Brötje Kombi Arıza Kodları

"Brötje Kombi Arıza Kodları"

Brötje Kombi Arıza Kodları

Brötje Kombi Arıza Kodları

Brötje Kombi Arıza Kodları

Baymak Brötje Energy Digit Kombi Arıza Kodları :

Baymak E01 Arıza Kodu : Kombide ateşleme gerçekleşmediği için görüntülenen arıza kodudur. Kombiyi çalıştırabilmek için R tuşuna 2 saniye basılı tutarak reset işlemi yapınız. Cihaz resetlenmez ise elektrik bağlantısını keserek tekrar çalıştırmayı deneyiniz. Gaz vanasının açık olduğundan emin olunuz.

Baymak E02 Arıza Kodu : Baymak Brötje emniyet termostat sensörü arızasıdır. Cihazı resetlemeyi deneyiniz. Arıza devam ederse bir servis çağırınız.

Baymak E03 Arıza Kodu : Baymak hava basınç anahtarı arızası veya atık gaz termostatı arızası nedeniyle ekranda görüntülenir. Kombi baca hattı atık gaz tahliyesinde bulunan problem ile ortaya çıkar. Bir servis çağırarak arıza tespiti yaptırınız.

Baymak E05 Arıza Kodu : Kombi çıkış suyu sensörünün arızalı olması nedeniyle oluşur. Bir teknisyen tarafından kontrol edilmeli, sensör arızalı ise yenisi ile değiştirilmelidir.

Baymak E06 Arıza Kodu : Baymak Brötje kullanım suyu sensör arızası mevcuttur. Kombi sıcak su sensörü arızalı ise değiştirilmelidir. Sensör bağlantıları da kontrol edilmelidir. Kombinizden sıcak su gelmiyor ise bu arıza görüntülenir.

Baymak E10 Arıza Kodu : Baymak kombi su basınç arızası varsa cihaz ekranında Baymak E10 arızası görüntülenir. Kombi sistemi belirli bir su basıncı ile çalışır. Baymak kombi su basınç seviyesi 1.5 bar civarındadır. Cihazdaki su basıncı 1 barın altına düşerse kombi çalışmaz ve arızaya geçer. Baymak kombi su basma işlemi yaparak basıncı ayarlamanız gerekir. Baymak kombi bar göstergesi üzerinden seviyeyi kontrol edebilirsiniz. Basıncın sürekli değişmesi, basıncın ayarlanamaması gibi durumlarda servis desteği alabilirsiniz.

Baymak E25/E26 Arıza Kodu : Baymak kombi pompa blokaj arızası mevcut ise bu arıza oluşur. Pompa sıkışmış veya arızalı olabilir. Kombide devirdaim pompasının çalışmaması veya sıkışması durumunda cihaz sıcaklığı artar ve maksimum sıcaklık uyarısı verir. Bir kombi servisi çağırarak arızanın giderilmesini isteyiniz.

Baymak E35 Arıza Kodu : Baymak kombi alev almıyor ve ateşleme yaptığı halde cihaz çalışmıyorsa bu arıza kodu oluşur. Cihazı resetleyerek arızanın giderilmesini sağlayabilirsiniz. Arıza geçici değilse bir servis çağırınız.

Baymak E96 Arıza Kodu :  Düşük voltaj arızasıdır. Cihaz otomatik olarak kendisini resetler. Arızanın sürekli gerçekleşmesi durumunda bir servis çağırınız. Voltaj sorunları için kombi regülatörü taktırmanızı tavsiye ederiz.

Baymak kombi pompa blokaj arızası, Baymak kombi bar göstergesi, Baymak kombi su basma, Baymak E10 arızası, Baymak kombi su basınç arızası, Baymak Brötje kullanım suyu sensör arızası, Baymak hava basınç anahtarı arızası, Baymak Brötje emniyet termostat sensörü, Baymak E96 Arıza Kodu, Baymak E35 Arıza Kodu, Baymak E25 Arıza Kodu, Baymak E10 Arıza Kodu, Baymak E06 Arıza Kodu, Baymak E05 Arıza Kodu, Baymak E03 Arıza Kodu, Baymak E02 Arıza Kodu, Baymak E01 Arıza Kodu, Baymak Brötje Energy Digit Kombi Arıza Kodları, Baymak Brötje Star Extra Kombi Arıza Kodları, baymak 01E Arıza Kodu, baymak 02E Arıza Kodu, baymak 03E Arıza Kodu, baymak 04E Arıza Kodu, baymak 05E Arıza Kodu, baymak 06E Arıza Kodu, baymak 10E Arıza Kodu, baymak 11E Arıza Kodu, baymak 19E Arıza Kodu, baymak 18E Arıza Kodu, baymak 25E Arıza Kodu, baymak 35E Arıza Kodu, baymak 31E Arıza Kodu, baymak 97E Arıza Kodu, Brötje Kombi Arıza Kodları, Baymak Brötje kombi arıza kodları, 98E / 99E Arıza Kodu, Baymak kombi kart arızası,

