Büyükçekmece Airfel Servisi

"Büyükçekmece Airfel Servisi"

Büyükçekmece Airfel Servisi

Büyükçekmece Airfel Servisi

Chaffoteaux Maury kombi arızaları hakkında teknik bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz. Arıza çözümü için istediğiniz gün için kayıt bırakabilirsiniz. Büyükçekmece Airfel Servisi kombi arıza tamir bakım hizmeti verilmektedir.

Chaffoteaux Maury Kombi Arızaları

Chaffoteaux Maury kombi çalışmıyor ;

Kombi çalışmıyor ve ekrana hiç bir görüntü ışık gelmiyorsa cihazın elektrik bağlantısını kontrol ediniz. Cihaza elektrik geliyor ise Chaffoteaux Maury kombi elektronik kart arızası mevcut olabilir, kart bağlantılarını ve kartı bir elektronikçiye gösteriniz. Cihazın ışıkları yanıyor fakat çalışmıyorsa kombi gaz vanasını kontrol ediniz. Gaz vanası kapalı veya cihaza gaz girişi sağlanamadığı için cihaz çalışmayabilir. Bu noktada Chaffoteaux Maury kombi gaz valfi arızalanmışta olabilir. Chaffoteaux Maury kombi devirdaim pompası devreye girmezse yine cihaz çalışmaz ve arızaya geçer. Yanma için gerekli olan temiz hava ve atık gaz sistemi çalışmazsa yine aynı sorun yaşanır. Chaffoteaux Maury kombi fan motoru arızası, Chaffoteaux Maury kombi hava prosestat arızası sebebiyle cihaz arızaya geçer.

Chaffoteaux Maury kombi ateşlemiyor ;

Kombide ateşlemenin gerçekleşebilmesi için, yanma için gerekli gaz ve temiz hava sağlanmalıdır. Baca hattında hava akışının sağlanmadığı durumlarda cihaz ateşleme yapmaz. Cihaza gaz gelmiyorsa veya ateşlemeyi sağlayan Chaffoteaux Maury kombi ateşleme elektrodu sorunlu ise yine ateşleme gerçekleşmez. Chaffoteaux kombi kart arızası, Chaffoteaux Maury iyonizasyon arızası da bu soruna yol açabilir.

Chaffoteaux Maury kombi sıcak su vermiyor ;

Kombi peteklerin ısınması ve sıcak kullanım suyu ihtiyacını karşılayan cihazlardır. Kombi her zaman öncelikli olarak kullanım suyu için çalışır. Sadece sıcak suda da çalıştırılsa, petek konumunda da çalıştırılsa bu ihtiyacı karşılamalıdır. Chaffoteaux Maury kombi eşanjörü sıcak su elde edilmesini sağlar. Su sıcaklığını ve aktarımını kontrol eden parçalarda Chaffoteaux Maury kombi sıcak su sensörü arızası, Chaffoteaux Maury kombi su akış türbini arızası, Chaffoteaux Maury kombi üç yollu vana arızası mevcutsa kombi sıcak su vermez. Arıza tespiti yapılarak parça değişimi ile sorun giderilmelidir. Kombi normal çalıştığı halde sıcak su sorunu yaşanıyorsa kullanılan armatürler ve tesisat kontrol edilmelidir.

