Buderus Kombi Kartı

"Buderus Kombi Kartı"

Buderus Kombi Kartı

Buderus Kombi Kartı

Buderus Kombi Kartı

Kombi kartı ne işe yarar ?

Günümüzde kullanılan kombiler birçok cihazda olduğu gibi elektronik olarak kontrol edilen cihazlardır. Kombi kartı, üzerinde birçok devrenin bulunduğu ve kombi içerisindeki sistemleri ayrı ayrı kontrol eden, kombi güvenliği için gerekli emniyet sensörlerini takip ederek cihazın zarar görmesini önleyen ve çalışmasını sağlayan kısmıdır. Kart, anakart, elektronik kart, beyin gibi farklı isimlerle dile getirilmektedir. Kombideki herhangi bir parçanın devreye girmesini, devreye girdiğini kontrol eden bir başka parçanın tekrar karta bilgi aktarması ve bu şekilde düzenli bir sistemde cihazın çalışması sözkonusudur.

Kombi kartları, her marka için hatta her model kombi için farklılık gösterir. Bunun sebebi her cihazın aynı özelliklerde olmamasıdır. Her yeni özellik ve sistem kontrol isteyecek ver karta işlenecektir.

Buderus kombi kart arızası neden oluşur ?

Kombi ve benzeri cihazlar elektrik ile çalıştıklarından öncelikli olarak elektriksel sorunlar kart arızalarına yol açmaktadır. Kart üzerindeki herhangi bir devrenin çalışabilmesi için belirli bir voltajda gerilime ihtiyacı vardır. Şebekeden gelen elektrik voltajındaki düzensizlik bu sebeple karta zarar verir. Çok düşük gerilim devrenin çalışmamasına, çok yüksek gerilim devrenin yanmasına sebep olabilir. Kullandığınız kombiye ait Buderus kombi kartı zarar görmüş ise tamiri veya değişimi sonrasında kesinlikle Buderus kombi regülatörü kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kombi regülatörü şebeke elektriğinin voltajını düzenleyen ve farklı gerilimlerden kombiyi koruyan bir cihazdır. Çeşitleri ve montajı hakkında bilgi için kombi regülatörü sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Buderus kombi kart tamiri, Buderus kombi anakart tamiri, Buderus kombi elektronik kart sorunu, kombi pompası, Buderus kombi regülatörü, Buderus Kombi Kartı, Kombi kartı, Kombi kartları, Buderus kombi kart arızası, Buderus kombi kartı,

Buderus Kombi Kartı

Kombiden kaynaklı elektronik kart arızaları, cihazın mekanik sisteminde yaşanan aksaklıklar ve sensör bağlantılarındaki problemler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Örneğin kombi pompası sıkıştığı zaman kartın zarar görmesine neden olur.

Buderus kombi elektronik kart sorunu için çözüm, mümkünse kartın yenisi ile değiştirilmesi yada arızalı kartın tamir edilmesidir. Sıfır kart fiyatlarının yüksek olması sebebiyle ikinci el kart veya kart tamiri yaptırmak daha ekonomiktir. Buderus kombi anakart tamiri ile cihazın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Fakat bazı durumlarda kart tamiri mümkün olmayabilir, kartın değiştirilmesi zorunlu olur. Tamirin mümkün olduğu durumlarda tamirli kart mı, sıfır kart mı bu tamamen kullanıcının imkanları ve isteği doğrultusunda değişir.

Buderus kombi kart tamiri ve fiyatı hakkında çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.  Kart arızası firmamız tarafından en geç 2 gün içerisinde giderilerek cihaz çalışır vaziyette teslim edilir. Kart tamiri veya değişimi için 1 yıl firma garantisi vermekteyiz.