Klima Servisi

"Klima Servisi"

Klima Servisi

Klima Servisi

İstanbul kombi servisi olarak hizmet veren firmamız klima servisi ihtiyaçlarınız için de kalite servislerimiz hizmetinizdedir.

Klima Servisi

Klima nedir ?

Klima, havalandırma ve iklimlendirme amacıyla bireysel ve endüstriyel olmak üzere birçok yerde yaygın olarak kullanılan cihazdır. İngilizcede iklim anlamında kullanılan ‘ climate ‘ kelimesinden dilimize geçmiştir. Basit bireysel klimalarda yapı olarak içi ve dış ünite olmak üzere iki kısımdan oluşur. Daha büyük klima sistemleri, araçlarda bulunan klima gibi farklı yapı ve özelliklere sahip türleri bulunmaktadır. Bu sektörde hizmet veren birçok firma tarafından sürekli geliştirilmekte ve farklı özelliklere sahip ürünler üretilmektedir.

Klima ne işe yarar ?

Bireysel olarak sıcak havalarda serinlemek ( kışın da ısıtma için kullanılabilmektedir ) ve aşırı nemden rahatsız olmamak için kullanılır ve konfor sağlar. Endüstride soğutma ihtiyaçlarının karşılanması için daha büyük klima sistemleri kurulmaktadır. Motorun gücünden yararlanarak çalışan araç kliması özellikle trafikte ferahlık sağlamaktadır.

Klima çeşitleri nelerdir ?

Temel olarak kişisel ve merkezi klima sistemi olarak ayrılır. Merkezi tip olarak, VRF klima sistemi ( değişken debili soğutucu akışkan ), VAV klima sistemi ( değişken hava debili sistem ) ve VWV klima sistemi ( suyun kontrol edildiği ) olmak üzere çeşitleri vardır. Bireysel tip klimalar ise split tipi klimalar, paket tipi klimalar ve pencere tipi klimalar bulunmaktadır. Split klimalar duvar tipi klima, yer tipi klima, tavan tipi klima, salon tipi klima, kaset tipi klima olmak üzere çok çeşidi bulunan ve en yaygın kullanılan klima türüdür.

klima tamircisi, klima ustası, klima arıza tespit ve çözümü, Klima arızaları ve çözümleri, Klima kondansatör arızası, Klima kart arızası, Klima fan motoru arızası, Klima kompresörü arızası, Klima su akıtıyor, Klima iyi soğutmuyor, Klimanın koku yapması, Klima sesli çalışıyor, Klima hiç çalışmıyor, Bazı klima arızaları ve nedenleri, Klima arıza sebepleri, Klima çalışma prensibi, Klima çalışma sistemi, duvar tipi klima, yer tipi klima, tavan tipi klima, salon tipi klima, kaset tipi klima, split tipi klimalar, paket tipi klimalar, pencere tipi klimalar, Klima Servisi, Klima nedir, Klima ne işe yarar, Klima çeşitleri nelerdir, VAV klima sistemi, VRF klima sistemi, VWV klima sistemi,

Klima çalışma sistemi nasıldır ?

Klima çalışma prensibi olarak, sıvı haldeki soğutucu akışkanın ( belirli bir basınç altında bulunan ) buharlaştırılması ve tekrar sıvı hale yoğuşturulması şeklinde çalışır. Kullanılan soğutucu klima kompresörü ile sıkıştırılarak sıvı hale dönüştürülür ve açığa çıkan ısı klima dış ünite fanı ile atılır. Sıvı hali ortamdan ısı çekerek gaz haline dönüşür ve ortamın ısısını düşürmüş olur. Soğutucu akışkan olarak freon kullanılmaktadır.

Klima arıza sebepleri nelerdir ?

Klima ilk kurulmasında hatalı montaj yapılması bir süre sonra arızaya sebep olmaktadır. Cihazın klima kullanma kılavuzu ve talimatlarına uygun kullanılmadığı zaman yanlış kullanım sebebiyle de arıza ile karşılaşılabilir. Kullanıcının klima filtrelerini düzenli olarak temizlememesi, klimanın çok uzun süre kullanılması ve yıpranmış olması, uzun süre klima bakımı yaptırılmaması ve çalışma sistemindeki aksaklıklar arızalara yol açmaktadır. Bir klima servisi yada klima tamircisi bularak cihazı göstermeniz gerekir.

Bazı klima arızaları ve nedenleri ;

Klima hiç çalışmıyor ; Elektrik bağlantısında yaşanan sıkıntı, kompresörün çalışmaması, fanın dönmemesi gibi sebeplerle cihaz çalışmaz.

Klima sesli çalışıyor ; Klima iç ve dış ünitesi içerisinde bulunan fan motorlarında, kompresörde bulunan arıza sebebiyle cihaz ses yapar.

Klimanın koku yapması ; Cihazın uzun süre çalışmaması sebebiyle içinde bekleyen suyun tozlarında yapışması, düzenli klima bakımı yapılmaması, düşük derecede kullanılması gibi sebeplerle oluşur.

Klima iyi soğutmuyor ; Klimanın çalışması esnasında ortamın kapalı olması gerekir aksi durumda verim alınamaz. Bakımının yapılmaması ve soğutucu gazın az veya hiç olmaması soğutmayı engeller.

