Kombi Basınç Yükselmesi

"Kombi Basınç Yükselmesi"

Kombi Basınç Yükselmesi

Kombi Basınç Yükselmesi

Kombi Basınç Yükselmesi

Kombiler suyun ısıtılması sistemiyle çalışan cihazlardır. Kombinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için kombi su basıncı yeterli seviyede olmalıdır. Kombi su basınç yükselmesi bar gösterge ibresinden bakılarak takip edilir. Kombi bar seviyesi artıyor ise kombide muhtemel bir arıza olabilir. Kombi barında yükselme cihazın su akıtmasına sebep olur. Kombide yetersiz su basıncı olursa da cihaz arızaya geçer ve çalışmayabilir.

Kombi Basınç Yükselmesi, kombi basıncı kaç olmalı, kombi basıncı neden yükselir, kombi bar seviyesi artıyor, kombi barında yükselme oluyor, kombi su basınç yükselmesi

Kombi Basınç Yükselmesi

Kombi basınç seviyesi düşük ne yapabilirim?

Kombide yetersiz su basıncı var ise cihaza ideal basınç değerine kadar su basılması gerekir. Bu işleme rağmen sürekli su basıncı düşük ise tesisat yada kombide kaçak olması muhtemeldir.

Kombi basıncı ne olmalı ?

Genel olarak kombilerde bar göstergesindeki ideal su basınç değeri 1,2 ile 1,5 arasında olmalıdır.

Kombinin suyu neden yükselir?  Kombi barı yükseliyor ise ne yapmalıyım?

Kombinin basıncı sürekli yükseliyor ise genleşme tankı patlamış veya içerisinde hava kalmamış olabilir. Bununla birlikte kombi eşanjöründe kaçak varsa yine yükselme görülür.

Sorunları İse; kombi basınç ayarı yükseliyor, kombi basınç ayarı yüksek, kombinin basıncı neden yükselir?,  basıncı neden ve niye yükselir? basınç ayarı nasıl yapılır? kombi kapalıyken basınç yükseliyorsa, kombi basınç ayarı kaç bar olmalı? kombi çalışırken veya kapalıyken basınç yükselmesi sebebi nedir? kombi basıncı yüksek olursa ne olur?