Brötje Kombi Sıcak Su Sorunu

"Brötje Kombi Sıcak Su Sorunu"

Brötje Kombi Sıcak Su Sorunu

Brötje Kombi Sıcak Su Sorunu

Brötje Kombi Sıcak Su Sorunu

Kombinin düzenli bir şekilde sıcak su vermemesi kullanıcıları günlük yaşamda çok rahatsız eden önemli bir şikayettir. Kombinin sıcak su üretmemesi veya yeterli ısıda su vermemesi hem kullanım suyu hemde ısınma açısından problem yaratır. Genel bir problem olan bu sorunun kaynağı ancak arıza tespiti ve cihazın çalışması kontrol edilerek bulunabilir. Baymak Brötje kombi sıcak su vermiyor ise bazı kullanıcı kontrollerini yaptıktan sonra bir servis ile irtibata geçebilirsiniz.

Kombide neler kontrol edilmelidir ?

  • Cihazın çalışıp çalışmadığına bakılmalıdır. Kombinin çalışabilmesi için gazın açık olması elektriksel bir problem olmaması ve ateşlemenin gerçekleşmesi gerekir. Gaz vanasını ve elektrik bağlantısını kontrol ediniz.

  • Kombi çalışıyor fakat ateşleme gerçekleşmiyorsa cihazın herhangi bir arıza kodu ( ışıklı kombilerde uyarı ışığı ) gösterip göstermediğine bakılmalı, uyarı var ise bir servise sorulmalıdır.

  • Baymak kombi su basınç seviyesi kontrol edilmelidir. Baymak kombi bar seviyesi 1.5 bar civarında olmalıdır. 1 barın altına düşerse cihaz arızaya geçer.

  • Sıcak su kullanılan musluklar kontrol edilmeli ve tüm musluklarda aynı sorun var mı bakılmalıdır. Örneğin banyoda sıcak su gelmiyor fakat mutfakta sıcak su var ise musluk sorunlu olabilir.

Kombinin arıza gösterdiği durumlarda veya normal çalışıyor görünmesine rağmen sıcak su alınamıyorsa bir teknisyen tarafından arıza tespiti yapılmalıdır. Sadece sıcak su konumunda çalışan parçalar kontrol edilmelidir. Baymak kombi sıcak su gelmiyor ise aşağıdaki arızalar mevcut olabilir.

  • Baymak plakalı eşanjör arızası

  • Baymak 3 yollu vana arızaları

  • Baymak kombi su akış şalteri arızası

  • Baymak kombi sıcak su sensörü arızası

Baymak kombi sıcak su sensörü arızası, Baymak kombi su akış şalteri arızası, Baymak 3 yollu vana arızaları, Baymak plakalı eşanjör arızası, Baymak kombi sıcak su gelmiyor, Brötje Kombi Sıcak Su Sorunu, Baymak Brötje kombi sıcak su vermiyor, Baymak kombi su basınç seviyesi,

Brötje Kombi Sıcak Su Sorunu

Brötje kombi sıcak su sorunu hakkında teknik bilgi almak, arızanın giderilmesi için servis çağırmak ve kombi bakımı için firmamızı tüm İstanbul semtlerinden arayabilirsiniz.