Klima su akıtıyor ; Cihazın drenaj hortumunun ucu aşağı eğimli ve açık olmalıdır. Montaj hatası ile eğim verilmemesi, delik kaçak gibi durumlar buna sebep olabilir.

KLİMA MARKALARI
iklimsa Servisi Mitsubishi Servisi Daikin Servisi
Arçelik Servisi Vestel Servisi Airfel Servisi
Sharp Servisi General Servisi Panasonic Servisi
Beko Servisi Bosch Servisi Siemens Servisi
LG Servisi Baymak Servisi Midea Servisi
Demirdöküm Servisi Rubenis Servisi Sigma Servisi
Tronic Servisi Denki Servis Samui Servisi
Zen Servisi Alarko Servisi Carrier Servisi
Cartel Servis Electra Servisi Fuji Servisi
Fujitsu Servisi Goodman Servisi Haier Servisi
Hicon Servisi Hitachi Servisi Raks Servisi
Samsung Servisi Sanyo Servisi Toshiba Servisi
Trane Servisi Vaillant Servisi York Servisi
Regal Servisi Seg Servisi Sunny Servisi
Ferroli Servisi Baxi Servisi Falke Dolçevita Servis

Klima kompresörü arızası ; Yağsız kalması, yüksek kondenser basıncı, sıkışması ve elektriksel sebepler ile ortaya çıkabilir.

Klima fan motoru arızası, Klima kondansatör arızası, fanın rulmanlarının bozulması ve montaj hataları sebep olur.

Klima kart arızası, genellikle elektrik voltajının düzensiz gelmesi ile ortaya çıkar.

Klima arızaları ve çözümleri için tüm İstanbul semtlerine hizmet veren firmamız, klima arıza tespit ve çözümü için sahip olduğu klima ustası ve hızlı servisleri ile sorunları kısa zamanda çözmektedir. Web sitemizdeki kılavuzları inceleyerek teknik bilgi edinebilir, klima servisi için gerekirse çağrı merkezimizi arayarak bilgi isteyebilirsiniz.

Klima Servisi

Yaz aylarında aşırı sıcaklar özellikle kapalı alanlarda insanları rahatsız etmekte, nefes almayı bile zorlaştırmaktadır. Ortamda bulunan aşırı sıcak ve nem terlemeye ve kötü kokulara sebep olmakla birlikte çalışmayı, uyumayı ve benzer birçok şeyi güçleştirmektedir.
Eğer her sıcak havada serin bir sahil kenarında veya ferah bir şelale kıyısında değilsek bu bir problem oluşturmaktadır. Günümüzde stresin yüksek olduğu bu günlerde, ev olsun çalışma ortamı olsun insanlar rahat ve ferah bir ortam ihtiyacı duymaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak için günümüzde klima ve benzeri birçok iklimlendirme sistemleri bulunmaktadır.

Klima cihazları merkezi ve bireysel olmak üzere ikiye ayrılabilir. Merkezi klima sistemleri daha çok büyük binaların havalandırılması için kullanılan ve daha kapsamlı bir klima santraline sahiptir. Bireysel klimalar ise split tipi klimalardır. Split klimalar kullanım çeşitlerine göre duvar tipi, yer-tavan tipi, salon tipi, kanal tipi, kaset tipi olmak üzere birçok çeşidi vardır.
Klima çalışma prensibi olarak iç ortamın havasını soğutup nemini alarak konfor sağlayan bir cihazdır. Kondenser, evaporatör, kompresör, gibi kısımlardan oluşur. Soğutucu gaz cihaz için en önemli noktadır. Klimanın işlevini tam olarak sağlayabilmesi için bu gazın kaliteli ve yeterli olması gereklidir.

Klimanın motajının düzgün yapılmaması, gazının bitmesi, bakımlarının yaptırılmaması, günlük filtrelerinin temizlenmemesi, çalıştığı ortamın aşırı kirli olması gibi durumlar cihazın verimli çalışmasını engellemekte ve klima arızaları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Firmamız İstanbul’un tüm semtlerine klima arıza ve çözümleri için ihtiyacınız olan klima servis hizmetini ; yapılan iş hakkında bilgi sahibi klima tamircisi ile, klima arıza tespiti ve teknik arıza giderme işlemlerindeki tecrübesi ile sağlamaktadır. Teknik sorunun klima ustası tarafından çözülmesi ve sürekli aynı problem ile karşılaşmamanız için, kaliteli ve güvenilir servislerimizden yararlanabilirsiniz. Uygun bir servis ücreti ile cihaz tamiratı ve temizliği için kayıt bıraktığınız takdirde gün içinde tekrar aramanıza gerek kalmadan en kısa zamanda sorununuz çözülmektedir.

Kullandığınız cihazla ilgili ; çok sesli çalışıyor, koku yapıyor, su damlatıyor, yeterince soğutmuyor, hiç soğutmuyor, çalışmıyor, fan ses yapıyor… gibi tüm şikayetleriniz için İstanbul’un her yerinden firmamızı arayarak telefon desteği ile teknik bilgi alabilirsiniz. Klima Servisi olan firma sitemizde bulunan video ve arıza yazılarını inceleyerekte bilgi sahibi olabilirsiniz.