İmmergas Kombi Arızaları

"İmmergas Kombi Arızaları"

İmmergas Kombi Arızaları

İmmergas Kombi Arızaları

Immergas Kombi Arızaları

İmmergas kombi çalışmıyor ;

İmmergas kombi sorunu ile karşılaşıyorsanız ve cihaz çalışmıyorsa arızanın kaynağını bulabilmek için bazı kontrollerin yapılması gerekir. Öncelikle kombinin su basıncını kontrol ediniz. İmmergas kombi bar ayarı 1.5 bar civarında olmalıdır, çok düştüğü zaman cihaz çalışmaz. Kombinin çalışma ayarlarını ve açma kapama düğmesini kontrol ediniz. Basınç yeterli, çalışma ayarları normal ve cihaza elektrik geliyor ise gaz vanaları kapalı yada kombi gaz sistemindeki sorun nedeniyle cihaza gaz girişi sağlanamıyor olabilir. Gaz girişi var ise kombi baca hattı kontrol edilmeli, baca çekişi iyi mi, bacanın tıkanmasına sebep olabilecek birşey var mı diye bakılmalıdır. Cihaza gelen elektriğin voltajı ölçülmeli ve düşük geliyor ise giderilmelidir. Gerekliyse İmmergas kombi regülatörü taktırarak bu çözülmelidir. Bütün bu kontrollere rağmen kombiniz çalışmıyor ise İmmergas kombi çalışma sistemi içerisinde teknik bir arıza mevcuttur. Bir servis çağırarak arıza tespiti yaptırmalısınız.

İmmergas kombi sürekli çalışıyor ise ortamda ısı kaybı sözkonusudur. Ortamın ısısı istenilen değere gelmediği için cihaz sürekli çalışır. Açık bırakılan pencere veya kapı varmı kontrol edilmelidir. Her yer kapalı olduğu halde bu sorun var ise ortamın izolasyonu yetersizdir ve ısı kaybına neden olmaktadır.

İmmergas Kombi Arızaları

İmmergas kombi ateşlemiyor ;

İmmergas kombi ateşleme yapmıyor ise öncelikle cihaza gaz ve hava girişi olduğundan emin olunmalıdır. Yanma için yakıt hava karışımı gereklidir. İmmergas kombi gaz valfi gaz girişini, İmmergas kombi fan motoru ise yanma için gerekli taze havayı sağlar. Bu nedenle cihazda gaz ve baca hattı kontrol edilmelidir. Gaz vanası kapalı, gaz kesik, İmmergas gaz valfi arızalı ise cihaz ateşleme yapmaz. İmmergas kombi baca uzatması herhangi bir sebeple tıkalı, İmmergas kombi fanı arızalı veya İmmergas kombi prosestatı hissetmiyorsa ateşleme gerçekleşmez. Diğer bir ihtimalde ateşlemeyi gerçekleştiren elektrotların arızalı olması ve İmmergas kombi elektronik kart arızasıdır.

Immergas Kombi Arızaları, İmmergas kombi pompa arızası, İmmergas kombi 3 yollu vana motoru arızası, İmmergas kombi fan motoru arızası, İmmergas kombi ses yapıyor, İmmergas kombi su doldurma vanası arızalı, İmmergas kombi su almıyor, İmmergas kombi su basma, İmmergas kombi genleşme tankı arızası, İmmergas kombi basınç ayarı, İmmergas kombi emniyet ventili, İmmergas kombi su damlatıyor, İmmergas kombi su akıtıyor, İmmergas kombi devirdaim pompası arızası, İmmergas kombi petekleri ısıtmıyor, İmmergas kombi su ısıtmıyor, İmmergas kombi eşanjörü arızalı, İmmergas kombi akış şalteri arızası, İmmergas kombi 3 yollu vana arızası, İmmergas kombi sıcak su sensörü arızalı, İmmergas kombi sıcak su gelmiyor, İmmergas kombi sıcak su vermiyor, İmmergas kombi elektronik kart arızası, İmmergas kombi prosestatı, İmmergas kombi fanı arızalı, İmmergas kombi baca uzatması, İmmergas gaz valfi arızalı, İmmergas kombi fan motoru, İmmergas kombi ateşleme yapmıyor, İmmergas kombi ateşlemiyor, İmmergas kombi sürekli çalışıyor, İmmergas kombi çalışma sistemi, İmmergas kombi regülatörü, İmmergas Kombi Arızaları, İmmergas kombi çalışmıyor, İmmergas kombi sorunu, İmmergas kombi bar ayarı,

