Brülör Servisi

Brülör Servisi

Brülör nedir ve hangi amaçla kullanılır ?

Isı sektöründe yakıt ve enerji tasarrufu önemli bir husustur. Amaç her zaman kullanılan yakıttan maksimum verimi almaktır. Bu amaçla kullanılan cihazlar sürekli geliştirilerek, hassasiyet ve kontrolü artmaktadır.  Brülör bu amaca yönelik üretilen, emniyetli ve tam yanma sağlayan bir cihazdır.

Brülör ne işe yarar ?

Kullanım yerine ve yakıta göre farklı brülör cihazları bulunmaktadır. Atmosferik brülör düşük basınçla kombi ve benzeri cihazlarda, üflemeli brülör ise bir fan vasıtasıyla yüksek basınçla çalışmakta ve kazan, fırın gibi endüstriyel brülör olarak kullanılmaktadır. Çoğunlukla fanın gövdeye entegre olduğu brülör tipleri bulunmaktadır. Elde edilen ısı ile buhar,ısıtma,eritme gibi birçok ihtiyacı karşılamaktadır. Yakıta göre brülör çeşitleri ; motorin brülörü, doğalgaz brülörü, katı yakıt brülörüdür. Brülör seçimi kullanılan kazana ve ihtiyaca göre, brülör yakıt hesabı yapılarak kapasiteye uygun yapılmalıdır. Doğru seçim brülör verimi açısından önemlidir.

Gazlı brülör nasıl çalışır ?

Brülör çalışma prensibi olarak hava ile yakıtın gaz türbülatöründe karışımı ve brülör ateşleme elektrodu ile yakılması şeklindedir. Gerekli hava klape sistemi ile yeterli miktarda fan ile sağlanır. Gaz kontrol hattı ( küresel vana, selenoid vana, basınç otomatiği, basınç regülatörü, gaz filtresi )ile gaz ayarlanmış basınçla cihaza gelir.

Brülör bakımı nasıl yapılır ?

Brülör enjektörü ve filtresi temizlenir. Elektrot ayarı kontrol edilir. Türbülatör ayarı kontrol edilir ve temizlenir. Brülör yanma ayarı yapılır. Kablo bağlantıları ve soketleri kontrol edilir. Brülör fanı temizlenir. Sızdırmazlık contaları kontrol edilerek gerekliyse değiştirilir.

Firmamız brülör arızaları ve çözümleri için özel brülör servis hizmeti vermektedir. Brülör tamiri, bakımı ve montaj işlemleri teknik kapasitesi yüksek personellerimiz tarafından yapılmaktadır. Arıza tespiti servis kaydı bıraktığınız gün doğru bir şekilde yapılmakta, en kısa zamanda arıza giderme sağlanmaktadır.

[caption id="attachment_3074" align="aligncenter" width="708"]brülör servisi, brülör arıza kodları, brülör fiyatları, Doğalgaz brülör arızaları, brülör tamircisi, Brülör arızaya geçiyor, Brülör tamiri, özel brülör servis hizmeti, brülör arızaları ve çözümleri, Brülör fanı, Brülör enjektörü ve filtresi, Brülör bakımı nasıl yapılır, brülör ateşleme elektrodu, gaz türbülatörü, Brülör çalışma prensibi, Gazlı brülör, brülör verimi, brülör yakıt hesabı, Brülör seçimi, motorin brülörü, doğalgaz brülörü, katı yakıt brülörü, brülör tipleri, Brülör nedir, Brülör ne işe yarar, brülör çeşitleri, Atmosferik brülör, üflemeli brülör, endüstriyel brülör, brülör arıza kodları, brülör fiyatları, Doğalgaz brülör arızaları, brülör tamircisi, Brülör arızaya geçiyor, Brülör tamiri, özel brülör servis hizmeti, brülör arızaları ve çözümleri, Brülör fanı, Brülör enjektörü ve filtresi, Brülör bakımı nasıl yapılır, brülör ateşleme elektrodu, gaz türbülatörü, Brülör çalışma prensibi, Gazlı brülör, brülör verimi, brülör yakıt hesabı, Brülör seçimi, motorin brülörü, doğalgaz brülörü, katı yakıt brülörü, brülör tipleri, Brülör nedir, Brülör ne işe yarar, brülör çeşitleri, Atmosferik brülör, üflemeli brülör, endüstriyel brülör,[/caption]

Brülör arızaya geçiyor ve brülör tamircisi ihtiyacınız var ise bize ulaşarak, kaliteli güvenilir servislerimizden yararlanabilirsiniz. Doğalgaz brülör arızaları ve brülör arıza kodları, brülör fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için çağrı merkezimizi arayarak destek alabilirsiniz.

 Brülör Servisi

 İlka Brülör  Gökçe Brülör  Demirdöküm Brülör
 Baymak Brülör  Baltur Brülör  Alarko Brülör
 Riello Brülör  Ecostar Brülör  Isısan Brülör
 Elco Brülör  Üret Brülör  Elterm Brülör
 Brülör beyni  Siemens LGB serisi  Brülör yedek parçaları
 Brülör panoları  Brülör Beyin Tamiri  Brülör Ateşleme Elektrodu