Kombi Arızası Kime Aittir

"Kombi Arızası Kime Aittir"

Kombi Arızası Kime Aittir

Kombi Arızası Kime Aittir

Kombi Arızası Kime Aittir

Kombi evlerde ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılayan demirbaş bir cihazdır. Kiralanacak bir evde ev sahibine ait bir kombi varsa kiracı eve taşınmadan önce bir kombi servisi çağırarak kombiyi kontrol ettirmeli, bakımını yaptırtmalı ve çalışır vaziyette teslim almalıdır. Kombi arıza durumlarında ise ev sahibi kiracı veya her ikisi masrafları üstlenebilir.

kombi arızası kime aittir, kombi arızası ev sahibi, kombi arızası kiracı, kombi arızası ev sahibi kiracı, kombi arızas masrafı, kombi arıza kim yaptırmalı,

Kombi arızası kime aittir ?

Kombi taşınmaz bir ürün olduğu için her zaman ev sahibine aittir. Kira sözleşmelerinde kombi ile alakalı bir madde bulunmamaktadır. Aralarındaki anlaşmaya bağlı olarak ev sahibi ve kiracı masraf sözkonusu olursa birlikte masrafı karşılayabilir. Ev sahibi cihaz kendisinin olduğu için kiracı cihazı kullandığı için en doğru çözüm bu olacaktır. Ev sahibi teknik servisin vermiş olduğu bilgi doğrultusunda kiracıdan kaynaklı olma ihtimali bulunmayan kombi arızası için masrafları tamamen üstlenebilir. Kiracının kombiyi kullanan kişi olarak yıpranma payını düşünerekten kombi bakım ve basit işlemleri için masrafları ödemesi de doğru bir davranış olacaktır.