Etna Kombi Arızaları

"Etna Kombi Arızaları"

Etna Kombi Arızaları

Etna Kombi Arızaları

Etna Kombi Arızaları

Etna kombi ateşlemiyor ;

Kombilerde ateşlemeyi sağlayan ateşleme ve iyonizasyon elektrotları bulunur. Bu elektrotlar arızalı ise veya aşırı kirlenmiş bakımsız ise ateşleme gerçekleşmeyebilir. Elektrotun ateşlemesi için yanma odasına alınan yakıt hava karışımı sağlanamazsa yine ateşleme olmaz. Kombilerde kullanılan yakıt doğalgaz veya lpg dir. Cihaza gaz girişi sağlayan gaz vanasının açık olmaması ve Etna kombi gaz valfi arızası bulunması yine ateşlemeyi engelleyecektir. Atık gazların dışarı atılmasını ve yanma için taze havayı sağlayan Etna kombi fan motoru ve bilgi ileten Etna kombi hava prosestatı arızalarında da aynı sorun yaşanır. Cihazın devreye girmesi ve ateşlemeyi sağlaması için komut veren Etna kombi elektronik kartı arızası da buna sebep olur.

Etna kombi petekleri ısıtmıyor ;

Etna kombi devirdaim pompası veya Etna kombi kalorifer gidiş ve dönüş sensörleri arızalı ise kombi petekleri ısınmaz. Kombinin kış konumunda çalışması test edilerek arızanın giderilmesi gerekir. Bunun dışında peteklerin az ısınması, yeterli verimin alınamaması gibi durumlar daha çok bakımsızlıktan kaynaklanmaktadır. Uzun süre kullanılan petekler zamanla eskimekte, tesisatta biriken pislikler tıkanmalara yol açmaktadır. Kombi ve petek bakımı yaptırarak tesisatın ve filtrelerin temizlenmesi sağlanmalıdır. Petekler kısım kısım ısınıyor ise sistemde hava vardır. Petek havası mümkünse en yakın olan petekten başlayarak alınmalıdır.

Etna kombi sıcak su vermiyor ;

Kombiler sıcak kullanım suyu ve peteklerin ısınması için sıcak su üreten ve sirküle eden cihazlardır. Sıcak suyun üretilmesi için ateşlemenin gerçekleşmesi, eşanjördeki suyun ısıtılması ve suyun sirkülasyonunun sağlanması gerekir. Ateşleme gerçekleşmezse cihaz zaten çalışmaz. Su cihaz çalıştığı halde ısınmıyorsa eşanjör tıkalı veya arızalı olabilir. Etna kombi su akış türbini arızalı ise sirkülasyonunda sorun oluşur. Suyun ısısını kontrol eden Etna kombi sıcak su sensörü arızalı ise yine sıcak su alınamaz. Etna kombi 3 yollu vana arızasında ise sıcak su kaçırdığı için yeterli sıcaklıkta su alınamaz. Arıza tespiti yapılmalı ve çözüm aranmalıdır.

Etna kombi su akıtıyor ;

Tamamen kapalı bir sistem ile çalışan kombilerden su akması, su damlaması normal değildir. Cihazın çalışmasına engel olmasa bile zamanla su basıncı düşeceğinden cihaz arızaya geçebilir. Kombi bakımlarının yaptırılmaması nedeniyle yıpranmış contaların bağlantılarınn su kaçırması buna sebep olur. Bunun dışında arızalı parça bulunması nedeniylede bu sorun yaşanabilir. Etna kombi genleşme tankının havasının bitmesi veya patlamış olması, Etna kombi doldurma musluğu arızası sık yaşanan sebeplerdir. İki durumda da cihazdaki su basıncı yükselir ve fazla su emniyet ventilinden atıldığında cihaz su akıtır. Etna kombi su basınç seviyesi 1.5 bar civarında ayarlanmalıdır.

Etna kombi çalışmıyor ;

Kombinin hiç çalışmaması genel bir arıza durumudur. Öncelikle cihaza gaz gelip gelmediği kontrol edilir gaz vanası kapalı unutulmuşsa açılmalıdır. Ekrana hiç bir görüntü yada ışık yoksa elektrik bağlantıları ve Etna kombi elektronik kartı kontrol edilmelidir. Bunların dışında cihazın çalışabilmesi için gerekli su basıncının olup olmadığı ve bazı sistemlerin devreye girip girmediği kontrol edilir. Su basıncı 1.5 bar olarak ayarlanır. Cihaz yine de çalışmıyorsa Etna kombi fan motor arızası, Etna kombi prosestat arızası, Etna kombi devirdaim pompa arızası mevcut olabilir. Parçalar kontrol edilerek arızalı olan değiştirilip tekrar denenmelidir.

Etna kombi ses yapıyor ;

Kombilerin çalışması esnasında sürekli ve ara sıra rahatsız edici ses duyulabilir. Bu durum hareketli olan bazı parçaların sıkışması yada arızalı olması nedeniyle gerçekleşir. Bazen de cihazın çok eski ve bakımsız olması nedeniyle gürültülü çalışabilir. Sese neden olabilecek parçalar Etna kombi fanı, Etna kombi pompası ve Etna kombi 3 yollu vana motoru diyebiliriz.

Etna kombi arızaları, Etna kombi fanı, Etna kombi pompası, Etna kombi 3 yollu vana motoru, Etna kombi ses yapıyor, Etna kombi fan motor arızası, Etna kombi prosestat arızası, Etna kombi devirdaim pompa arızası, Etna kombi elektronik kartı, Etna kombi çalışmıyor, Etna kombi su basınç seviyesi 1.5, Etna kombi doldurma musluğu arızası, Etna kombi genleşme tankı, Etna kombi su akıtıyor, Etna kombi 3 yollu vana arızası, Etna kombi sıcak su sensörü arızalı, Etna kombi su akış türbini arızalı, Etna kombi sıcak su vermiyor, Etna kombi kalorifer gidiş ve dönüş sensörleri, Etna kombi devirdaim pompası, Etna kombi petekleri ısıtmıyor, Etna kombi elektronik kartı arızası, Etna Kombi Arızaları, Etna kombi ateşlemiyor, Etna kombi gaz valfi arızası, Etna kombi fan motoru, Etna kombi hava prosestatı,

Etna Kombi Arızaları

Etna kombi arızaları ve arıza çözümü için firmamızı arayarak en kısa zamanda servis sağlayabilirsiniz. İstanbul’un tüm semtleri için hizmet veren firmamız Etna kombiler için özel teknik servis hizmeti vermektedir.