İSTANBUL KLİMA SERVİSİ

"İSTANBUL KLİMA SERVİSİ"

İSTANBUL KLİMA SERVİSİ

İSTANBUL KLİMA SERVİSİ

Klima, ortamdaki ısıyı,nemi alarak sıcaklığı ayarlayan ve taze hava sağlayan bir cihazdır. Özellikle nemin azalması ferahlamayı sağlar. Bu özelliği ile konfor sağlayan ve günümüzde birçok yerde kullanılan bir üründür. Ev tipi klima ürünleri başta olmak üzere kullanım yerine ve montajına göre salon tipi, tavan tipi, duvar tipi, kaset tipi gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Klima çalışma prensibi olarak içerisinde bulunan soğutucu gaz, iç ve dış ünite içerisinde dolaşır ve ısıyı emerek dışarıya atılmasını sağlar. Havanın ortama verilmesi ünitelerde bulunan fanlar ile sağlanır. Elektrikle çalışan cihaz havanın sirkülasyonunu bir kompresör ile sağlar.

Kumanda ile kontrol edilen bu cihazın kullanımı oldukça basittir. Klima kullanma kılavuzu ile klima kullanımı hakkında yeterli bilgiye ulaşabilirsiniz. Klima arıza kodları hakkında dilerseniz firmamızdan da destek alabilirsiniz. Teknik personellerimiz sorularınızı yanıtlayacaktır.

Firmamız klima arızaları ve bakımı için tüm İstanbul semtlerine servis sağlamaktadır.  Klima montaj bakım onarım işlemleri için hızlı ve güvenilir hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Servislerimiz klima montaj ve demontaj işlemi yaparken güvenliği ön planda tutmaktadır. Yapılan montajlarda müşterilerimize klima kumandası kullanımı hakkında yeterli bilgi verilmektedir.

Cihazda bulunan arıza durumlarında en doğru şekilde klima arıza tespiti yapılarak, klima arıza giderme işlemi en kısa zamanda gerçekleştirilir. Klima bakımı yapılarak cihaz çalışır vaziyette teslim edilir.

Klima bakım fiyatları ve servis ücretleri hakkında bilgi almak için çağrı merkezimizi aramanız yeterlidir. Haftanın yedi günü bize İstanbul’un tüm semtlerinden uşalabilirsiniz.

Sık rastlanan klima şikayetleri nelerdir ?

Klima çalışmıyor ; elektriksel bağlantılarda oluşan problemlerde çalışmayabilir.

Klima ses yapıyor ; fan gibi hareketli parçalarında yaşanan sorunlar sese neden olur.

Klima koku yapıyor ; bakımsız olması, filtrelerinin temizlenmemesi ve uzun süre çalışmaması neden olabilir.

Klima soğutmuyor ; soğutucu gazın eksik olması veya hava şartlarından dolayı yetersiz kalması sebep olabilir.

Klima su damlatıyor ; montaj hataları ve iç kaçaklar sebebiyle su akıtabilir.

Klima kompresör arızası, elektriksel sorunlar, yağsız kalması, yüksek kondenser basıncı ve kompresör sıkışma arızası sebep olur.

Klima fan motoru arızası, iç ve dış ünitede bulunan fanlar kondansatör arızalarında  çalışmayabilir. Balans sorunu da arızaya sebep olabilir.

Klima elektronik kart arızası, gelen elektrik voltajındaki düzensizlikler neden olabilir.