Buderus Kombi Arıza Kodları

"Buderus Kombi Arıza Kodları"

Buderus Kombi Arıza Kodları

Buderus Kombi Arıza Kodları

Buderus Kombi Arıza Kodları

Buderus kombi arıza kodları kullandığınız cihazı tanımanıza ve doğru kullanmanıza yardımcı olacaktır. Hangi sorunlarda servis çağırmanız gerekir, hangi arıza durumları kombi ayarları ile giderilebilir aşağıdaki paylaşımı inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Buderus kombi arızaları için sitemizden kullandığınız kombi modeline ait Buderus kombi kullanma kılavuzu indirerekte teknik bilgi edinebilirsiniz.

Buderus Kombi 1 Arızası :

Kombinin baca çekişinin olmadığını gösteren arızadır. Aşırı ısınma nedeniyle baca sensörü cihazı kapatmış olabilir cihazın soğuması beklenmelidir. Atık gazın rüzgar ve benzeri sebeplerle geri tepmesi buna neden olabilir. Kombi baca hattının kontrol edilmesi gerekliyse Buderus kombi baca sensörü değiştirilmelidir.

Buderus Kombi 2 Arızası :

Cihazın aşırı ısınması veya kombiye gelen voltaj düşüklüğü ile ortaya çıkabilen arıza durumudur. Aşırı ısınması cihazda suyun bitmesi, tesisatta hava olması, filtrelerin tıkanması, Buderus kombi devirdaim pompasının çalışmaması, genleşme tankının havasının bitmesi gibi sebeplerden kaynaklı olabilir. Besleme voltajının 175 volt altında olması veya düzensiz gelmesi gibi durumlardada bu arıza görülebilir.

Buderus Kombi 3 Arızası :

Kombide alevin oluşmaması ile ortaya çıkar. Gaz vanasının kapalı olması, gaz giriş basıncının yüksek olması gibi sebeplerle cihaz ateşleme yaptığı halde alev oluşmayabilir. Buderus kombi gaz valfi arızası, Buderus kombi ateşleme elektrodu arızası mevcut olabilir. Ateşleme ile alev oluştuğu halde cihaz arızaya geçiyorsa, ortamın havalandırması yetersiz yada Buderus kombi kart arızası mevcut olabilir.

Buderus Kombi 4 Arızası :

Kombi su sirkülasyonunda problem olması ile ortaya çıkar. Buderus kombi ptc sensör arızalı ise değiştirilmelidir. Buderus kombi sirkülasyon pompası arızalı veya devri düşük olduğundan yetersiz kalıyor olabilir. Radyatörlerin bir çoğunun kapalı olması, tesisatın tıkanık olması ve filtrelerin tıkalı olması sirkülasyonu engelleyebilir. Şebekeden gelen su basıncının düşük olmasıda sebep olabilir. Buderus kombi genleşme tankı havası bitmiş olabilir, hava basılmalıdır. Buderus kombi 3 yollu vana arızası olabilir, temizlenerek tekrar takılmalıdır. Buderus kombi pompa kollektörü de kontrol edilmelidir.

Buderus Kombi Arıza Kodları, Buderus kombi arıza giderme, Buderus kombi şikayet, Buderus Kombi Arıza Kodları, Buderus kombi hata kodları, Buderus kombi arızaları, Buderus kombi kullanma kılavuzu,

Buderus Kombi Arıza Kodları

Buderus Kombi 5 Arızası :

Buderus kombi sıcak su arızası ile ortaya çıkar. Su sıcaklığı istenilen değere gelir fakat Buderus kombi üç yollu vana arızası nedeniyle sıcak su peteklere kaçabilir ve sıcak su ihtiyacını karşılamaz. Musluk veya tesisatta kaçak olma ihtimali de vardır.

Buderus Kombi 6 Arızası :

Kombi çalışması ile oluşan alev baca hattından geri tepme veya yanmaya atık gaz karışması nedeniyle dalgalanma veya sönmeye maruz kalır. Baca çıkış ağzı kontrol edilmeli, tıkanıklıklar varsa açılmalıdır.

Buderus Kombi 7 Arızası :

Kombi çalıştırıldığında ateşleme gerçekleşmiyor ve arızaya geçiyorsa bu arıza oluşur. Buderus kombi elektronik kartı sinyal almıyordur. Baca hattında Buderus kombi fan motoru arızası, Buderus kombi hava prosestat arızası mevcutsa cihaz çalışmaz. Kombi eşanjörü çok kirlenmiş tıkalı ise fan motorunda basınç düşmesi ile çalışmayabilir. Buderus kombi beyin arızası da bu soruna sebep olabilir.

Buderus Kombi 8 Arızası :

Buderus kombi elektronik kart arızası ile ortaya çıkar. Cihazın çalışmasında bazı sistemlerin devreye girmemesi sebebiyle arızaya geçer. Tüm kablo bağlantıları kontrol edilmelidir. Buderus devirdaim pompası, Buderus fan motoru, Buderus kombi 3 yollu bobini, gaz valfi üzerindeki modülasyon ventili ve limit termostat kısa devre yapmış olabilir.

Buderus Kombi 9 Arızası :

Kombinin gaz grubunun arızalı olması veya kablolarının ters bağlanması ile ortaya çıkar. Kombinin elektronik kartı arızalı veya düşük voltaj gelmesi de sebep olur.

Buderus Kombi E Arızası :

Düşük voltaj arızasıdır. Şebekeden gelen elektrik voltajının 165 voltun altında olması sebebiyle cihaz çalışmaz arıza verir.

Buderus kombi hata kodları ve Buderus kombi şikayetleriniz için firmamızın destek hattını arayarak teknik bilgi ve servis talep edebilirsiniz. Buderus kombi arıza giderme işlemleri için firmamızı tercih ederseniz aynı gün için servis kaydı bırakmanız yeterlidir.