Büyükçekmece Buderus Servisi

"Büyükçekmece Buderus Servisi"

Büyükçekmece Buderus Servisi

Büyükçekmece Buderus Servisi

Buderus kombi su basıncı kaç olmalıdır ve nasıl ayarlanır ? Bilgi almak için çağrı merkezimizi arayabilir, arıza durumları için servis isteyebilirsiniz. Büyükçekmece Buderus Servisi kombi arıza tamir bakım hizmeti verilmektedir.

Buderus Kombi Su Basıncı

Buderus kombi bar ayarı nedir ?

Kombide olması gereken su basıncının ayarlanmasıdır. Bütün kombiler belirli bir su basıncı ile çalışır. İdeal olarak bu değer 1.5 bar ve civarıdır. Bir kombinin sorunsuz çalışabilmesi için minimum 1 bar basınç gereklidir. Basıncın 1 in altına düşmesi cihazın arızaya geçmesine neden olur. Kombide emniyet basıncı ise 3 bardır. Kombide basınç 3 bara gelirse aşırı basınçtan parçaların zarar görmemesi için emniyet ventili açılarak fazla suyu atar ve güvenliği sağlar. Bu durumda kombi alt kısmında su akıtacaktır.

Kullanıcı Buderus kombi bar göstergesi denilen manometre üzerinden bar seviyesini kontrol edebilir. Manometre olmayan cihazlarda menüden basınç değerine gelinerek ekrandan okunabilir. Buderus kombi su basma işleminide kullanıcı Buderus kombi su doldurma musluğu ile basitce yapabilir.

Buderus kombi su doldurma, Buderus kombi su almıyor, Buderus kombi su basmıyor, Buderus kombi genleşme tankı arızalı, Buderus kombi bar yükselmesi, Buderus kombi su vanası, Buderus kombi su basıncı nasıl ayarlanır, Buderus kombi su doldurma musluğu, Buderus Kombi Su Basıncı, Buderus kombi bar ayarı, Buderus kombi bar göstergesi, Buderus kombi su basma,

Buderus Kombi Su Basıncı

Buderus kombi su basıncı nasıl ayarlanır ?

Kombi çalıştıkça basınç artar. Bu sebeple kombi soğukken ve bekleme modunda iken su basma işlemini yapmanız daha doğrudur. Buderus kombi su basınç seviyesi 1.5 barı geçmeyecek şekilde bu işlemi yapabilirsiniz.

Kombinin alt kısmında bulunan Buderus kombi su vanası açılarak su girişi sağlanır istenen basınca ulaşınca kapatmalısınız. Su basıncını ayarladığınız halde sürekli değişkenlik gösteriyor ise bir servise göstermenizi tavsiye ederiz. Çünkü cihazın düşük su ile çalışması veya yüksek basınç olması kombinize zarar verebilir.

Buderus kombi bar yükselmesi, kombinin içerisinde bulunan Buderus kombi genleşme tankı arızalı olduğu zamanlar ortaya çıkar. Genleşme tankının havası kontrol edilmeli gerekliyse hava basılmalıdır. Eğer delinmiş ise değiştirilmesi gerekir. Tank değişimi sonrasında yine gerekli kontrollerin yapılması gerekir.

Buderus kombi su basmıyor ise doldurma vanası bozuk olabilir. Buderus kombi su almıyor ise bu vananın değiştirilmesi gerekir.

Buderus kombi su doldurma ile ilgili firmamızı arayarak bilgi alabilir, arıza durumları için servis çağırabilirsiniz.