Klima fanı çalışmıyor

"Klima fanı çalışmıyor"

Klima fanı çalışmıyor

Klima fanı çalışmıyor

Klima fanı bazı sebeblerden dolayı çalışmayı durdurur bunun en belirgin 2 sebebi vardır .. şimdi bu konuyla ilgili size kısa ve öz bir açıklamada bulunacağız..
Klima faninin çalışmadığını fark ettiğiniz zaman ilk olarak lütfen klima iç unitesinin içinde var olan elektronik kartta bakınız…bir diğer yapacağınız işlem ise fan motorunun kendisinin bozuk olup olmadığını bilmek gerekir buda sizin evde yapabileceğiniz bir işlem değildir.. çünkü bu bozukluğu anlamak için ohm denen ölçüm aleti kullanılır… Bunun içinde bir servise başvurmanız gerekir..
Bu tür arıza meydana geldiğinde servis cagirmaniz ve servisi de cagirmadan önce ne tür bir arıza olduğunu yetkili arkadaşlara bildirmenizii önemle rica ederiz.. bu sayede gelecek olan ekip yanında yedek motor parçaları donanımlar ve aletleri getirebilir..

ŞAYET KLİMA FANİNİN YAVAŞ DÖNÜYORSA BUNUN İÇİNDE İLK ETAPTA KLİMANIN ON KAPAĞI SÖKÜLÜP SAĞ TARAFTA BULUNAN KARTIN ARKA BÖLÜMÜNDE FAN KAPASİTÖR BULUNUR. BU PARÇA KONTROL EDİLİP ŞAYET BU PARÇADA HER HANGİ BİR SORUN VAR İSE FAN SARGILARI YANMIŞTIR BÜYÜK İHTİMALLE VE DURUMDA KESİNLİKLE BİR SERVİS ÇAĞIRIP VE BU PARÇA YANİ FAN KAPASİTORU DEĞİŞTİRİLMELİDİR…