Florya Baymak Servisi

"Florya Baymak Servisi"

Florya Baymak Servisi

Florya Baymak Servisi

Baymak Wolf kombi ateşleme yapmıyor ve sürekli arızaya geçiyor ise kombide bulunan arızanın giderilmesi için firmamızı arayarak servis isteyebilirsiniz. Florya Baymak Servisi kombi arıza tamiri bakım için arayabilirsiniz.

Baymak Wolf Kombi Ateşleme Yapmıyor

Kombide ateşlemenin gerçekleşmesi için bazı sistemlerin devreye girmesi ve sistemde yeterli su basıncı bulunması gereklidir. Baymak kombi su basıncı 1.5 bar civarında olmalı ve 1 barın altına düşmemelidir. Cihazın devreye girmesi içe pompa ve fan çalışmalı yanma odası temizlenerek yanmaya hazır olmalıdır. Gaz ve taze hava gelerek karışım elektrotlar ile ateşlenerek yakılmalıdır. Baymak kombi ateşleme sorunu mevcutsa bu sistemde bir sorun var demektir.

  • Baymak kombi gaz valfi arızası mevcutsa cihaz ateşleme yapmaz. Kombiye gaz girişi sağlanmıyorsa veya gaz kesik ise yine aynı durum gerçekleşir. Bu durumda cihaz arızaya geçer ve 30 derece led ışığı yanıp söner.

  • Baymak kombi kart arızası mevcutsa ateşleme gerçekleşmeyebilir. Karta düşük voltaj gelmesi veya arızalı olması durumunda fan devreye girmeyebilir ve cihaz arızaya geçer.

  • Baymak kombi fan arızası nedeniyle yanma için gerekli hava sağlanamazsa yani fan devreye girmiyorsa cihaz ateşleme yapmaz.

  • Sistem su basıncının düşük olması nedeniyle cihaz gaz girişini keserek arızaya geçer ve ateşleme olmaz.

  • İyonizasyon ve ateşleme elektrodu arızalı ise yine yanma gerçekleşmez. Kirlenmiş veya arızalı olabilir.

  • Baymak kombi fan prosestatı arızalı ise hava akışını algılayamayacağı için cihaz arızaya geçer.

 

Baymak kombi bakımı, Baymak kombi fan prosestatı, İyonizasyon ve ateşleme elektrodu arızalı, Baymak kombi fan arızası, Baymak kombi kart arızası, Baymak kombi gaz valfi arızası, Baymak Wolf Kombi Ateşleme Yapmıyor, Baymak kombi su basıncı, Baymak kombi ateşleme sorunu,, baymak wolf kombi, baymak wolf kombi ateşleme yapmıyor

Baymak Wolf Kombi Ateşleme Yapmıyor

 

 

Bu tür bir arıza kombiden anlayan bir teknisyen tarafından kontrol edilerek giderilebilir. Kesinlikle kullanıcı tarafından kombi iç sistemine müdahale edilmemelidir. Kullanıcı sadece kombi ayarlarını ve gaz vanasını kontrol edebilir ve reset işlemi yapar. Diğer sorunlar için bir servis çağırmalıdır. Düzenli Baymak kombi bakımı yaptırarak bazı basit sorunları önlemiş olabilirsiniz.

Baymak Wolf kombi ateşleme yapmıyor ve arıza ışığı yanıyor ise firmamızı arayarak teknik bilgi alabilirsiniz. Baymak kombi arıza giderme işlemi için servis talep edebilirsiniz.