Hidrofor Servisi

Hidrofor Servisi

Hidrofor nedir ?

Düşük basınçta mevcut olan suyu istenilen yüksekliğe çıkartabilmek için hava ile sıkıştırarak otomatik çalışan silindirik depolu pompa sistemidir. Basınçlandırma deposu da denilen bu sistem kullanım suyu ihtiyacını karşılar.

Hidrofor ne işe yarar ?

Şebeke suyunun yetersiz kaldığı yerlerde suyun mevcut depolardan istenilen yere basınçlı su temini sağlar. Villalar, tatil köyleri, apartmanlar ve su basıncının yetersiz olduğu yerlerde kullanılır. Hidrofor seçimi için suyun aktarılacağı tesisatların iyi hesaplanması gerekir. Yüksek hidrofor verimi için kapasiteye uygun cihaz kullanılmalıdır.

hidrofor fiyatları, Hidrofor yedek parça, hidrofor bakımı, Hidrofor arızaları, hidrofor tamiri, Hidrofor arıza nedenleri, Hidrofor hava yaparsa, Hidrofor havası nasıl alınır, hidrofor motoru, hidrofor membran, Hidrofor çalışıyor ama su basmıyor, Hidrofor neden su basmaz, hidrofor kullanma talimatı, hidrofor periyodik kontrol, hidrofor debi hesabı, Hidrofor sistemi, Hidrofor tesisatı, Hidrofor çeşitleri, Hidrofor otomatiği, hidrofor genleşme tankı, hidrofor su pompası, Hidrofor çalışma prensibi, Hidrofor nasıl çalışır, Hidrofor Servisi, Hidrofor ne işe yarar, Hidrofor seçimi, hidrofor verimi, Hidrofor nedir,

Hidrofor nasıl çalışır ?

Hidrofor çalışma prensibi olarak, hidrofor su pompasının depodan suyu çekerek mevcut tesisata göndermesi şeklindedir. Gönderilen su hidrofor genleşme tankı içerisinde sıkıştırılarak basıncı arttırılır. Bu şekilde istenilen yere taşınması sağlanır. Hidrofor otomatiği sayesinde sadece suyun kullanımı ile devreye girer.

Hidrofor çeşitleri kullanım yerine ve kapasite ihtiyacına göre farklılık göstermektedir. Pompa motorları dikey veya yatay şekilde üretilmektedir. Hidrofor tesisatı kullanılan cihaza göre ayarlanır. Hidrofor sistemi gerekli hidrofor debi hesabı yapılarak kurulmalıdır. Yüksek verimle çalışabilmesi için hidrofor periyodik kontrol düzenli olarak yaptırılmalı ve hidrofor kullanma talimatı ile belirtilen şekilde kullanılmalıdır.

Hidrofor neden su basmaz ?

Hidrofor çalışıyor ama su basmıyor ise cihazın genleşme tankı havası bitmiş , hidrofor membran yada dış gövde delinmiş olabilir. Motor çarklarındaki sorunlar ve tesisattaki tıkanıklık ve daralmalar sebep olabilir. Hiç çalışmıyorsa hidrofor motoru yanmış olabilir.

Hidrofor havası nasıl alınır ?

Hidrofor hava yaparsa öncelikle alt hava alma tapası sonra üstteki tapadan açılarak su çıkana kadar beklenir ve havası alınmış olur. Depoda su bittiği zaman cihaz hava yapar.

Hidrofor arıza nedenleri ve hidrofor tamiri için firmamız İstanbul’un tüm semtlerine hizmet vermektedir. Hidrofor arızaları ve hidrofor bakımı ihtiyaçlarınız için firmamızı arayarak gününde hidrofor servisi alabilirsiniz. Hidrofor yedek parça ve hidrofor fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hidrofor Tamiri Bakım hizmeti verdiğimiz marka ve modeller
Alarko Hidrofor Baymak Hidrofor Etna Hidrofor
Demirdöküm Hidrofor Alem Bertola Hidrofor City Hidrofor
Ebara Hidrofor Grundfos Hidrofor Leo Hidrofor
Sumak Hidrofor Standart Hidrofor Baymak Jet 102M Hidrofor
Dab Hidrofor İrka Hidrofor Süpermatik Hidrofor
Empump Hidrofor Alfen Hidrofor Wilo Hidrofor
Pentax Hidrofor Leo Hidrofor Daf Hidrofor

HİDROFOR MODELLERİ VE ÇEŞİTLERİ

Mini Ev Hidroforu, Yatay Milli Kademeli Hidrofor, Dik Milli Kademeli Hidrofor, 2 veya 3 Pompalı Hidrofor, Paket Hidrofor, Preferikal Pompalı Hidrofor, Hidromatlı Hidrofor, Döküm Pompalı Hidrofor, Jet Pompalı Hidrofor, Paslanmaz Pompalı Hidrofor, Dalgıç Pompa, Sirkülasyon Pompası