Auer Kombi Arızaları

"Auer Kombi Arızaları"

Auer Kombi Arızaları

Auer Kombi Arızaları

Auer Kombi Arızaları

Auer kombi çalışmıyor ;

Cihazın çalışmadığı durumlarda kullanıcı kombi gaz vanası ve cihazın su basıncını kontrol etmelidir. Kombilerde su basınç seviyesi genellikle 1.5 bar civarındadır. Bu seviye 1’in altına düşerse cihaz arızaya geçer. Gaz geliyor ve su basıncı ayarlandığı halde cihaz çalışmıyorsa kombi baca hattı kontrol edilir. Baca yerinden çıkmış veya hava akışını engelleyen bir durum varsa yine cihaz çalışmayabilir. Bunların dışında Auer kombi çalıştırma ayarları kontrol edilerek arıza tespiti yapılmalıdır. Bu konuda bir teknisyen desteği almalısınız.

Auer kombi petekleri ısıtmıyor ;

Auer kombi ısıtmıyor ise tesisat ve petekler öncelikle kontrol edilerek arızanın kombiden kaynaklı olup olmadığına bakılır. Bazı durumlarda petek vanaları kapalı unutulmuş olabilir. Petekte hava olması ve tıkalı olması gibi durumlarda tesisattan kaynaklı ısıtmama sorunudur. Kombiden kaynaklı olarak Auer kombi devirdaim pompa arızası sebebiyle petekler hiç ısınmayabilir veya az ısıtır. Auer kombi petek filtresi tıkalı ise cihaz hararet yapar temizlenmelidir. Auer kombi kalorifer sensörünün arızalı olması da tam ısıtma sağlanamaz.  Auer kombi üç yollu vana içerisindeki petek diyaframı yırtılmış ise cihaz hiç çalışmaz.

Auer kombi fanı, Auer kombi sirkülasyon pompası, Auer kombi üç yollu vana motoru, Auer kombi ses yapıyor, Auer kombi bakımı, Auer kombi doldurma musluğu, Auer kombi su akıtıyor, Auer kombi prosestat arızaları, Auer kombi fan moturu, Auer kombi elektronik kartı, Auer kombi ateşleme yapmıyor, Auer kombi ateşlemiyor, Auer kombi üç yollu vana, Auer kombi eşanjör, Auer kombi sıcak su vermiyor, Auer kombi sıcak su sensörü arızalı, Auer kombi diyafram lastiği, Auer kombi suyu ısıtmıyor, Auer kombi sıcak su gelmiyor, Auer kombi üç yollu vana, Auer kombi kalorifer sensörü, Auer kombi petek filtresi, Auer kombi devirdaim pompa arızası, Auer kombi ısıtmıyor, Auer Kombi Arızaları, Auer kombi çalışmıyor, Auer kombi çalıştırma, Auer kombi petekleri ısıtmıyor,

Auer Kombi Arızaları

 

Auer kombi sıcak su gelmiyor ;

Auer kombi suyu ısıtmıyor ise Auer kombi diyafram lastiği yırtılmış olabilir. Auer kombi sıcak su sensörü arızalı ise cihaz sıcak su vermez. Auer kombi sıcak su vermiyor ise Auer kombi eşanjör ve Auer kombi üç yollu vana kontrol edilmelidir. Bazı durumlarda arıza kombiden kaynaklı değildir. Kullanılan musluğun arızalı olması, tesisat basıncının yüksek olması gibi sebeplerde yeterli sıcaklıkta su alınmasını engeller.

Auer kombi ateşlemiyor ;

Auer kombi ateşleme yapmıyor ise cihaza elektrik gelip gelmediği ve Auer kombi elektronik kartı kontrol edilmelidir. Gazın kesik olması veya arıza sebebiyle cihaza gaz girişi olmaması sebebiylede cihaz ateşlemeyebilir. Hava akışını sağlayan Auer kombi fan moturu ve Auer kombi prosestat arızaları da aynı duruma yol açar. Pompanın çalışmaması gibi farklı sorunlarda buna yol açabilir. Arıza tespiti ile arızanın giderilmesi sağlanır.

Auer kombi su akıtıyor ;

Kombi çalışma sisteminde bulunan kaçaklar, contaların eski olması cihazın su akıtmasına neden olur. Kombi su basıncının çok yükselmesi nedeniyle emniyet ventili açılarak fazla suyu atarsa yine cihazdan su akar. Auer kombi doldurma musluğu bozuksa cihaz fazla su alır ve su akıtır. Su akıtma durumlarında basınç çok düşerse cihaz arızaya geçer. Düzenli olarak Auer kombi bakımı yaptırarak cihazın arıza riskini azaltabilirsiniz.

Auer kombi ses yapıyor ;

Auer kombi fanı, Auer kombi sirkülasyon pompası, Auer kombi üç yollu vana motoru ve benzeri hareketli parçaların arızalanması cihazda sesli çalışmaya sebep olur. Tamir edilmesi veya değiştirilmesi gerekir.

Auer kombi arızaları ve bakımı için destek hattımızı arayarak servis kaydı bırakabilirsiniz. Teknik servislerimiz en kısa zamanda sizlere ulaşarak arızanın giderilmesini sağlayacaktır.