Baxi Kombi Su Damlatıyor

"Baxi Kombi Su Damlatıyor"

Baxi Kombi Su Damlatıyor

Baxi Kombi Su Damlatıyor

Baxi Kombi Su Damlatıyor

Kombi ve kalorifer tesisatı kapalı bir sistem içerisinde suyun sirkülasyonunu sağlar. Cihazın çalışabilmesi için de belirli miktarda su basıncı bulunmalıdır. Bundan dolayı bir kombide su damlama sorunu varsa bu ya yüksek su basıncından kaynaklıdır yada kapalı sistemde bir kaçak sözkonusudur. Baymak Baxi kombi su damlatıyor ise bu normal değildir. Cihaz çalışıyor bile olsa su azalacak ve basınç düşecektir. İlerki zamanlarda da başka parçaların zarar görmesi muhtemeldir.

Baxi kombi su basıncı yükseliyor ise ;

  • Baxi kombi genleşme tankı arızası mevcut yada havası bitmiş olabilir. Genleşme tankı kombi iç su basıncını dengeleyen parçadır. Bir kısmı hava bir kısmı sudur. İçindeki membran lastiğinin delinmesi veya tankın patlaması gibi durumlarda basınç yükselir.

  • Baxi kombi su vanası arızalı ise cihaz su alır ve basınç yükselir.

  • Baxi kombi su basınç seviyesi düştüğü zaman kullanıcı tarafından su basma işlemi yapılmalıdır. Baxi kombi basınç ayarı yaparken açılan doldurma musluğunun açık unutulması da aynı sorunu oluşturur. Bu yüzden iyice kapattığınızdan emin olunuz.

 

Baxi kombi bakımı, Baxi kombi su akıtıyor, Baxi kombi emniyet ventili, Baxi kombi basınç ayarı, Baxi kombi su basınç seviyesi, Baxi kombi su vanası, Baxi kombi genleşme tankı arızası, Baxi Kombi Su Damlatıyor, Baymak Baxi kombi su damlatıyor, Baxi kombi su basıncı yükseliyor,

Baxi Kombi Su Damlatıyor

Bu durumlardan dolayı basınç yükselir ve 3 bara yaklaşırsa cihazda basınçtan dolayı bir zarar oluşmaması için Baxi kombi emniyet ventili açılarak fazla suyun tahliye edilmesini sağlar. Bu sebeple bu parçaya genelde kombi 3 bar emniyet ventili denilmektedir. Bu sebeplerle Baxi kombi su akıtıyor ise genleşme tankı, doldurma musluğu veya emniyet ventilinin değiştirilmesi gerekebilir.

Kombinin eski olması, bakımsız olması ve zamanlar parçaların aşınması sebebiyle oluşan kaçaklarda cihazın su akıtmasına neden olur. Bağlantıların gevşemesi, contaların çok yıpranması veya sistemde çatlamış bir parça sözkonusu ise sorun yaşanır.

Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için düzenli olarak Baxi kombi bakımı yaptırmanızı ve cihazın kullanımında dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Bakım cihazın verimini ve ömrünü arttırır. Sistemin temizlenmesi, pisliklerden arındırılması yakıt tasarrufu da sağlayacaktır.

Baxi kombi su damlatıyor ve su basıncı sürekli düşüyor ise kombinize arıza tespiti yaptırmak için firmamızı arayarak kayıt bırakabilirsiniz. Aynı gün içerisinde servislerimiz size ulaşarak gerekli işlemleri en kısa sürede yapacaklardır.