Halkalı Baymak Servisi

"Halkalı Baymak Servisi"

Halkalı Baymak Servisi

Halkalı Baymak Servisi

Falke kombi ateşlemiyor ise cihazın çalışmasına engel olan sorunun çözülmesi için firmamızı arayarak servis kaydı bırakabilirsiniz. Halkalı Baymak Servisi küçükçekmece kombi arıza tamiri bakım hizmeti için arayabilirsiniz.

Falke Kombi Ateşlemiyor

Falke kombi ateşleme yapmıyor veya ateşleme gerçekleştiği halde alev oluşmuyorsa cihaz çalışmayarak arızaya geçecektir. Kombinin çalışarak sıcak su üretebilmesi için brülörde yanma olması gerekir. Bu sebeple kombide ateşleme sorunu mevcutsa hiç bir şekilde çalışmaz. Falke kombi ateşlema arızası durumunda dijital olan modellerde ekranda E01 arıza kodu görüntülenir. Işıklı kombilerde ise 30 led ışığı yanıp sönerek uyarı verir. Bu arızanın giderilmesi için cihazı resetlemeyi deneyebilirsiniz. Resete rağmen ateşleme başarısız olursa bir servis ile görüşünüz.

Bazı sorunlar kombi arızası dışında ateşleme sorununa yol açabilir. Örneğin kombiye gelen gazın kesik olması yada gaz vanasının kapalı olması, kombi su basıncının çok düşmesi ve elektriksel sorunlar söylenebilir.

Su basıncı nedeniyle cihaz çalışmıyorsa kullanıcı kombinin alt kısmında bulunan Baymak kombi doldurma musluğu ile cihaza 1.5 bar olacak şekilde su basmalıdır. Baymak kombi bar göstergesinde basıncın değeri gözükmektedir.

Kombiden kaynaklı arızalar ;

  • Baymak kombi elektronik kart arızası ; kartta oluşan devre arızaları cihazın çalışmamasına sebep olur. Bu durumda Baymak kombi kart tamiri yapılmalı yada kart değiştirilmelidir.

  • Baymak kombi devirdaim pompası arızası ; Kombi pompası devreye girmezse yada arızalıysa su sirkülasyonu olmayacağı için cihaz çalışmaz arızaya geçer.

  • Baymak kombi fan arızası ; Kombi fan motoru bozuksa veya devreye girmezse yine cihaz emniyet amaçlı arızaya geçer. Ateşleme için temiz hava sağlanmalıdır.

  • Baymak prosestat arızası ; Hava akışını kontrol eden hava prosestatının arızalı olması da çalışmayı durdurur.

 

Falke Kombi Ateşlemiyor, baymak falke kombi ateşleme yapmıyor, falke kombi ateşleme arızası, baymak falke ateşlemiyor

Falke Kombi Ateşlemiyor

 

 

Falke kombi ateşlemiyor ve çalışmıyorsa sorunun kaynağı olan arızanın giderilmesi için firmamızı arayarak teknik bilgi ve servis alabilirsiniz. Tüm İstanbul semtleri için hizmet veren firmamız aynı gün içerisinde size servis yönlendirecektir.