Brötje Kombi Arıza Kodları

Baymak Brötje Star Extra Kombi Arıza Kodları :

Baymak 01E Arıza Kodu :  Baymak kombi gaz beslemesi – blokaj arızası, kombiye gaz gelmediği için veya kombi gaz sistemindeki sorunlar nedeniyle ortaya çıkar. Cihazı resetlediğiniz halde arıza devam ederse servis çağırınız.

Baymak 02E Arıza Kodu : Kombi emniyet termostat sensörü arızası, kombi limit termostatı arızalı ise kombi çalışmaz. Arıza tespiti yapılarak limit termostat değiştirilmelidir.

Baymak 03E Arıza Kodu :  Kombi baca termostat sensörü veya baca basınç sensörü arızalı ise bu arıza oluşur. Servis çağırınız.

Baymak 04E Arıza Kodu : Kombide geçici alev kaybı ile ortaya çıkan sorundur. Güvenlik nedeniyle cihaz bloke olur. Bir servise gösteriniz.

Baymak 05E Arıza Kodu : Kombi ısıtma sensörü arızalı ise oluşur. Sensör ve bağlantıları kontrol edilmelidir. Sensör değişimi ile arıza giderilebilir.

Baymak 06E Arıza Kodu : Kombi sıcak su sensörü arızası nedeniyle görüntülenir. Kombideki bu sensör arızalı ise sıcak kullanım suyu alınamaz. Sensör değiştirilmelidir.

Baymak 10E Arıza Kodu : Kombide düşük su basıncı nedeniyle bu arıza oluşur. Kombilerde genel olarak 1.2 ile 1.7 bar arasında su basıncı olmalıdır. Eğer bu basınç çok düşerse cihaz arızaya geçer. Kullanıcı kombinin alt kısmında bulunan su doldurma vanasını açarak bar göstergesi üzerindeki bar seviyesini 1.5 bar civarında ayarlamalıdır. Kombiye su basamıyorsanız bir servis çağırmalısınız.

Baymak 11E Arıza Kodu : Kombi emniyet sensörü devre dışı kaldığı için görüntülenir. Bir servisin kontrol etmesi gerekir.

Baymak 18E Arıza Kodu : Kombi sisteminde su doldurma işleminin devrede olduğunu gösterir. Arıza durumu değildir. Doldurma işlemi bitene kadar beklenmelidir.

Baymak 19E Arıza Kodu : Kombi sisteminde su doldurma ile alakalı bir arıza durumu varsa görüntülenir. Bir servis çağırmalısınız.

Baymak 25E Arıza Kodu : Aşırı ısınma uyarısıdır. Kombi sıcaklığının çok artması nedeniyle cihaz arızaya geçer. Kombide sirkülasyon sağlanamıyorsa veya kombi pompası arızalı ise ortaya çıkar. Pompa sıkışmışta olabilir.

Baymak 31E Arıza Kodu : Kombi sıcaklık kontrolü ile cihazın elektronik kartı arasında iletişim hatası varsa görüntülenir. Cihaz resetlendiği halde görüntülenirse servis çağırmalısınız.

Baymak 35E Arıza Kodu : Kombinin ateşlemesi ile alev oluşumu problemi var ise görüntülenir. Cihazın resetlenmesine rağmen alev oluşmuyor ise bir teknisyen tarafından bakılmalıdır.

Baymak 80E / 96E Arıza Kodu : Kombi kontrol sistemi arızalıdır. Servis çağırınız.

Baymak 97E Arıza Kodu : Düşük voltaj arızası, kombiye gelen elektrik voltajının düşük olması sebebiyle cihaz çalışmaz. Elektrik beslemesi kontrol edilmeli ve gerekirse regülatör taktırılmalıdır.

Baymak 98E / 99E Arıza Kodu : Baymak kombi kart arızası, cihazın elektronik kartında elektriksel bir sorun mevcuttur.

Brötje Kombi Arıza Kodları

Baymak Brötje kombi arıza kodları hakkında destek almak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. İstanbul’un her semtinden firmamızı arayarak özel kombi servis hizmetimizden yararlanabilirsiniz.