Chaffoteaux Maury kombi kalorifer sensörü arızası, Chaffoteaux Maury kombi sirkülasyon pompası, Chaffoteaux Maury kombi petekleri ısıtmıyor, Chaffoteaux Maury kombi üç yollu vana motoru, Chaffoteaux Maury kombi pompası arızası, Chaffoteaux Maury kombi ses yapıyor, Chaffoteaux Maury kombi genleşme tankı arızası, Chaffoteaux Maury kombi doldurma musluğu, Chaffoteaux Maury basınç yükselmesi, Chaffoteaux Maury kombi emniyet ventili, Chaffoteaux Maury kombi su basınç seviyesi, Chaffoteaux Maury kombi su akıtıyor, Chaffoteaux Maury kombi su akış türbini arızası, Chaffoteaux Maury kombi üç yollu vana arızası, Chaffoteaux Maury kombi eşanjörü, Chaffoteaux Maury kombi sıcak su vermiyor, Chaffoteaux kombi kart arızası, Chaffoteaux Maury iyonizasyon arızası, Chaffoteaux Maury kombi ateşleme elektrodu, Chaffoteaux Maury kombi ateşlemiyor, Chaffoteaux Maury kombi fan motoru arızası, Chaffoteaux Maury kombi hava prosestat arızası, Chaffoteaux Maury kombi devirdaim pompası, Chaffoteaux Maury kombi gaz valfi, Chaffoteaux Maury kombi elektronik kart arızası, Airfel Chaffoteaux Maury kombi arızaları, Chaffoteaux Maury Kombi Arızaları, Chaffoteaux Maury kombi çalışmıyor,

Chaffoteaux Maury Kombi Arızaları

Chaffoteaux Maury kombi su akıtıyor ;

Tamamen kapalı bir sistemde suyun sirkülasyonu ile çalışan bir kombide su akıtma problemi varsa, ya cihazda bir kaçak vardır ya da su basıncı çok yükselmiştir. Kombinin bakımsız eski olması, zamanla bağlantılarının contaların gevşemesi, herhangi bir parçada çatlak kaçak bulunması gibi sebepler kombiden su damlamasına yol açabilir. Cihazın donma gibi bir duruma maruz kalması nedeniyle içinde bir parça patlarsa çok miktarda su akıtabilir. Chaffoteaux Maury kombi su basınç seviyesi çok yükselir ve 3 bara yaklaşırsa da güvenlik nedeniyle Chaffoteaux Maury kombi emniyet ventili açılarak fazla suyun atılmasını sağlar. Chaffoteaux Maury basınç yükselmesi ; Chaffoteaux Maury kombi doldurma musluğunun bozuk olması, Chaffoteaux Maury kombi genleşme tankı arızası veya havasının bitmesi ile gerçekleşir. Bir ihtimal de kullanıcı yanlışlıkla cihaza fazla su basmış olabilir. Kombi su basınç seviyesi 1.5 bar civarında olmalıdır.

Chaffoteaux Maury kombi ses yapıyor ;

Kombinin ilk çalıştırıldığında gürültülü bir şekilde ateşleme yapması, çalışıyorken sürekli rahatsız edici bir ses çıkartması gibi sorunlar bakımsızlık ve bazı parçaların arızasından kaynaklı olabilir. Sese neden olabilecek parçaların kontrol edilmesi ve bakım yapılması gerekir. Kombi fanının rulmanları bozulmuş yada kanatçıkların eğilmiş olması sesli çalışmasına sebep olur. Chaffoteaux Maury kombi pompası arızası veya sıkışması, Chaffoteaux Maury kombi üç yollu vana motorunun bozulmasıda sese neden olur.

Chaffoteaux Maury kombi petekleri ısıtmıyor ;

Kombinin petekleri hiç ısınmıyorsa ana sebep Chaffoteaux Maury kombi sirkülasyon pompasının çalışmamasıdır. Bu durumda cihaz çalışmaz. Diğer bir sebepte Chaffoteaux Maury kombi kalorifer sensörü arızasıdır. Kontrol edilerek gerekliyse bu parça değiştirilmelidir. Petekler az ısınıyor veya bazı petekler ısınmıyor şeklinde bir sorun varsa öncelikle petek dönüş filtresi temizlenmelidir. Peteklerde hava varsa alınmalı, vanaları kontrol edilmeli ve ihtiyaç varsa petek bakımı yapılarak verimin arttırılması sağlanmalıdır.

Arızalarında chaffoteaux maury kombi 70 80 arızası ve chaffoteaux maury kombi 70, 80, 90 arızası

Airfel Chaffoteaux Maury kombi arızaları ve kombi petek bakımı için çağrı merkezimizi arayarak bilgi ve servis talep edebilirsiniz. İstediğiniz gün için kayıt bırakabilir, servislerimizden yararlanabilirsiniz.