilinin açılarak fazla suyu atması durumunda da cihazın su akıttığı görülür. Suyun geçtiği boru ve parçalarda bulunan delinme kaçak gibi sorunlarda buna yol açar. As Royal kombi genleşme tankı arızası, delinmiş olması veya havasının bitmesi de benzer sorunlara yol açmaktadır.

 

As Royal kombi arızaları, As Royal kombi genleşme tankı arızası, As Royal kombi su akıtıyor, As Royal kombi sıcak su vermiyor, As Royal kombi 3 yollu vana, As Royal kombi plakalı eşanjör, As Royal kombi su akış türbini, As Royal kombi sıcak su sensörü, As Royal kombi sıcak su gelmiyor, As Royal kombi fanı ve prosestatı, As Royal kombi kart arızası, As Royal kombi gaz valf arızası, As Royal kombi su basınç seviyesi 1.5, As Royal kombi çalışmıyor, As Royal kombi kalorifer sensörleri arızalı, As Royal kombi sirkülasyon pompası arızalı, As Royal kombi petekleri ısıtmıyor, As Royal kombi 3 yollu vana motoru, As Royal kombi pompası, As Royal kombi fan motoru, As Royal kombi ses yapıyor, As Royal kombi elektronik kart arızası, As Royal kombi fan arızası, As Royal kombi prosestat arızası, As Royal Kombi Arızaları, As Royal kombi ateşlemiyor, As Royal kombi ateşleme arızası, As Royal kombi devirdaim pompası arızalı,

As Royal Kombi Arızaları

As Royal kombi arızaları ve arıza çözümü için bizi tüm İstanbul semtlerinden arayabilirsiniz. Çoğu arıza aynı gün içerisinde çözülerek cihazınız çalışır vaziyette teslim edilmektedir.