Buderus Kombi Arızaları

"Buderus Kombi Arızaları"

Buderus Kombi Arızaları

Buderus Kombi Arızaları

Buderus Kombi Arızaları

Buderus kombi çalışmıyor ;

Cihazın hiç çalışmamasına gazın kesik olması veya gaz vanasının kapalı unutulması, elektrik voltajının düzensiz olması, cihazdaki su basıncının çok düşük olması, baca çekişinde yaşanan sorunlar neden olur. Kombi kullanıcısı bu tür bir durumda kombinin dış kontrollerini yaparak cihazı tekrar çalıştırmayı denemelidir. Kombide bulunan teknik arızalar nedeniyle de cihaz hiç çalışmayabilir. Örneğin gaz kesik değildir fakat gazın aktarımını sağlayan Buderus kombi gaz valfi arızalı ise yine sorun yaşanır. Elektrik voltajında sorun yoktur fakat Buderus kombi elektronik kart arızalı olduğu için cihaz çalışmaz. Elektriksel sorunlar için Buderus kombi regülatörü taktırmanızı tavsiye ederiz. Bu tür teknik arızalar için bir teknisyen desteği almalısınız.

Buderus kombi ateşleme yapmıyor ;

Kombi ateşleme ile yanma odasında alev oluşmasını ve suyun ısıtılmasını sağlar. Bu sebeple bir kombi ateşleme yapmıyor ise cihazın çalışması mümkün değildir. Cihazda ateşleme için gaz ve havanın sağlanması ve bunları sağlayan sistemlerin sorunsuz çalışıyor olması ve ateşlemeyi gerçekleştiren elektrotların sağlam olması gerekir. Gaz kesintisi veya gaz grubundaki arızalar ile ateşleme sorunu yaşanabilir. Baca hattının tıkanması veya Buderus kombi fan motoru arızası, Buderus kombi prosestat arızası ile ateşleme gerçekleşmeyebilir. Buderus kombi bacası, Buderus kombi baca borusu ve Buderus kombi baca fanı kontrol edilmelidir. Arıza tespiti yapılarak sorun çözülmelidir.

Buderus kombi sıcak su vermiyor ;

Tesisattan gelen suyun basıncının çok yüksek olması, kullanılan musluk ve armatürlerin arızalı olması gibi bazı durumlar kombiden kaynaklı olmayan sebeplerdir. Kombide sıcak suyun üretilmesini sağlayan Buderus kombi eşanjör arızalı, suyun aktarılmasını sağlayan  Buderus kombi 3 yollu vana arızalı, Buderus kombi akış şalteri arızalı, sıcaklığı kontrol eden Buderus kombi sıcak su sensörü arızalı ise kombi sıcak su sorunu yaşanır. Bir servise kontrol ettirmelisiniz.

Buderus Kombi Arızaları, Buderus kombi pompası, Buderus kombi baca fanı, Buderus kombi bacası, Buderus kombi baca borusu, Buderus kombi fan fiyatı, Buderus kombi fanı, Buderus kombi regülatörü, Buderus kombi genleşme tankı arızalı, Buderus kombi doldurma musluğu, Buderus kombi su basma, Kombi arızaları ve bakımı, Buderus kombi fan motoru, Buderus kombi devirdaim pompası, Buderus kombi 3 yollu motoru, Buderus kombi ses yapıyor, Buderus kombi emniyet ventili, Buderus kombi su akıtıyor, Buderus kombi devirdaim pompa motoru arızaları, Buderus kombi petekleri ısıtmıyor, Buderus kombi sıcak su sensörü arızalı, Buderus kombi 3 yollu vana arızalı, Buderus kombi akış şalteri arızalı, Buderus kombi eşanjör arızalı, Buderus kombi sıcak su vermiyor, Buderus kombi fan motoru arızası, Buderus kombi prosestat arızası, kombi ateşleme yapmıyor, Buderus kombi ateşleme yapmıyor, Buderus Kombi Arızaları, Buderus kombi çalışmıyor, Buderus kombi gaz valfi arızalı, Buderus kombi elektronik kart arızalı,

Buderus Kombi Arızaları

Buderus kombi petekleri ısıtmıyor ;

Kombi petekleri çok eski ise, uzun yıllar bakım yaptırılmamışsa yeteri kadar ısınma sağlamayabilir. Ortamın izolasyonu cihazın mekana uygun seçilmiş olması ve doğru kullanım gibi birçok faktör ısınmayı etkiler. Teknik olarak kombinin çalışmaması, Buderus kombi devirdaim pompa motoru arızaları, Buderus kombi petek filtresinin tıkalı olması gibi sebepler peteklerin az ısınmasına yada hiç ısınmamasına sebep olabilir.

Buderus kombi su akıtıyor ;

Isıtılan suyun dağıtılması şeklinde çalışan kombide belirli bir su basıncına ihtiyaç vardır ve ideal olarak 1.2 ile 1.7 bar arasındadır. Cihazın emniyet basıncı 3 bardır. Basınç çok yükselir ve 3 bara yaklaşırsa Buderus kombi emniyet ventili açılarak fazla suyun atılmasını sağlar ve kombi su akıtır. Kombi su basıncının ayarlanması ve basıncın yükselme sebebi bulunarak giderilmelidir. Buderus kombi su basma işlemi Buderus kombi doldurma musluğu ile yapılır. Buderus kombi genleşme tankı arızalı ise basınç yükselebilir. Bazı durumlarda ise arıza veya kaçak sebebiyle cihazdan su akar. Kaçak olan parça tespit edilip değiştirilmesi gerekir.

Buderus kombi ses yapıyor ;

Kombi içerisindeki bazı hareketli parçalar arıza sebebiyle sese neden olabilir. Buderus kombi fan motoru, Buderus kombi pompası, Buderus kombi 3 yollu motoru arızalandığı zaman rahatsız edici sese sebep olabilecek parçalardır. Buderus kombi fan tamiri ile fan arızası giderilebilir. Diğer parçalar arıza durumunda değiştirilmelidir. Buderus kombi fanı tedarik etmek ve Buderus kombi fan fiyatı sormak için bizi arayabilirsiniz.

Buderus kombi arızaları ve bakım için ihtiyacınız olan servisi firmamızdan sağlayabilirsiniz. Kombi arızaları ve bakımı için özel servis hizmeti veren firmamız İstanbul’un tüm semtlerine aynı gün içerisinde ulaşmaktadır. Buderus kombi yedek parça fiyatları ve Buderus kombi parçaları satın almak için de çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.