Buderus Kombi Isıtmıyor

"Buderus Kombi Isıtmıyor"

Buderus Kombi Isıtmıyor

Buderus Kombi Isıtmıyor

Buderus Kombi ısıtmıyor

Kombi ısıtma sorunu nedir ?

Kombi bulunduğu ortamın ısınması ve sıcak kullanım suyu ihtiyacını karşılamak için, sıcak su üreten bir cihazdır. Kombinin ısıtma yapmaması boşa çalışması gereksiz yere enerji tüketmesi demektir. Cihaz hem peteklerin ısıtmıyor hem de sıcak su vermiyor ise çalışmıyor demektir. Bir tanesini sağlasa bile yine de konfor açısından rahatsızlık verecektir. Bu sebeple ısıtma problemi önemli bir konudur. Kombide yaşanan şikayetin durumuna göre sorun farklılık gösterir.

Kombi çalışmıyor, kombi çalışıyor fakat sıcak su vermiyor, sıcak su geliyor fakat bir süre sonra soğuyor, petekler az ısınıyor yada hiç ısınmıyor, hem kullanım suyu hem de petekler ısınmıyor gibi farklı problemler ile karşılaşılmaktadır. Arızanın kaynağını bulmak için cihazın ne şekilde çalıştığı her çalışma modunda test edilmeli ve doğru çözüm belirlenmelidir. Buderus kombi ısı ayarı ve arıza çözümü için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Buderus kombi ısıtmıyor, Buderus kombi ısıtma sorunları, Buderus kombi devirdaim pompası arızası, Buderus kombi petek sensör arızası, Buderus kombi ana eşanjör arızası, Buderus kombi petek filtrelerinin tıkalı olması, peteklerin çok eski ve bakımsız olması, peteklerde hava olması, Buderus kombi petekler ısınmıyor, Buderus kombi sıcak su sensörü arızası, Buderus kombi su akış şalter arızası, Buderus kombi 3 yollu vana arızası, Buderus kombi plakalı eşanjör arızası, Buderus kombi ısı sensörü arızalı, Buderus kombi su ısıtmıyor, Buderus kombi yanmıyor, Buderus kombi gaz valfi, Buderus kombi ısı ayarı, Buderus Kombi Isıtmıyor, Kombi ısıtma sorunu, Kombi çalışmıyor, kombi çalışıyor fakat sıcak su vermiyor, sıcak su geliyor fakat bir süre sonra soğuyor, petekler az ısınıyor yada hiç ısınmıyor, hem kullanım suyu hem de petekler ısınmıyor,

Buderus Kombi Isıtmıyor

Kombi ısıtma sorunu nedenleri nelerdir ?

Kullandığınız Buderus kombi Isıtmıyor ise öncelikle yanmanın yetersizliği sebebiyle eşanjördeki su az ısınabilir. Bu durumda yeterli ısıda su sağlamaz. Buderus kombi gaz valfi ve gaz ayarları kontrol edilmelidir. Buderus kombi yanmıyor ve çalışmıyorsa gaz vanalarının da kontrol edilmesi gerekir. Buderus kombi ısı sensörü arızalı ise yine su ısıtılmadan tesisata gönderilebilir.

Buderus kombi su ısıtmıyor ise ;

Buderus kombi sıcak su sensörü arızası, Buderus kombi su akış şalter arızası, Buderus kombi 3 yollu vana arızası, Buderus kombi plakalı eşanjör arızası mevcut olabilir.

Buderus kombi petekler ısınmıyor ise ;

Buderus kombi devirdaim pompası arızası, Buderus kombi petek sensör arızası, Buderus kombi ana eşanjör arızası, Buderus kombi petek filtrelerinin tıkalı olması, peteklerin çok eski ve bakımsız olması, peteklerde hava olması gibi birçok sebep bulunabilir.

Buderus kombi ısıtma sorunları hakkında teknik bilgi almak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Arıza giderme ve kombi petek bakımları için aradığınız güne servis kaydı oluşturabilirsiniz.