İmmergas Kombi Arızaları

İmmergas kombi sıcak su vermiyor ;

İmmergas kombi sıcak su gelmiyor veya ılık geliyorsa öncelikle cihaz çalıştırılarak tüm musluklarda aynı sıkıntı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bazı durumlarda kullanılan armatür arızalı veya tesisat basıncı yüksek olabilmektedir. Hepsinde durum aynı ise kombiden kaynaklı bir sorun mevcuttur. İmmergas kombi sıcak su sensörü arızalı ise kombi suyu ısınmadan gönderebilir. İmmergas kombi 3 yollu vana arızası veya İmmergas kombi akış şalteri arızası mevcut ise yine cihaz sıcak su vermeyebilir. İmmergas kombi eşanjörü arızalı olup kombi su ısıtmıyor da olabilir. İmmergas kombi su ısıtmıyor ise eşanjör ve gaz ayarları kontrol edilmelidir.

İmmergas kombi petekleri ısıtmıyor ;

Sık rastlanan bir şikayettir. Bu sorun peteklerin az ısınması yada hiç ısınmaması şeklinde ortaya çıkabilir. Peteklerin az ısınması kombinin çalıştığı fakat yeterli verimin alınamadığını gösterir. İmmergas kombi petek bakımı uzun süre yaptırılmazsa, petekler çok eskiyse veya kombi petek filtresi tıkalı ise bu sorun yaşanabilir. Kombinin kullanıldığı yere yetersiz olması da sebep gösterilebilir. Tesisatın hava yapması da peteklerin ısınmamasına veya bir kısmının ısınıp bir kısmının ısınmamasına sebep olur. Kombi petekleri hiç ısınmıyor ise kombi kış konumuna alınmamış yada arıza sebebi ile çalışmıyor demektir. İmmergas kombi devirdaim pompası arızası veya kombi kalorifer sensör arızası buna sebep olabilir. Arıza tespiti ile kontrol edilmelidir.

İmmergas Kombi Arızaları

İmmergas kombi su akıtıyor ;

İmmergas kombi su damlatıyor veya çok miktarda su eksiltiyor ise cihazda herhangi bir kaçak olabilir veya basıncın aşırı yükselmesi nedeniyle emniyet amaçlı İmmergas kombi emniyet ventili açılarak fazla suyu atabilir. Emniyet ventili arızalı veya herhangi bir parça delinmiş ise değiştirilmelidir. Kombi bakımı uzun süre yaptırılmadığında, kombi bağlantıları contaları da eskiyerek su akmasına sebep olur. Bakım yaptırılması ve contaların değiştirilmesi gerekir. İmmergas kombi basınç ayarı bar seviyesi 1.5 bar civarında olacak şekilde ayarlanmalı ve basıncın yükselmesine sebep olabilecek bir arıza ( İmmergas kombi genleşme tankı arızası ) varsa giderilmelidir. İmmergas kombi su basma işlemi su doldurma vanası ile yapılır. Eğer İmmergas kombi su almıyor ise İmmergas kombi su doldurma vanası arızalı olabilir değiştirilmesi gerekir.

İmmergas Kombi Arızaları

İmmergas kombi ses yapıyor ;

Kombinin çalışması esnasında az miktarda çalışma sesi gerçekleşir fakat bazı arızalarda rahatsız edici boyutta ses oluşabilir. Genellikle cihaz içerisinde hareketli çalışan parçalarda bulunan sorunlar sese sebep olur. İmmergas kombi fan motoru arızası, İmmergas kombi pompa arızası, İmmergas kombi 3 yollu vana motoru arızası ses yapabilecek sorunlardır. Cihazın her zamankinden farklı ve yüksek bir ses ile çalıştığını farkederseniz bir servis çağırarak zamanında arıza tespiti yaptırmanız gereklidir.

Immergas kombi arızaları ve arıza çözümleri hakkında bilgi almak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. İsteğiniz doğrultusunda aynı gün için servis kaydı bırakarak, kaliteli servislerimizden yararlanabilirsiniz.