Emko Kombi Arızaları

"Emko Kombi Arızaları"

Emko Kombi Arızaları

Emko Kombi Arızaları

Emko Kombi Arızaları

Emko kombi su akıtıyor ;

Su akıtma olayı kombinin alt kısmından gerçekleşiyorsa arıza tespiti yapılarak kaynağı bulunmalıdır. Bazı durumlarda tesisattan veya petekten de su akabilir bunun için bir tesisatçı çağırmalısınız. Kombiden kaynaklı olarak su akıyor ise öncelikle Emko kombi bar göstergesi üzerinden basıncı kontrol ediniz. Basınç eğer 3 bara yaklaşmış ise cihaz içerisindeki Emko kombi emniyet ventili açılarak güvenlik amaçlı fazla suyu dışarı atar. Basınç yükselmesinin sebebi bulunmalıdır. Sebep kombideki bir arıza veya kullanıcının fazla su basması olabilir. Genellikle Emko kombi genleşme tankı arızalı ise bu sorun yaşanır ya da tankın havası bitmiştir. Emko kombi doldurma musluğu bozuk ise cihaz kendiliğinden su alabilir ve aynı sorun yaşanır.

Emko kombi sıcak su vermiyor ;

Kombilerde sıcak su sorunu en sık rastlanan şikayetlerdendir. Günlük yaşantıda sürekli ihtiyaç olan sıcak su bazı kombi arızalarında sıkıntı olmaktadır. Başlıca sebeplerden birisi Emko kombi sıcak su sensörü arızasıdır. Bu durumda sensörün değiştirilmesi gerekir. Kombinin yanı sıra kullanılan musluğun arızalı olması veya şebeke su basıncının çok yüksek olması da yeterli ısıda su alınmasını engelleyebilir. Sensörün sağlam olduğu durumlarda Emko kombi su akış türbini ve Emko kombi 3 yollu vanası da kontrol edilmelidir.

Emko kombi çalışmıyor ;

Kombinin çalışabilmesi için cihaza gaz ve elektrik geliyor olmalı, yeterli su basıncı olmalı ve bazı parçaların devreye girmesi gereklidir. Bu sebeple öncelikle gaz vanası ve elektrik bağlantıları kontrol edilmeli, Emko kombi elektronik kart arızası mevcut mu bakılmalıdır. Daha sonra Emko kombi bar seviyesi kontrol edilerek 1.5 bar civarında ayarlanarak cihaz resetlenip tekrar çalıştırılmalıdır. Yine çalışması sağlanamazsa Emko kombi devirdaim pompası çalışmıyor, Emko kombi fan motoru devreye girmiyor veya Emko kombi prosestatı havayı hissetmediği için karta sinyal vermiyor olabilir. Arıza tespiti yapılarak kaynağı bulunmalı ve parça değişimi ile test edilmelidir. Kart arızası mevcutsa Emko kombi kart tamiri ile arızası giderilebilir.

Emko kombi ses yapıyor ;

Kombilerin normal çalışma sesi düşük seviyede ve rahatsız edici değildir. Eğer cihazın çalışmasında anormal bir ses sözkonusu ise bu dikkate alınmalıdır. Cihaz çalışıyor bile olsa ileride büyük sorun oluşturabilir. Bir teknisyen tarafından ses yapabilecek parçalar ; Emko kombi fan motoru, Emko kombi 3 yollu vana motoru, Emko kombi devirdaim pompası kontrol edilmelidir.

Emko kombi petekler ısınmıyor ;

Petekler hiç ısınmıyor ise kombi pompası çalışmıyor yada suyun sirkülasyonu gerçekleşmiyordur. Öncelikle pompanın çalışması kontrol edilmelidir. Pompa sorunlu değilse Emko kombi kalorifer sensörleri kontrol edilerek bozuksa değiştirilmelidir. Arıza petek filtresinin tıkalı olması veya tesisatın çok eski bakımsız ve kirli olması ile alakalı olabilir. Bu durumda filtre temizliği ve petek bakımı yapılmalıdır. Bazı durumlarda ise kombinin gücü yetersiz olduğu için uzak olan petekler yeteri kadar ısınmamakta ve sorun olmaktadır. Bu durumda ara peteklerin vanası biraz kısılarak reglaj ayarı yapılarak uzaktaki peteğinde ısınması bir nebze sağlanabilir.

Emko kombi ateşlemiyor ;

Cihazın ateşleme yapmaması veya alev oluşmaması kombilerde en çok yaşanan sıkıntıdır. Sonuçta ateşleme gerçekleşmez ise kombi çalışmaz. Kombiye gaz girişinin olmaması baca hattında hava akışının sağlanamaması gibi durumlarda cihaz ateşlemeyi gerçekleştiremez. Emko kombi gaz valfi arızası, Emko kombi fan motoru arızası, Emko kombi hava prosestat arızası bu duruma yol açabilir. Ateşlemenin gerçekleşebilmesi için sinyal veren Emko kombi kartı arızalı ise veya ateşlemeyi gerçekleştiren elektrotlarda sorun varsa yine cihaz çalışmayacaktır.

 

Emko kombi kartı arızalı, Emko kombi gaz valfi arızası, Emko kombi fan motoru arızası, Emko kombi hava prosestat arızası, Emko kombi ateşlemiyor, Emko kombi kalorifer sensörleri, Emko kombi petekler ısınmıyor, Emko kombi fan motoru, Emko kombi 3 yollu vana motoru, Emko kombi devirdaim pompası, Emko kombi ses yapıyor, Emko kombi kart tamiri, Emko kombi prosestatı, Emko kombi fan motoru, Emko kombi devirdaim pompası, Emko kombi bar seviyesi, Emko kombi elektronik kart arızası, Emko kombi çalışmıyor, Emko kombi su akış türbini, Emko kombi 3 yollu vanası, Emko kombi sıcak su sensörü arızası, Emko kombi sıcak su vermiyor, Emko kombi doldurma musluğu, Emko kombi genleşme tankı arızalı, Emko Kombi Arızaları, Emko kombi su akıtıyor, Emko kombi bar göstergesi, Emko kombi emniyet ventili,

Emko Kombi Arızaları

Özel kombi servisi olarak hizmet veren firmamızı Emko kombi arızaları  ve bakımı için arayabilirsiniz. Çağrı merkezimizi aradığınızda aynı gün için servis kaydı oluşturarak kısa sürede sorundan kurtulabilirsiniz.