Fellini Kombi Servisi

"Fellini Kombi Servisi"

Fellini Kombi Servisi

Fellini Kombi Servisi

Fellini kombi arızaları ve kombi bakımı için İstanbul’un tüm semtlerinden istediğiniz gün için firmamızı arayarak kayıt bırakabilirsiniz. Fellini Kombi Servisi istanbul avrupa yakasının tamamından bizleri arayabilir adres verebilirsiniz.

Fellini Kombi Arızaları

Fellini kombi sıcak su vermiyor ;

Sıcak su arızalarında öncelikle arıza kaynağının kombi olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bina tesisatından yüksek basınçla su gelmesi, mutfak veya banyo armatürünün bozuk olması gibi sebeplerle suyun ılık akması, ısınıp soğuması gibi sorunlar yaşanmaktadır. Böyle bir sorun yok ise kombide ilk olarak Fellini kombi sıcak su sensörü arızalı mı değil mi bakılmalı bağlantıları kontrol edilmeli gerekliyse ntc değiştirilerek test edilmelidir. Fellini kombi su akış türbini arızası, Fellini kombi 3 yollu vana arızası, Fellini kombi plakalı eşanjör arızası diğer sıcak su sorununa yol açabilecek durumlardır. Kontrol edilmelidir.

Fellini kombi su akıtıyor ;

Su akıtma sorunu kombi su basınç seviyesinin çok yükselmesi veya herhangi bir kaçak sebebiyle ortaya çıkar. Bazen az miktarda su damlatması şeklinde, bazı durumlarda ise cihazın çok miktarda su boşaltması sözkonusudur. Özellikle kış aylarında donma nedeniyle çalıştırılan cihazda parçanın patlaması nedeniyle bu yaşanabilir. Yeni cihazlarda bulunan donma koruması bu noktada önemli bir güvenlik sistemidir. Uzun süre bakım yaptırılmayan kombilerde contaların eskimesi ve su kaçırması yaşanabilir. Fellini kombi doldurma musluğu arızası, Fellini kombi genleşme tankı arızası cihazda basıncın yükselmesine neden olabilir. Basınç yükselmesi durumunda Fellini kombi emniyet ventili açılarak fazla suyu atacak ve cihaz su akıtacaktır.

Fellini kombi çalışmıyor ;

Genel olarak gaz kesintileri, elektriksel sorunlar kombinin çalışmamasına neden olur. Bu sebeple kombi gaz vanası ve elektrik bağlantıları kontrol edilmelidir. Elektrik voltajının düzensiz gelmesi Fellini kombi elektronik kart arızası meydana getirirse yine cihaz çalışmaz. Buna önlem olarak Fellini kombi regülatörü taktırmanız kartı koruyacaktır. Kombiye gaz girişi Fellini kombi gaz valfi arızası sebebiyle sağlanamazsa, hava girişi Fellini kombi fan motoru arızası, Fellini kombi prosestat arızası nedeniyle gerçekleşmezse yine cihazın çalışması bloke olur. Cihazda su sirkülasyonunu sağlayan Fellini kombi sirkülasyon pompası arızalı ise yine aynı sorun yaşanır.

Fellini kombi ateşlemiyor ;

Cihazın ekranı açık ve gaz geldiği halde ateşleme gerçekleşmiyorsa, cihaz bloke olmuş demektir. Cihazın ateşlemeyi yapabilmesi için pompanın devreye girmesi, fanın açılması ve prosestat ile karta iletilmesi, cihazdaki su basıncının da yeterli olması gereklidir. Tüm bu sistemler devreye girdiği halde Fellini kombi ateşleme arızası devam ediyor ise ateşlemeyi yapan elektrotlarda sorun vardır. Ateşleme elektrodu eski veya kirli, iyonizasyon elektrodu hissetmiyor olabilir. Fellini kombi kart arızası da ateşlememe sebebi olabilir. Çok sık rastlanan bu şikayette arıza tespiti yapılarak kesin çözüm aranmalıdır.

Fellini kombi ses yapıyor ;

Cihazın ilk çalıştırılması esnasında, çalışıyorken sürekli veya ara sıra meydana gelene gürültülü çalışma kullanıcıyı rahatsız etmektedir. Normal çalışma dışındaki bu ses ciddiye alınmalıdır. Cihaz çalışıyor bile olsa ilerde büyük bir arızaya sebep olabilir. Genellikle hareketli parçalardan kaynaklı olan bu sorun fan motorunun rulmanlarının bozulması, kanatçıklarının eğilmesi nedeniyle sürtünme yapması, cihazın devirdaim pompasının sıkışması gibi sebeplerle oluşur. Fellini kombi 3 yollu vana motoru da bazen karşılaşılan sese neden olan parçadır.

Fellini kombi petekleri ısıtmıyor ;

Kombiden tesisata sıcak suyun sirkülasyonu sağlanamazsa petekler ısınmaz. Bu noktada kombi pompasının arızalı olması, gücünün yetersiz olması gibi sorunlar mevcut olabilir. Kalorifer gidiş ve dönüş noktalarında bulunan sensörlerin arızalı olması veya bağlantılarında problem olmasıda aynı şeye yol açar. Yetersiz tesisat basıncı, peteklerin eski ve tıkalı olması, petek dönüş filtresinin tıkalı olması, uzun yıllar bakım yaptırılmaması gibi birçok sebep ısınma sorunu yaratabilir. Arıza tespiti yapılarak cihazda arıza olup olmadığına bakılır. Cihaz normal çalışıyor ise petek bakımı yapılarak sorun giderilebilir.

Fellini kombi arızaları, Fellini kombi petekleri ısıtmıyor, Fellini kombi 3 yollu vana motoru, Fellini kombi ses yapıyor, Fellini kombi kart arızası, Fellini kombi ateşleme arızası, Fellini kombi ateşlemiyor, Fellini kombi sirkülasyon pompası arızalı, Fellini kombi fan motoru arızası, Fellini kombi prosestat arızası, Fellini kombi gaz valfi arızası, Fellini kombi regülatörü, Fellini kombi elektronik kart arızası, Fellini kombi çalışmıyor, Fellini kombi emniyet ventili, Fellini kombi doldurma musluğu arızası, Fellini kombi genleşme tankı arızası, Fellini kombi su akıtıyor, Fellini kombi su akış türbini arızası, Fellini kombi 3 yollu vana arızası, Fellini kombi plakalı eşanjör arızası, Fellini Kombi Arızaları, Fellini kombi sıcak su vermiyor, Fellini kombi sıcak su sensörü arızalı,

Fellini Kombi Arızaları

Fellini kombi arızaları ve kombi petek bakımları için İstanbul’un tüm semtlerinden firmamızı arayarak kayıt bırakabilir, kaliteli servislerimizden yararlanabilirsiniz.