Baymak Luna Kombi Ateşleme Sorunu

"Baymak Luna Kombi Ateşleme Sorunu"

Baymak Luna Kombi Ateşleme Sorunu

Baymak Luna Kombi Ateşleme Sorunu

Baymak Luna Kombi Ateşleme Sorunu

Kombi ateşleme sorunu, cihazda kırmızı ışık yanması ve çalışmaması çok sık karşılaşılan bir durumdur. Kombinin çok bakımsız olması, eski olması ve bulunan arızalar sebebiyle ortaya çıkan bu sorunun giderilmesi için bir servis ile görüşerek cihaza baktırmanız gerekebilir. Tabiki bazı basit sebepler nedeniyle de cihaz çalışmayabilir. Bu sebeple önce bazı kontrolleri yapmanız daha doğru olacaktır.

Doğalgaz kesilmiş veya gaz vanasını kapalı unutmuş olabilirsiniz. Bu sebeple gaz gelip gelmediğini kontrol ediniz. Kombi su basıncı düşmüş bu yüzden cihaz arızaya geçiyor olabilir. Baymak kombi bar göstergesine bakarak basıncı kontrol ediniz. Eğer ki basınç 1 barın altına düşmüş ise kombinin alt kısmında bulunan Baymak kombi su doldurma vanası ile basıncı 1.5 bar civarında ayarlayınız. Cihazı resetleyerek tekrar çalıştırmayı deneyiniz.

Kombi sisteminde bulunan bir arıza nedeniyle sorun yaşanıyorsa gelen teknisyenin yapacağı kontrol ile arıza belirlenmelidir. Muhtemel arıza durumları ;

  • Baymak kombi elektronik kart arızası, yeterli elektriğin gelmemesi veya kartın arızalı olması nedeniyle sistemler çalışmaz ve kombi ateşleme yapmaz. Baymak kombi kart tamiri ile bu sorun giderilebilir. Kart tamir edilemiyorsa yenisi ile değiştirilmelidir.

  • Baymak kombi fan arızası, fan motorunun bozulmuş olması ve hava akışını sağlayamaması nedeniyle sorun oluşabilir.

  • Baymak kombi hava prosestat arızası, fanın çalışması ile oluşan hava akışını algılamaması veya karta iletmemesi nedeniyle cihaz arızaya geçebilir.

  • Baymak kombi iyonizasyon arızası, yanma odasında gerekli ateşlemenin olmaması veya elektrotun hissetmemesi nedeniyle gazın kesilmesi ateşlemenin gerçekleşmemesine neden olur.

  • Baymak kombi gaz valfi arızası, gaz valfinin arıza nedeniyle gaz beslemesi yapmaması cihazda arıza oluşturur. Kombi ateşleme başarısızlığı ekrandan E01 arıza kodu ile görüntülenir.

 

Baymak kombi arıza giderme, Baymak kombi gaz valfi arızası, Baymak kombi iyonizasyon arızası, Baymak kombi hava prosestat arızası, Baymak kombi fan arızası, Baymak kombi kart tamiri, Baymak kombi elektronik kart arızası, Baymak kombi su doldurma vanası, Baymak Luna Kombi Ateşleme Sorunu, Kombi ateşleme sorunu, Kombi su basıncı, Baymak kombi bar göstergesi,, baymak luna kombi ateşleme arızası

Baymak Luna Kombi Ateşleme Sorunu

 

Baymak Luna kombi ateşleme sorunu hakkında bilgi almak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Baymak kombi arıza giderme işlemleri için ihtiyacınız olan servisi firmamızdan sağlayabilirsiniz.