Sefaköy Baymak brötje Servisi

"Sefaköy Baymak brötje Servisi"

Sefaköy Baymak brötje Servisi

Sefaköy Baymak brötje Servisi

Brötje kombi ateşlemiyor ve ekranda arıza kodu gösteriyorsa arıza hakkında bilgi için firmamızı arayabilirsiniz. Aynı gün için servis isteyebilirsiniz. Sefaköy Baymak brötje Servisi kombi arıza tamiri bakım için arayabilirsiniz.

Brötje Kombi Ateşlemiyor

Kombi çalıştırıldığında ateşleme yaparak brülörde alev ile yanma oluşmasını sağlar. Bu şekilde eşanjördeki su ısıtılır ve ihtiyaç olan kısımlara aktarılır. Baymak kombi ateşleme sorunu mevcut ise cihaz çalışmaz ve arızaya geçer. Bir kombide ateşleme gerçekleşmez ise o cihaz kesinlikle çalışmayacaktır. Bu nedenle bu önemli bir sorundur ve zamanında çözülmelidir.

Bu tür bir problem ile karşılaşırsanız öncelikle cihazda bulunan R tuşuna birkaç saniye basılı tutarak resetleyiniz. Bazı kombilerde ayar düğmesi reset konumuna alınarak bu sağlanır. Cihaz yeniden devreye girdiğinde yine ateşleme olmaz ise kombiye gaz girişi olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz kesilmiş veya gaz vanası kapalı unutulmuş olabilir.

Kombinin kendisini emniyete aldığı bazı durumlarda da cihazda ateşleme olmaz. Baymak kombi su basınç seviyesi çok düşerse cihaz emniyet amaçlı gaz girişini keser ve arızaya geçer. Bu durumda Baymak kombi su basıncı 1.5 bar olacak şekilde ayarlamalısınız. Baymak kombi bar seviyesi kombinin alt kısmında bulunan doldurma musluğu ile ayarlanır ve Baymak kombi bar göstergesi üzerinden takip edilir.

Kombide ateşleme başarısızlığına neden olabilecek diğer arıza durumları ;

  • Baymak kombi anakart arızası, kombi kartı arızalı veya düşük voltaj nedeniyle çalışmıyorsa cihaz çalışmaz.

  • Baymak kombi fan arızası, kombi fan motoru bozulmuş ise hava akışı olmayacağı için cihaz emniyet amaçlı arızaya geçer.

  • Baymak kombi prosestat arızası, kombi baca hattındaki hava akışını algılayarak karta bilgi aktaran bu parçanın arızası cihazın çalışmasını engeller.

  • Baymak kombi sirkülasyon pompası arızası mevcutsa su sirkülasyonu sağlanamayacağı için cihaz arızaya geçer.

  • Brülörde yanmanın oluşması için ateşleme yapan ateşleme elektrodu veya alevi algılayan iyonizasyon elektrodu sorunlu ise yine ateşlemede sorun oluşur.

Baymak kombi sirkülasyon pompası arızası, Baymak kombi prosestat arızası, Baymak kombi fan arızası, Baymak kombi anakart arızası, Baymak kombi bar göstergesi, Baymak kombi bar seviyesi, Baymak kombi su basıncı, Brötje Kombi Ateşlemiyor, Baymak kombi ateşleme sorunu, Baymak kombi su basınç seviyesi, baymak brötje kombi, baymak kombi

Brötje Kombi Ateşlemiyor

Bu tür teknik arıza durumları için bir servis ile görüşerek kombinize arıza tespiti için bir teknisyenin bakmasını sağlayınız.

Brötje kombi ateşlemiyor ve cihaz çalışmıyorsa arızanın kaynağı hakkında destek almak için çağrı merkezimizi arayınız. Bir teknisyenin görmesi gerekirse aynı gün için servis kaydı bırakarak servislerimizden yararlanabilirsiniz.