Brötje Kombi Su Damlatıyor

"Brötje Kombi Su Damlatıyor"

Brötje Kombi Su Damlatıyor

Brötje Kombi Su Damlatıyor

Brötje Kombi Su Damlatıyor

Bir kombide normal şartlarda suyun sirkülasyonu kapalı bir sistemde sağlanır. Cihaz ve tesisat dışına su akmaması gerekir. Eğer ki kombi dışına su akıyor ise ilerde daha büyük sıkıntıya yol açmaması için kaynağı bulunmalıdır. Baymak Brötje kombi su damlatıyor ise bir servis ile görüşerek bilgi alınız.

Kombi alt kısmında 1 adet gaz ve 4 adet su giriş çıkış boruları ile bağlıdır. Bazı durumlarda bu borularda delinme kaçak sebebiyle su aktığı görülür. Böyle bir durumda tesisatçı çağırarak baktırmanız gerekir. Su kombiden geliyor ise Baymak kombi bar göstergesi üzerinden su basıncını kontrol ediniz. Basınç çok yüksek ise kombi su akıtacaktır. Baymak kombi su basınç seviyesi 1.5 bar civarında olmalıdır. Baymak kombi su basıncı yükseliyor ve 3 bara yaklaşmış ise kombinin zarar görmemesi için Baymak kombi emniyet ventili açılarak fazla suyun atılmasını sağlar.

Baymak kombi basınç yükselmesi sebepleri ;

  • Baymak kombi genleşme tankı arızası, tank hasar görmüş veya patlamış ise değiştirilmelidir.

  • Baymak kombi genleşme tankı havasının bitmesi, tanka hava basılarak cihaz denenmeli sorun devam ediyorsa değiştirilmelidir.

  • Baymak kombi su doldurma vanası arızası, doldurma musluğu arızalı ise cihaz sürekli su alabilir değiştirilmesi gerekir.

  • Kombi sistemine fazla su basılması, vana tam kapatılmadığı için veya yanlışlıkla fazla su basıldığı için basınç artabilir. Bu durumda fazla suyun tahliye musluğu veya peteklerden alınması gerekir.

Baymak kombi bakımı, Baymak kombi su doldurma vanası arızası, Baymak kombi genleşme tankı havasının bitmesi, Baymak kombi genleşme tankı arızası, Baymak kombi basınç yükselmesi, Baymak kombi emniyet ventili, Baymak kombi su basıncı yükseliyor, Baymak kombi su basınç seviyesi, Brötje Kombi Su Damlatıyor, Baymak Brötje kombi su damlatıyor, Baymak kombi bar göstergesi,

Brötje Kombi Su Damlatıyor

Kombi su basıncı normal olduğu halde sistemdeki parçalarda bulunan delik veya kaçaklar yine su akmasına neden olur. Bağlantıların zamanla eskimesi, contaların kaçırması gibi bakımsızlık nedeniyle de bu sorun yaşanır. Baymak kombi bakımı yaptırarak eski contalar değiştirilmeli ve herhangi bir kaçak olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Cihazdan yüksek miktarda su boşalıyorsa kesinlikle bir servise göstermelisiniz. Kombi içerisinde herhangi bir parça patlamış olabilir ve değiştirlmesi gerekir.

Brötje kombi su damlatıyor ve cihazın çalışmasında sorunlar var ise firmamızı arayarak teknik destek ve servis alabilirsiniz.