Esenyurt Buderus Servisi

"Esenyurt Buderus Servisi"

Esenyurt Buderus Servisi

Esenyurt Buderus Servisi

Buderus kombi ateşlemiyor ve cihaz çalışmıyorsa arıza tespiti yaptırarak sorundan kurtulabilirsiniz. Gününde servis hizmeti için bizi arayınız. Esenyurt Buderus Servisi kombi arıza tamir bakım hizmeti verilmektedir.

Buderus Kombi Ateşlemiyor

Buderus kombi ateşleme hatası neden gerçekleşir ?

Buderus kombi gaz gelmiyor ise, gaz vanaları kapalı ise ve kombiye gaz girişinde problem varsa ateşleme hatası verir ve cihaz çalışmaz. Kombi yanma odasına gerekli olan taze hava sağlanamaz ise yine ateşleme gerçekleşmeyecektir. Kombide ateşlemenin ve yanmanın sorunsuz olabilmesi için gerekli karışımın sağlanması, yakılması ve sonrasında kontrol edilebilmesi gerekir.

Buderus kombi ateşleme yapmıyor ise hangi parçalarda arıza vardır ?

Kombi ateşleme elektrodu gaz ile hava karışımını yakarak yanma odasında alev oluşmasını ve bu şekilde eşanjördeki suyun ısıtılmasını sağlar. Ateşleme sonrası oluşan alev ve yanmanın devamı iyonizasyon elektrotları ile sağlanır. Yanma odasına gaz girişi kombi gaz valfi, hava girişi fan motoru ile sağlanır. Hava akışı kombi hava prosestatı ile kontrol edilir. Cihazda bu işlemlerin gerçekleşebilmesi elektronik kartın sinyali ile sağlanır. Buderus kombi gaz ayarı ( modülasyon ayarı ) gaz valfi üzerinden yapılır.

Buderus Kombi Ateşlemiyor, Buderus kombi arıza giderme, Buderus kombi arızaları, Buderus kombi arıza kodları, Buderus kombi ateşleme elektrodu arızası, Buderus kombi iyonizasyon elektrodu arızası, Buderus kombi gaz valfi arızası, Buderus kombi fan motoru arızası, Buderus kombi hava prosestat arızası, Buderus kombi elektronik kart arızası, Buderus kombi ateşleme arızası, Buderus Kombi Ateşlemiyor, Buderus kombi ateşleme hatası, Buderus kombi gaz gelmiyor, Buderus kombi ateşleme yapmıyor,

Buderus Kombi Ateşlemiyor

 

Buderus kombi ateşleme arızası nasıl giderilir ?

Buderus kombi ateşlemiyor ise Buderus kombi ateşleme elektrodu arızası, Buderus kombi iyonizasyon elektrodu arızası, Buderus kombi gaz valfi arızası, Buderus kombi fan motoru arızası, Buderus kombi hava prosestat arızası, Buderus kombi elektronik kart arızası mevcut olabilir. Bazı durumlarda birden fazla parçanın da değiştiirlmesi yada tamir edilmesi gerekebilir. Arıza tespiti yapılarak öncelikli olarak elektrotlar ve prosestat kontrol edilerek diğer parçalara kadar arıza kaynağı aranmalıdır. Bu noktada cihazın vermiş olduğu arıza kodu da önemlidir. Arıza koduna göre hangi parçanın kontrol edilmesi gerektiği bilinir ve o parça değiştirilerek test edilir. Buderus kombi arıza kodları sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Buderus kombi arızaları ve parça fiyatları hakkında çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Buderus kombi arıza giderme ve bakım işlemleri firmamız tarafından aynı gün içerisinde sağlanmaktadır.