Kombi Bakım Hizmetleri

Kombi Bakım Hizmetleri

Bakım, bir cihazın mekanik ve elektronik sistemlerinin kontrol edilmesi, arıza kontrolü yapılarak arızaya sebep olabilecek durumların ortadan kaldırılması, eskimiş conta gibi basit bağlantı parçalarının değiştirilmesi, akışa engel olacak tıkanıklıkların açılması, cihazda bulunan filtrelerin temizlenmesi, tüm cihazın tozlardan arındırılması ve cihazın çalışma ayarlarının kontrol edilerek teslim edilmesidir. Bakımı yapılan bir cihazın çalışma verimi yükselir, arızalanma riski azalır. Kullandığınız cihaz ne olursa olsun bakımlarına mutlaka dikkat etmeli ve yaptırmalısınız.

Birçok müşterimiz kombi arızası ile bizleri aramakta ve arıza bakım hizmeti talep ederek arıza masrafı ödemek durumunda kalmaktadır. Bakımları cihaz arızalanmadan yaptırmak işlemi daha anlamlı kılacaktır bu sebeple kombi bakımlarınızı zamanında yaptırmanızı tavsiye ederiz. Uzun süre temizlenmemiş ise kombi petek bakımı da yaptırmanız gerekebilir. Peteklerin tıkanık olması, kirlenmiş suyun dolaşımı engellemesi de cihazın çalışmasını etkilemektedir. Petek temizleme makinası ile kombi peteklerinin içerisindeki kirli su tahliye edilerek, ilaçlı su ile temizlenmesi sağlanır.

kombi bakım hizmetleri, kombi bakımı, kombi arıza servisi, istanbul kombi servis, istanbul kombi bakımı

Kombi Bakım Hizmetleri

 

Kombi bakımı ne zaman yapılır?

Bakım her zaman yapılabilecek bir işlemdir fakat kombiler kış aylarında daha yoğun olarak kullanılan cihazlardır. Bu sebeple soğuk kış ayları başlamadan periyodik kombi bakımı yaptırılması daha uygundur. Yine de burada kullanıcının müsait olduğu zaman ve maddi durumuna göre farklı zamanlarda yaptırması da mümkündür. Bakımın zamanından çok düzenli olarak yaptırılması önemlidir. Bu nedenle kombi yıllık periyodik bakımı yaptırmanız doğru olacaktır. Kombiniz ile birlikte peteklerinde bakımını yaptırmayı tercih edebilirsiniz.

Kombi bakımı nasıl yapılır ?

İşleme başlamadan önce cihazın çalışma kontrolleri yapılmalıdır. Arıza durumu olup olmadığı anlaşılmalıdır. Arızası giderilmeden bir cihaza bakım yapılmasının bir anlamı yoktur. Kullanıcıya çalışmasında bir sorun görüp görmediği sorulmalıdır. Kombinin petekleri ısıtıp ısıtmadığı, sıcak su verip vermediği test edilmelidir. Kombi ve tesisattan su sızdırma durumu olup olmadığına bakılmalıdır. Kombi açılarak iç kısmında elektrik bağlantıları kontrol edilerek fan motoru temizlenir. Ateşleme grubu kontrol edilerek yanma odası temizlenmelidir. Genel olarak cihaz tozlardan arındırılarak kombi filtresi petek dönüş filtresi temizlenir. Genleşme tankının havası kontrol edilerek kombi su basınç seviyesi ayarlanır. İşlem bitince cihaz çalıştırılarak test edilerek teslim edilir.

Kombi bakımı kiracıya mı aittir ?

Kombi kiralanan evde bulunan taşınmaz bir cihazdır ve ev sahibine aittir. Bu konuda doğru olan bir kiracının evi tutmadan kombi kontrolü ve bakımının yapılmasını istemesidir. Eğer kiracı o evde kalmaya başladıysa ve cihazın bakım ihtiyacı bulunuyorsa masrafları cihazı kullanan kiracıya aittir. Kiracı kombiyi çalışır vaziyette temiz aldı ise aynı şekilde ev sahibine teslim etmelidir. Kira sözleşmelerinde kombi ile alakalı bir madde bulunmaz. Bu sebeple kiracının hatası ile ortaya çıkan bir arızayı kiracı yaptırmalıdır. Kullanıcı hatası yok ise ortak karşılanabilir.

Kombi bakım ücreti nedir ?

Bakım ücretleri firmalara göre çok değişiklik göstermektedir. Yetkili ve özel servisler olmak üzere birçok firma bu konuda hizmet vermektedir. Bakım işleminin iyi bir teknisyene yaptırılması daha önemlidir. Bakım ücretleri 2015 yılı itibariyle 50tl ile 100tl arasında değişebilmektedir. Bazı toplu bakımlar için kombi bakım sözleşmesi yapılarak daha uygun fiyatlara da bakım yaptırılabilir. Bu konuda servis talep edeceğiniz firmayı arayarak daha net bilgi alabilirsiniz.

Firmamız kombi petek bakım hizmetleri için İstanbul'un tüm semtlerine gününde servis sağlamaktadır. Çağrı merkezimizi arayarak kombi bakımı ve ücretleri hakkında bilgi alarak servis kaydı bırakabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan firmamız en uygun şekilde servis ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Kombi Bakım Hizmetleri