Kombi Emniyet Ventili

"Kombi Emniyet Ventili"

Kombi Emniyet Ventili

Kombi Emniyet Ventili

Kombi emniyet ventili ne işe yarar ?

Kombi cihazları suyun ısıtılarak ihtiyaçlara kullanılmasını sağlar ve belirli bir su basıncı altında çalışmalıdır. Birçok kombide bu basınç 1.5 bar civarındadır. Bar seviyesinin çok düşmesi cihazın çalışmamasına neden olur. Aşırı basınçta cihazda sorunlara yol açar. Kombi emniyet vanası cihazın yüksek basınçtan zarar görmesini engellemek için 3 bar emniyet basıncına ulaşıldığında açılarak fazla suyu atan parçadır. Bu durumda kullanıcı kombinin altından su aktığını görür.

Sorularınız : kombi emniyet ventili su kaçırıyor, kombi emniyet ventilinden su damlatıyor, kombi emniyet ventili ne işe yarar, kombi emniyet ventili fiyatları, kombi emniyet ventili su damlatıyor, ariston kombi emniyet ventili, alarko kombi emniyet ventili, bosch kombi emniyet ventili, buderus kombi emniyet ventili, baymak kombi emniyet ventili, demirdöküm neva kombi emniyet ventili, ferroli kombi emniyet ventili, protherm kombi emniyet ventili, vaillant kombi emniyet ventili fiyatları, Kombi emniyet ventili fiyatı, Kombi emniyet ventilinden su damlatıyor, Kombi Emniyet Ventili, Kombi emniyet ventili ne işe yarar, Kombi emniyet ventili arızası, Kombi emniyet ventili tamiri,

Kombi Emniyet Ventili

 

Kombi emniyet ventili arızası nasıl oluşur ?

Kombi uzun süre çalışması ve bakım yaptırılmaması sebebiyle ventil yıpranır ve görevini tam olarak yapamaz. Kombi su basıncı normal seviyedeyken de su akıtır. Bazı durumlarda sudaki pislikler sebebiyle tıkanır ve arızalanabilir. Emniyet ventilinin kesinlikle tıkanmaması gerekir fazla basınçlarda suyu atmalıdır. Kombi emniyet ventili tamiri mümkün değildir. Bazı durumlarda güzelce temizlenerek tekrar çalıştırılabilir. Değiştirmek en doğru çözümdür. Kombi emniyet ventilinden su damlatıyor ise bir servise baktırmalısınız.

Kombi emniyet ventil fiyatı ve değişim montaj işleri için firmamızı arayarak servis kaydı bırakabilirsiniz. Aynı gün içerisinde parça değişimi yapılmaktadır. Parça değişimi ile birlikte kombi bakımınızı da yaptırmanızı tavsiye ederiz.